اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری : همانگونه که در اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری بیان نمودیم به طور کلی نتایج شرکت در آزمون دکتری در سه مرحله صورت می گیرد. در مطلب قبلی در رابطه با اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری توضیحات لازم ارائه گردید در این مطلب نیز به بررسی اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری خواهیم پرداخت.

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

پس از اینکه داوطلبان در اوایل اسفند ماه اقدام به شرکت در آزمون دکتری نمودند و نتایج اولیه آزمون دکتری خود را در اواخر فروردین ماه مشاهده نمودند.

در صورتی که هر کدام از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده باشند بایستی اقدام به انتخاب رشته دکتری نمایند. پس از انتخاب رشته داوطلبان در صورت چه حد نصاب لازم را کسب نموده باشند دعوت به مصاحبه می شوند.

از این رو بین اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری و اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری قرار دارد. نتایج انتخاب رشته دکتری در واقع نشان می‌دهد که داوطلب موردنظر در کدام یک از رشته محل‌های انتخابی خود دعوت به مصاحبه شده است.
با توجه به این توضیحات در این مطلب به بررسی اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری شرایط و زمان بندی آن و نحوه دریافت آن خواهیم پرداخت. به همین جهت در صورتی که داوطلبان عزیز در این رابطه سوال و یا ابهامی داشته باشند توصیه می گردد به ادامه این مطلب مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

همان گونه که در بخش قبل بیان کردیم اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری پس از اعلام نتایج اولیه و با شرکت داوطلبان در انتخاب رشته دکتری صورت می گیرد. از این رو بر اساس سنوات گذشته می توان اوایل خرداد ما را برای اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری تخمین زد.

نحوه دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

آن دسته از داوطلبانی که در اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته شده اند بایستی در این فرآیند شرکت نمایند. پس از شرکت در انتخاب رشته برای دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری خود نیز بایستی به مانند دیگر مراحل آزمون دکتری به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت باید ابتدا به بخش دکترای تخصصی سایت سنجش مراجعه نمایید. از این رو برای ورود به بخش دکتری تخصصی سایت سنجش از طریق منوی سمت راست گزینه دکتری تخصصی را انتخاب نمایید.

در صورتی که در بازه زمانی اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری به این بخش مراجعه نموده باشید لینک دریافت نتیجه انتخاب رشته می‌توان مشاهده نمایند. پس از مشاهده این لینک برای دریافت نتایج انتخاب رشته خود بر روی آن کلیک نمایید.

با کلیک بر روی لینک اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند که مرحله ورود اطلاعات داوطلبی می باشد. همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید برای دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سه روش وجود دارد.

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

روش های دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

همان طور که در تصویر بالا مشاهده نمودید سه روش برای دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری قرار داده شده است. در این بخش به بیان توضیحاتی در زمینه این سه روش خواهیم پرداخت.

  1. در روش اول داوطلبان بایستی شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی را در بخش‌های تعیین شده وارد نمایید.
  2. در روش دوم داوطلبان بایستی به ترتیب شماره پرونده ، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی را وارد نمایند.
  3. در نهایت در روش سوم داوطلبان بایستی برای دریافت نتایج انتخاب رشته خود شماره پرونده ، شماره داوطلبی و عبارت امنیتی را وارد نمایند.

در برخی شرایط داوطلبان به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات داوطلبی خود که شامل شماره داوطلبی و شماره پروند می باشد پس از اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری امکان دریافت این نتایج را ندارند. این دسته از داوطلبان بایستی برای دریافت مجدد این اطلاعات اقدام نمایند. داوطلبان برای دریافت مجدد شماره پرونده و یا شماره داوطلبی می توانند از بخش سیستم پاسخگویی که در صفحه اصلی سایت سنجش قرار دارد استفاده نمایید.

در این بخش داوطلبان بایستی ابتدا عضو سیستم پاسخگویی شده باشند. برای عضویت نیز لینک آن در این بخش قرار داده شده است. پس از کلیک بر روی این لینک اقدام به تکمیل فرم عضویت نمایید. در نهایت پس از عضویت با ورود به این سیستم و انتخاب آزمون دکتری نسبت به دریافت مجدد این اطلاعات اقدام نمایند.

مراحل پس از اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

پس از اینکه داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و بخش دکترای تخصصی اقدام به دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری خود نمودند در صورت چه حد نصاب لازم را در هر کدام از رشته محل‌ های انتخابی خود کسب نموده باشند می توانند برای مصاحبه دکتری به محل دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمایند.

دریافت نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

داوطلبان عزیز در تصویر بالا می توانند نمونه ای از تنایج انتخاب رشته دکتری را مشاهده نمایند. در این بخش داوطلبان می توانند کد رشته های انتخابی خود را مشاهده نمایند. در مقابل هر کدام از کد رشته های انتخابی مشخص شده است که داوطلب مورد نظر آیا خد نصاب لازم را برای حضور در جلسه مصاحبه دکتری کسب نموده است و یا خیر.

حال در صورتی که داوطلب مورد نظر حد نصاب لازم برای حضور در مصاحبه دکتری را کسب نموده باشد و تمایل به شرکت در آن را داشته باشد ابتدا بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری شرکت در مصاحبه دکتری را نماید. پس از آن بایست اقدام به تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکترای تخصصی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نمایند. برای دریافت این فرم همانگونه که در تصویر بالا مشخص شده بر روی آن کلیک نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =