ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد : از جمله ثبت نام های پر متقاظی دانشگاه آزاد می توان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اشاره نمود که در آن داوطلبان بدون شرکت در آزمون سراسری امکان تحصیل در دانشگاه آزاد را خواهند داشت. در انتهای صفحه نرم افزار رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بصورت رایگان قرار داده شده است که می توانید استفاده نمایید.

در ادامه این مطلب به بیان توضیحاتی در زمینه شرایط و ضوابط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. و پس از آن مرحله به مرحله به بیان فرایند این ثبت نام خواهیم پرداخت.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 1. داشتن مدرک پایه متناسب با مقطع تحصیلی ( مدرک پیش دانشگاهی یا معادل آن برای مقطع کارشناسی ، مدرک دیپلم برای مقطع کاردانی)
 2. نداشتن غیبت سربازی
 3. داوطلبان بایستی حداکثر تا ۳۱ شهریور برای ثبت نام مهر ماه و تا ۳۰ بهمن برای ورودی بهمن ماه فارغ التحصیل شده باشند.
 4. معدل داوطلب ( با وجود بدون آزمون بودن این ثبت نام یکی از ملاک های اصلی پذیرش معدل داوطلبان می باشد ، از این رو احتمال قبولی برای داوطلبان دارای مدرک پایه مرتبط بیشتر می باشد)

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در فرایند ثبت نام داوطلبان بایستی مراحل متعددی را طی نمایند که در این بخش به این مراحل اشاره خواهیم نمود تا در ادامه به صورت جداگانه به توضیح در مورد هر کدام از این مراحل بپردازیم.

 1. ورود به سایت www.azmoon.org
 2. دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 3. خرید کارت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد
 4. ورود به لینک ثبت نام و تکمیل اطلاعات ثبت نامی
 5. دریافت رسید ثبت نام و اتمام فرایند ثبت نام

ورود به سایت www.azmoon.org

با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می گیرد در اولین اقدام داوطلبان بایستی وارد سایت azmoon.org شوند. در صورتی که داوطلبان عزیز به درستی آدرس را وارد نموده باشند با تصویر زیر مواجه می گردید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلبان وارد سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org شوند بایستی اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام نمایند.

در این دفترچه داوطلبان با لیست رشته ها و همچنین شرایط و ضوابط این ثبت نام آشنا می شوند. همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود لینک دریافت این دفترچه در انتهای بخش ثبت نام بدون آزمون قرار داده شده است.

داوطبان توجه داشته باسند برای هر رشته ای که می خواهند انتخاب کنند یک کد رشته پنج رقمی که کنار رشته نوشته و یک کد دانشگاهی سه رقمی که در کنار واحد دانشگاهی است را باید یادداشت کنند. حداکثر داوطلبان مجاز به انتخاب ۲۰ رشته می باشند.

ثبت نام بدون کنکور آزاد

خرید کارت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

خرید کارت ثبت نام دیگر اقدامی می باشد که داوطلبان بایستی در فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد انجام دهند. برای خرید این کارت ابتدا بر روی لینک خرید کارت ثبت نام کلیک نمایید.

ثبت نام بدون آزمون آزاد

پس از کلیک بر روی لینک خرید کارت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید داوطلبان بایستی اطلاعات خود را که شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی و شماره همراه می باشد را در بخش های تعیین شده وارد نمایند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

پس از ورود این اطلاعات داوطلب برای پرداخت هزینه کارت که مبلغ ۴۰ هزار تومان می باشد به درگاه خرید اینترنتی سوق داده می شود.

داوطلبان پس از اتمام فرایند خرید کلمه عبور را دریافت می نمایند. لازم به ذکر می باشد در این مرحله کارت بانکی دارای رمز دوم نیاز می باشد.

بعد از پرداخت یک کلمه عبور به شما داده می شود که باید آن را یادداشت کنید زیرا برای ورود به بخش ثبت نام لازم دارید. همچنین کد کلمه ورود به شماره همراهی که داده اید نیز پیامک می شود

ورود به لینک ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد و تکمیل اطلاعات داوطلبی

پس از این که داوطلبان مراحل قبل را به اتمام رساندند بایستی از طریق لینک ثبت نام که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد برای تکمیل فرایند ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلب بر روی لینک ثبت نام کلیک نمود با وارد نمودن کد ملی و کلمه عبور که در مرحله قبل و با خرید کارت ثبت نام دریافت نموده است به بخش تکمیل اطلاعات داوطلبی وارد می شود.

ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی

در این مرحله داوطلب اطلاعات خواسته شده را که شامل اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات تحصیلی است ، در بخش های تعیین شده بایستی وارد نماید. پس از ثبت این اطلاعات داوطلب بایستی کد رشته های انتخابی خود را که از دفترچه استخراج کرده را وارد کند که حداکثر ۲۰ انتخاب می تواند باشد را ثبت نماید.

دریافت رسید ثبت نام و اتمام فرایند ثبت نام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلب اطلاعات خواسته شده را در بخش های تعیین شده وارد نمودند و همچنین کد رشته های انتخابی مود نظر را ثبت کردید فرایند ثبت نام به اتمام می رسد.

در این مرحله در صورتی ثبت نام با موفقیت انجام شود رسید ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد. در این رسید تمامی اطلاعات ثبت شده داوطلب نمایش داده می شود و داوطلب کد پیگیری ثبت نام خود را دریافت می نماید. داوطلب مورد نظر می تواند در زمان اعلام نتایج با استفاده از این کد پیگیری نتیجه ثبت نام خود را دریافت نماید.

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلبان فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را به اتمام رساندند بایستی برای دریافت نتیجه ثبت نام خود اقدام نمایند.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد معمولا در یک ماه پس از اتمام فرایند ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. برای این منظور بایستی داوطلبان به سامانه اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.net مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سامانه ابتدا بایستی بر روی لینک دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمود.

دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلبان وارد لینک دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شدند با تصویر زیر روبه رو می شوند. همانگونه که در تصویر مشاهده می شود داوطلبان بایستی در این مرحله اطلاعات داوطلبی که شامل کد رهگیری ثبت نام و شماره شناسنامه خود را در قسمت تعیین شده وارد نمایند.

پس از ورود این اطلاعات امکان دریافت نتیجه ثبت نام فراهم می گردد.

ثبت نام آزاد

تکمیل ظرفیت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی قبول نشده باشند آخرین فرصت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می باشد.

فرایند تکمیل ظرفیت معمولا پس از اتمام فرایند ثبت نام حضوری داوطلبان پذیرفته شده در اواسط مهر ماه و اواسط بهمن ماه انجام می گیرد.

در آخر در صورتی که نیاز به کمک داشته باشید می توانید از گروه بزرگ سبز مشاور کمک بگیرید. ما در سبز مشاور پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

در پایین نرم افزار رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قرار داده شده است که می توانید بصورت رایگان از آن استفاده نمایید.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲۲ نظرها

 1. سلام ، من امسال از طریق مرکز شما در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کرده و در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شدم. میخواستم از مشاوره های بسیار مفید داخلی ۱۰۹ کمال تشکر رو داشته باشم و همچنین آرزوی موفقیت برای همه سبز مشاوره ای ها

 2. سلام ، من هرچه وارد سایت azmoon.org میشم گزینه ای برای ثبت نام کارشناسی نمیبینم ؟ آیا زمان ثبت نام برای ورودی بهمن ۹۷ به اتمام رسیده یا هنوز شروع نشده؟ متشکر

  1. پری عزیز ثبت نام هنوز شروع نشده است می توانید با مشاوران تماس گرفته و پیش ثبت نام انجام دهید تا موقع شروع اطلاع رسانی گردد.

 3. سلام سبز مشاور
  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ۹۷ برگزار خواهد شد؟ متشکر

 4. سلام. من با مرکز شما تماس گرفتم برای ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و دوستان فرم پیش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رو برام تکمیل کردن. میخواستم ببینم میتونم مجدد با مشاورین شما تماس گرفته و رشته خود را تغییر بدم؟

 5. با سلام ، من کاردانی معماری دارم میخواستم بدونم میشه میتونم برای ادامه تحصیل در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و اینکه باید همون رشته معماری رو ادامه بدم یا میتونم تغییر رشته بدم.متشکر

  1. صفایی عزیز در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد شما مجاز هستید هر رشته ای که خواستید ثبت نام نمایید به غیر از رشته های پیراپزشکی.

 6. سلام خویبید؟ ببخشید شهریه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با ثبت نام باآزمون متفاوت می باشد؟

  1. صدیقی عزیز خیر میزان شهریه با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با هم ندارد و یکی می باشد.

  1. حاتمی عزیز خیر به هیچ وجه هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و همه می توانند شرکت نمایند.

 7. سلام سبز مشاوری عزیز ابتدا تشکر میکنم از سایت خوب و مفیدتون
  میخوام برای ورودی بهمن بدون کنکور دانشگاه آزاد پیش ثبت نام انجام دهم ولی با شماره ۰۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس میگیرم میگه اشتباهه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. صابریان عزیز برای تماس با مشاوران مرکز نیازی به گرفتن صفر و یا پیش شماره نیست و فقط شماره خالی ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ را وارد نمایید.

 8. سلام و وقت بخیر. من تصمیم دارم در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی بهمن ۹۷ شرکت کنم. از کجا میتونم لیست رشته های کارشناسی رو ببینم؟ ممنون

 9. سلام وقت بخیر. من الان سربازم ولی دیگه نمیخوام ادامه بدم. امکانش هست در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم و در صورت قبولی معافیت تحصیلی بگیرم؟ممنون

  1. اصغری عزیز بله طبق اطلاعیه که جدیدا صادر گردیده است معافیت تحصیلی برای سربازان حین خدمت در صورت قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز اعطا می گردد.

 10. سلام خوبین؟ پس این ثبت نام ورودی بهمن کی شروع میشه آخه؟ از بس هرروز سایت دانشگاه آزاد رو چک کردم دیگه خسته شدم.

  1. فاطمی عزیز ثبت نام به زودی شروع میشه شما می توانید پیش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را انجام دهید تا در موقع شروع ثبت نام به شما اطلاع رسانی گردد برای پیش ثبت نام با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 11. سلام. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری چجوریه؟ آیا میشه بدون کنکور وارد مقطع دکتری شد؟

  1. کریم زاده عزیز ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد دارای شرایط می باشد و برای داونشجویان ممتاز می باشد.

 12. سلام وقت شما بخیر و تشکر از سایت خوب و پرمحتوای سبز مشاور
  ببخشید من الان تو مقطع کارشناسی ارشد درحال تحصیل هستم. امکانش هست بصورت همزمان در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده و یه مدرک کاردانی دیگه بگیرم؟ممنونم

  1. فرخی عزیز نه متاسفانه امکانپذیر نیست شما نمی توانید همزمان در دورشته و در دو مقطع مختلف تحصیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − یازده =