تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی : به طور حتم می توان بیان نمود که تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی آخرین فرصت برای تحصیل در این مدارس به حساب می آید. در این مرحله آن دسته از داوطلبانی که در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شرکت نمودند اما با وجود کسب حد نصاب لازم علمی در نهایت مورد پذیرش قرار نگرفته اند امکان شرکت در تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را خواهند داشت.

البته لازم به ذکر است هرچقدر نمره آزمون و معدل دانش آموزان بالاتر بوده باشد و به داوطلبان پذیرفته شده نزدیکتر باشد احتمال پذیرش در این مرحله بیشتر خواهد بود.

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در واقع مختص آن دسته از داوطلبان می باشد که در این آزمون شرکت نموده باشند. چرا که بدون شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی امکان شرکت در تکمیل ظرفیت این آزمون وجود نخواهد داشت.

به همین جهت برای شرکت در تکمیل ظرفیت تمامی داوطلبان بایستی دارای شرایط اولیه شرکت در این آزمون باشند. با توجه به اینکه آخرین فرصت لازم برای تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شرکت در تکمیل ظرفیت این آزمون می باشد به همین جهت در ادامه مطلب به بررسی زمان بندی و نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و دیگر موارد مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

زمان شروع تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تکمیل ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی همانند سایر تکمیل ظرفیت ها پس از اعلام نتایج و ثبت نام پذیرفته شدگان شروع می گردد. به همین جهت زمان شروع این مرحله ارتباط مستقیمی با زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان دارد.

از این رو با توجه به ایجاد تغییراتی که در زمینه این آزمون صورت گرفت و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان به صورت مشترک برگزار گردید به همین جهت تکمیل ظرفیت این مدارس نیز به احتمال بسیار زیاد امسال نیز هماهنگ شروع می‌گردد. با توجه به اینکه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان خرداد ماه می باشد شروع فرایند تکمیل ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نیز پس از این تاریخ و با اتمام فرایند ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان انجام خواهد گرفت.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

در دوره های گذشته برای شرکت در تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی داوطلبان بایستی در آزمون تکمیل ظرفیتی که توسط آموزش و پرورش استان ها برگزار می گردید شرکت نمایند. در این آزمون آن دسته از داوطلبانی که با وجود کسب حد نصاب علمی به دلیل ظرفیت محدود این مدارس امکان ثبت نام را نیافته اند می توانند شرکت نمایند.

 از این رو در صورتی که مدارس نمونه دولتی بر اساس روال سال های گذشته به این شکل اقدام نمایند داوطلبان بایستی خود را برای شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت این مدارس آماده نمایند. در غیر این صورت تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تنها از میان داوطلبان دارای حد نصاب قبولی صورت خواهد گرفت. و این دسته از داوطلبان بدن شرکت در آزمون دیگری در این مرحله دعوت به ثبت نام حضوری و تحصیل در این مدارس می شوند.

تکمیل ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

توضیحات پایانی در زمینه تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

به طور کلی در حالتی که داوطلب پذیرفته شده تمایل به ثبت نام در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را نداشته باشد و یا اینکه  فرد مورد نظر از سوی این مدارس واجد شرایط و ضوابط اولیه جهت ثبت نام در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شناخته نشود در این حالت ثبت نام از داوطلبان پذیرفته شده به عمل نمی‌ آید.

در این شرایط برای پر نمودن ظرفیت خالی این دسته از داوطلبان از تکمیل ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی کمک گرفته می شود. در این فرآیند از داوطلبانی که با وجود کسب حد نصاب لازم را در آزمون به دلیل ظرفیت کم مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ثبت نام ثبت نام به عمل نیامده برای این امر دعوت می گردد.

البته ممکن است برای تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی آزمون جداگانه برگزار گردد که در صورت وجود این آزمون  وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه مبنی بر برگزاری آن انتشار خواهد بود. که البته احتمال برگزاری این آزمون بسیار کم می باشد.

در غیر این صورت از میان این داوطلبان که با عنوان در لیست ذخیره نیز از آن یاد می‌شود دانش آموزانی که دارای بالاترین امتیاز اند دعوت به ثبت نام می شود. در حالت ادامه فرآیند ثبت نام از طریق مدرسه صورت می‌گیرد به همین جهت نیاز است داوطلبانی که در لیست ذخیره قرار دارند از مدارس در رابطه با ادامه فرایند ثبت نام خود توضیحات لازم را بخواهند.

با توجه به تمامی موارد بیان شده در این مطلب برای داوطلبانی که در ابتدا جز پذیرفته شدگان نیستند توصیه می گردد در این مرحله نیز شرکت نمایند. البته مدارس دیگری نیز برای ادامه تحصیل این دانش اموزان نیز وجود دارد که از سطح و کیفیت اموزشی بالایی برخوردار می باشند. دانش اموزان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات لازم در زمینه دیگر مدارس به مطالب منتشر شده در این رابطه مراجعه نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − پنج =