زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ : برای داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی خواهند نمود اطلاع زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ می تواند از موضوعات بسیار مهم به حساب آید چرا که اولین اقدام در فرایند ثبت نام اطلاع از زمان و نحوه انجام آن می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع مختلف تحصیلی در دو ورودی مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو می کند. زمان و نحوه این ثبت نام ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارند و از این رو داوطلبان در ابتدا بایستی در این رابطه اطلاعات لازم را کسب نمایند.

با توجه به اینکه اولین ثبت نام پیشرو مربوط به ورودی نیمسال دوم می‌باشد به همین جهت در این مطلب به بررسی زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت. به همین جهت توصیه می گردد در صورتی که در این رابطه سوال و یا ابهامی داوطلبان داشته باشند به ادامه مطالب توجه نمایند.

زمان شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

زمان شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم معمولاً تغییراتی داشته است. به گونه ای که در برخی دوره ها ثبت نام این ورودی در اسفند ماه برگزار گردید. اما با توجه به سنوات گذشته میتوان زمان شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن ماه را اواسط دی ماه تخمین زد.
این ثبت نام برای مقاطع تحصیلی کاردانی به کارشناسی صورت می‌گیرد به همین جهت داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط اولیه جهت ثبت نام بایستی به صورت اینترنتی و از طریق سایت ‏www.sanjesh.org اقدام به ثبت نام نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ و ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ به مانند دیگر ثبت نام های این دانشگاه به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

در این ثبت نام داوطلبان در اولین مرحله بایستی به سایت سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه کنند. پس از ورود به این سایت در اولین اقدام به بخش جامع علمی کاربردی این سایت مراجعه نمایید. جهت ورود به این بخش مطابق با تصویر زیر از طریق نوار ابزار در سمت راست سایت قابل مشاهده می باشد گزینه جامع علمی کاربردی را کلیک نمایید.

 

دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

اولین اقدام در فرایند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ اطلاع از شرایط و ضوابط اولیه این ثبت نام می باشد. تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ در دفترچه ثبت نام گنجانده شده است. به همین جهت پس از ورود به بخش جامع علمی کاربردی سایت سازمان سنجش اقدام به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام نمایید. برای دانلود این دفترچه در بازه زمانی شروع ثبت نام بر روی لینک دفترچه کلیک نموده و آن را دانلود و مطالعه نمایید.

پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ داوطلبان می توانند برای سایر مراحل ثبت نام اقدام نمایند. این دفترچه اطلاعات مناسبی در زمینه شرایط و ضوابط ثبت نام ، لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و فرایند ثبت نام وجود دارد.

داوطلب باید متناسب با لیست رشته هایی که در این دفترچه وجود دارد اقدام به انتخاب رشته نمایند. این رشته ها در چهار زیر گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی ، صنعت ، فرهنگ و هنر و کشاورزی گنجانده شده است.

داوطلبان در فرآیند انتخاب این رشته ها ملزم هستند تنها از میان رشته های یک زیر گروه آموزشی اقدام به انتخاب نمایند به همین جهت در صورت انتخاب رشته از سایر زیرگروه ها فرآیند ثبت نام تکمیل نمی گردد.

خرید کارت اعتباری ثبت نام

از دیگر مراحل بسیار مهم در فرآیند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. با خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان در واقع هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند.

پرداخت این هزینه همچون دیگر مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. به همین جهت برای خرید کارت اعتباری ثبت نام به صفحه اصلی سایت مراجعه نموده و بر روی گزینه کارت اعتباری کلیک نمایید.

 

پس از کلیک بر روی گزینه کارت اعتباری داوطلبان وارد بخش انتخاب کارت های اعتباری می شود. در این مرحله متناسب با مقطعی مورد نظر بر روی یکی از دو گزینه کارت اعتباری ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و یا کارت اعتباری ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی کلیک نمایید و پس از تأیید داوطلبان وارد درگاه اینترنتی پرداخت می شود.

در این مرحله داوطلب بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دوم در بخش های تعیین شده وارد نموده و کلید تایید را فشار دهد. با تکمیل فرایند پرداخت شماره ۱۲ رقمی در اختیار داوطلب قرار می گیرد که در فرآیند ثبت نام با استفاده از این شماره ۱۲ رقمی می‌تواند اقدام به ثبت نام نمایند.

تکمیل فرم ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

با پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت کد ۱۲ رقمی داوطلبان می توانند فرایند ثبت نام خود را شروع نمایند. در این فرآیند داوطلبان بایستی ابتدا پس از ورود رمز ۱۲ رقمی فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.

در این فرم داوطلبان با دو دسته اطلاعات روبرو خواهند بود اطلاعات شناسایی و اطلاعات تحصیلی. اطلاعات شناسایی در واقع همان اطلاعات هویتی داوطلب می باشد ، اطلاعات تحصیلی نیز همان اطلاعاتی می باشد که در مدرک تحصیلی داوطلب گنجانده شده است.

با تکمیل این فرم در بخش پایانی داوطلبان باید کد رشته های انتخابی خود را متناسب با مقطع تحصیلی وارد نمایند. داوطلبان برای دوره کاردانی حداکثر ۳۰ کد رشته و برای دوره کارشناسی حداکثر ۲۰ کد رشته را می توانند انتخاب نمایند.

با تکمیل این فرم در مرحله پایانی رسید ثبت نام برای داوطلبان صادر می گردد. در این رسید اطلاعاتی می باشد که در فرآیند اعلام نتایج و دیگر مراحل ثبت نام بایستی مورد استفاده قرار گیرد به همین جهت این رسید را نزد خود تا زمان اعلام نتایج نگه دارید.

توضیحات پایانی در زمینه زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

همانطور که در بخش زمان ثبت نام کردیم ممکن تغییراتی در رابطه با زمان شروع زبانان مشاهده گردید به همین جهت لازم است به اطلاعیه هایی که در رابطه با زمان برگزاری این آزمون از سوی سایت سازمان سنجش یا دانشگاه علمی کاربردی صادر می گردد توجه نمایید.

همچنین لازم به ذکر است تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و دانشگاه ها به درخواست های حضوری توسط داوطلبان توجه نمی کنند. از این رو جهت ثبت نام تنها به سایت سازمان سنجش بایستی مراجعه نمایید.

پرداخت هزینه ثبت‌ نام نیز تنها از طریق خود همین سایت صورت می گیرد و داوطلبان نباید هزینه جداگانه ای را جهت ثبت نام در فرایند ثبت نام پرداخت نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 9 =