کنکور

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ : داوطلبانی که در کنکور سراسری انسانی شرکت نمودند با انتشار و دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۸ می توانند فرایند انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ خود را شروع نمایند. انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ به صورت جداگانه برای داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد را دارند صورت می گیرد.

داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸ در گروه آزمایشی علوم انسانی در جلسه آزمون حضور داشته و طبق اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته می شوند می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش بدون پرداخت هیچ هزینه ای نسبت به انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل از بین رشته محل های مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی  می باشد. این دسته از داوطلبان در صورتی که مجاز به شرکت در انتخاب رشته شده باشد می توانند با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ فرایند انتخاب رشته خود را در بازه زمانی اعلام شده تکمیل کنند.

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی  ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ برای تحصیل در دوره های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان صورت می‌گیرد.

داوطلبان در صورتی که تمایل به تحصیل در هر کدام از این دوره ها و دانشگاه ها را داشته باشد در صورت مجاز بودن امکان انتخاب رشته را خواهند داشت.

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ و مراحل انجام آن شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و داوطلبان با رعایت شرایط و ضوابط می توانند زمینه های موفقیت در انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ را برای خود فراهم سازند.

داوطلبان جهت موفقیت در انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ بایستی مواردی را رعایت نمایند که در این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. همچنین تا حد امکان سعی خواهیم نمود که داوطلبان اطلاعات لازم در رابطه با انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ را کسب نمایند.

از این رو توصیه می گردد داوطلبان جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ با اطلاعات لازم اقدام به شرکت در این مرحله از کنکور سراسری نمایند.

زمان و نحوه شرکت در انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

همانگونه که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ بیان کردیم فرایند انتخاب رشته کنکور ۹۸ با انتشار کارنامه اولیه داوطلبان متعاقب آن دفترچه انتخاب رشته آغاز می شود.

به همین جهت به طور تقریبی می‌توان اواسط مردادماه را زمان تقریبی برای شروع انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ تخمین زد. با انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۸ که از طریق سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org صورت می‌گیرد داوطلبان می‌توانند با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته گروه انسانی مراحل انتخاب رشته خود را آغاز کنند.

همان طور که در بخش عای قبلی و مقالات پیشین بیان شد انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه و اختصاصی از سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org صورت می گیرد. برای این منظور نیز داوطلبان می توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه داوطلبان موجود است اقدام به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد نمایند.

پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی داوطلبان بایستی ابتدا اقدام به اولویت بندی کد رشته های انتخابی خود نمایند.

کد رشته های انتخابی خود را می توانید متناسب با آیتم های زیر دسته بندی نمایید:

  • علاقه مندی نسبت به رشته ها
  • آینده شغلی رشته ها
  • کیفیت و سطح علمی دانشگاه مورد نظر
  • توانایی و استعداد های لازم جهت احراز رشته های مورد نظر
  • توجه به رتبه و تراز علمی کسب نموده در کنکور سراسری

البته در این رابطه آیتم های دیگری را نیز می توان مورد لحاظ قرار داد اما مهمترین آنها همین موارد ذکر شده می باشد پس از دسته بندی و اولویت بندی کد رشته‌ های انتخابی داوطلبان بایستی با مراجعه به بخش سراسری سایت سازمان سنجش نسبت به ورود کد رشته ها در بخش های تعیین شده اقدام نمایند.

لازم به ذکر است در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ فرم پیش نویس انتخاب رشته گنجانده شده است و داوطلبان می توانند از این فرم جهت اولویت بندی رشته های انتخابی خود استفاده نمایند.

موارد مهم در انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

در رابطه با انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ لازم به ذکر است که داوطلبان در این مرحله امکان انتخاب ۱۵۰ رشته محل را خواهند داشت. این تعداد انتخاب سبب می شود تا داوطلبان در رابطه تعداد انتخاب های خود هیچ گونه فشاری را نداشته باشند و با خیال راحت دست به انتخاب رشته محل ها زنند.

همانگونه در فرم پیش نویس انتخاب رشته می توان مشاهده نمود داوطلبان بایستی کد رشته محل ، نام رشته یا گرایش نام دانشگاه یا موسسه را در فرم پیش نویس وارد نمایند. تمامی این اطلاعات در دفترچه انتخاب رشته درج شده است. ولی با این وجود به هنگام ثبت در سیستم تنها ورود کد رشته کافی می باشد. پس از ورود کد رشته ها تمامی این اطلاعات در مقابل کد رشته ها درج می گردد. داوطلبان در این مرحله تنها بایستی اطلاعات موجود را با دقت چک نمایند.

در اولویت بندی و انتخاب رشته محل ها علاوه بر موارد ذکر شده در بخش قبل توجه به ظرفیت‌ های تعیین شده نیز الزامی می باشد. همچنین برخی از رشته ها به صورت بومی گزینی اقدام به پذیرش دانشجو دارد. به این صورت که داوطلبانی که جز مناطق بومی محل دانشگاه به حساب می‌آیند از احتمال بیشتری برای پذیرش در رشته مورد نظر را خواهند داشت.

البته بسیاری از رشته ها پذیرش کشوری دارند و تمامی داوطلبان شانس قبولی یکسانی در این رشته ها را خواهند داشت. اما رقابت اصلی برای پذیرش در رشته های همچون حقوق ، روانشناسی ، حسابداری و مدیریت وجود دارد. معمولا اکثر داوطلبان گروه علوم انسانی به دنبال پذیرش و تحصیل در این رشته ها هستند. از این رو در انتخاب این رشته ها به بحث بومی گزینی توجه نمایید.

در روش پذیرش بومی حدود ۸۰ درصد از ظرفیت پذیرش به شرکت کنندگان بومی اختصاص می یابد. در این پذیرش استان های کشور به ۹ ناحیه دسته بندی می شود.

داوطلبانی که در این نواحی قرار دارند احتمال پذیرش بیشتری در این رشته‌ ها را خواهند داشت. به همین جهت داوطلبان به جدول دسته بندی نواحی بومی کشور که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری گنجانده شده است توجه نمایید.

در پایان توصیه می گردد داوطلبان مطالبی را که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری گروه انسانی قرار داده شده است با دقت مطالعه نمایند و پس از مطالعه دقیق موارد ذکر شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. توصیه می گردد در تمامی فرآیند انتخاب رشته از مشاوران با تجربه در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی استفاده نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + نه =