کنکور

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ : گروه زبان همانند گروه آزمایشی هنر از گروه های آزمایشی شناور در کنکور سراسری به حساب می آید. بدین معنا که داوطلبان سایر گروه های آزمایشی امکان  شرکت در آزمون زبان در کنکور سراسری را خواهند داشت.

این دسته از داوطلبان به همراه داوطلبان سایر گروه‌ های آزمایشی با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ برای آنان شروع می‌گردد. داوطلبان شرکت کننده در گروه آزمایشی زبان متناسب با نتایج اعلام شده در کارنامه اولیه خود بایستی در بازه زمانی مشخص در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ شرکت نمایند.

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ همچون سایر گروه های آزمایشی در بازه زمانی مشخص و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. این دسته از داوطلبان جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ بایستی با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته فرایند انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور زبان  ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

با اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ داوطلبان مجاز به شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ مشخص می گردد. این دسته از داوطلبان با توجه به زمانبندی اعلام شده بایستی جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ اقدام نمایند.

آن دسته از داوطلبان تمایل به تحصیل در دوره های روزانه ، شبانه ، دانشگاه پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان را دارند بایستی انتخاب رشته خود را از طریق سایت سازمان سنجش پیگیری نمایند.

البته لازم به ذکر است داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد بایستی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند.

با مراجعه به این سایت داوطلبان پس از مشاهده دفترچه انتخاب رشته با به همراه داشتن کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اولیه آنان وجود دارد می توانند انتخاب رشته خود را در دانشگاه آزاد تکمیل نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب به بررسی و ارائه توضیحاتی در رابطه با انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ در دانشگاه سراسری و به طور خاص تر در دوره های روزانه و شبانه ، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی خواهیم پرداخت.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

فرایند انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ همانند انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ و سایر گروه های آزمایشی می باشد. به این صورت که داوطلبان با اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ و انتشار کارنامه اولیه در صورتی که مجاز به شرکت در انتخاب رشته هر کدام از دوره ها بوده باشند می تواند در این مرحله شرکت نمایند.

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ همراه می باشد. داوطلبان پس از انتشار این دفترچه بایستی نسبت به دانلود و مطالعه آن اقدام نمایند.

پس از مشاهده لیست رشته ها داوطلبان بایستی متناسب با رتبه و تراز کسب نموده در کنکور سراسری اقدام به انتخاب ، رشته محل های مورد نظر خود نمایند.

در رابطه با انتخاب کد رشته ها  و اولویت بندی آنها توجه به نکاتی لازم و ضروری می باشد. از جمله این نکات می‌توان به میزان علاقمندی به رشته مورد نظر ، ظرفیت کد رشته های انتخابی ، سطح علمی دانشگاه پذیرنده ، فاصله دانشگاه پذیرنده با محل سکونت داوطلب ،  آینده شغلی و بازار کار رشته های مورد نظر ، استعداد و توانایی مورد نیاز جهت تحصیل در رشته مورد نظر اشاره نمود.

داوطلبان پس از بررسی موارد ذکر شده می توانند از طریق فرم پیش نویس انتخاب رشته که در انتهای دفترچه انتخاب رشته  گنجانده شده است نسبت به ورود کد رشته های انتخابی خود اقدام نمایند.

در این فرم داوطلبان بایستی بر اساس موارد ذکر شده اقدام به اولویت بندی رشته ها انتخابی نمایند. با تکمیل این فرایند و مراحل داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و بخش سراسری آن می‌توانند به بخش ثبت کد رشته ها جهت تکمیل فرایند انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ وارد شوند.

با تکمیل این مراحل در نهایت فرآیند انتخاب رشته داوطلبان به پایان می رسد. در این مرحله کد رهگیری انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ برای داوطلب مورد نظر صادر می گردد. صدور کد رهگیری انتخاب رشته به این معنا می باشد که داوطلبان تمامی فرآیند را با موفقیت به پایان رسانده است.

لازم به ذکر است در فرم انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ موارد دیگر نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد که از جمله این موارد می توان به اطلاعات موجود در کارنامه اولیه داوطلب و زیرگروه های مختلف گروه آزمایشی زبان اشاره کرد.

با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. به همین جهت در صورتی که در رابطه با موضوعات ذکر شده دچار ابهام و یا پرسشی بوده باشید توصیه می گردد به ادامه مطلب توجه نمایید.

کارنامه اولیه داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

بیان کردیم که فرایند انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ با انتشار کارنامه اولیه داوطلبان همراه می باشد. در این کارنامه مشخص می گردد که داوطلب موردنظر مجاز به شرکت در انتخاب رشته کدام یک از دوره ها است.

از این‌رو داوطلبان بایستی متناسب با رتبه و تراز کردن نموده جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ اقدام نمایند. در این کارنامه علاوه موارد ذکر شده رتبه داوطلب در زیر گروه های مختلف آموزشی نیز ذکر می‌گردد.

دلیل اهمیت جدول زیر گروه ها در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

رشته های موجود در کنکور زبان ۹۸ در چهار زیر گروه دسته‌ بندی می‌گردد. به همان نسبت نیز رتبه و تراز داوطلبان متناسب با ضریب و عملکرد مشخص در این ۴ زیر گروه به صورت جداگانه مشخص می شود.

دلیل اصلی که جدول زیر گروه ها که در کارنامه اولیه داوطلبان قرار داده شده است در فرایند انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ مشخص می گردد. به این صورت که داوطلبان بایستی متناسب با رتبه کسب شده در هر کدام از زیر گروه ها نسبت به انتخاب رشته های موجود در زیرگروه مورد نظر اقدام نمایند.

داوطلبانی شانس موفقیت در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ را دارند که انتخاب رشته خود را متناسب با رتبه در زیرگروه خود تکمیل نمایند. در تصویر زیر می توان رتبه داوطلب در زیر گروه های چهارگانه کنکور زبان را مشاهده نمود.

انتخاب رشته کنکور سراسری زبان ۹۸

در این بخش رشته های گروه آزمایشی زبان به تفکیک زیر گروه های چهارگانه بیان شده است :

  • زیر گروه ۱ : رشته هایی که در زیر گروه یک جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ گنجانده شده است شامل رشته تربیت دبیر زبان انگلیسی ، رشته زبان و ادبیات انگلیسی ، رشته مترجمی زبان انگلیسی ، رشته کارشناسی مترجمی خبر انگلیسی و رشته آموزش زبان انگلیسی می باشد.
  • زیرگروه ۲ : در زیر گروه ۲ کنکور زبان رشته های زبان آلمانی و رشته مترجمی زبان آلمانی گنجانده شده است.
  • زیر گروه ۳ : در زیر گروه ۳ زبان جهت انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ رشته زبان فرانسه گرایش ادبی و رشته زبان فرانسه گرایش مترجمی وجود دارد.
  • زیر گروه ۴ : در زیر گروه ۴ کنکور زبان ۹۸ رشته زبان ایتالیایی ، رشته زبان روسی ، رشته زبان و ادبیات ارمنی ، رشته زبان و ادبیات اردو ، رشته زبان اسپانیایی ، رشته زبان چینی و رشته زبان ترکی استانبولی وجود دارد.

لازم به ذکر است داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ و یا انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور به لینک های مربوطه مراجعه نمایند. همچنین ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۸  نیز می تواند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل داوطلبان به حساب آید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سیزده =