دانشگاه پیام نور

۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم

۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم

۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم :  بسیاری از داوطلبان ممکن است به دلیل پذیرش آسان در دانشگاه پیام نور به دنبال تحصیل در این دانشگاه بوده باشند. اما توصیه می گردد داوطلبان قبل از هر اقدامی تمامی جوانب ثبت نام و تحصیل در دانشگاه پیام نور را بررسی نمایند. به همین جهت در مقاله ۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم به دنبال بررسی  نقاط ضعف تحصیل در دانشگاه پیام نور هستیم.

۶ شدن باید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم به دنبال ارائه اطلاعات مناسب در رابطه با ثبت نام و تحصیل در دانشگاه پیام نور می باشد و تلاش داریم داوطلبان با مطالعه این مقاله نگرش مناسبی در رابطه با تحصیل در دانشگاه پیام نور را کسب نمایند.

برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه دانشگاه پیام نور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های کشور می باشد که از دو روش با آزمون و یا بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. ممکن است تحصیل در این دانشگاه محاسن متعددی داشته باشد اما در این مقاله به دنبال بیان ۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم ، هستیم.

این دلایل با بررسی تمامی موارد مرتبط با ثبت نام و تحصیل در دانشگاه پیام نور بیان می گردد. به همین جهت توصیه می گردد داوطلبانی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند ابتدا ۶ دلیل دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور را ثبت نام نماییم را با دقت مطالعه کنند.

۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم

نحوه پذیرش در دانشگاه پیام نور

در میان ۶ دلیل نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم اولین دلیل به نحوه پذیرش در این دانشگاه بر می گردد. همانطور که در ابتدا برگردیم دانشگاه پیام نور به شیوه ای بدون آزمون و با آزمون اقدام به پذیرش دانشجو دارد.

در دانشگاه پیام نور تفاوتی میان دانشجویانی که از طریق آزمون و یا بدون آزمون پذیرش شده‌اند وجود ندارد. البته تا اینجای کار هیچ گونه مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

اما با نگاهی به رتبه های پذیرفته شدگان در کنکور سراسری می توان مشاهده نمود که داوطلبان با رتبه های بالا و به هم همان نسبت سطح علمی پایین در این دانشگاه پذیرش می شوند.

در واقع در بسیاری از موارد هدف تنها پر کردن ظرفیت تعیین شده در رشته محل ها می باشد. به همین جهت عموما سطح علمی پذیرفته شدگان در دانشگاه پیام نور در ابتدای امر بسیار پایین می باشد. این امر در مجموع می تواند باعث پایین آمدند اعتبار دانشگاه پیام نور گردد. البته این مشکل برای سایر دانشگاه های که به شیوه بدون آزمون پذیرش دارند نیز وجود دارد.

نحوه برگزاری و منابع امتحانات داخلی در دانشگاه پیام نور

در مورد ۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم می توان به نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه پیام نور و منابع آن اشاره نمود.

به این صورت که امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت تستی برگزار می گردد. برگزاری امتحانات به صورت تستی با توجه به اینکه در سایر دانشگاه ها تمامی آزمون ها به صورت تشریحی می باشد باعث می گردد دانشجویان دانشگاه پیام نور  هماهنگ با سایر دانشگاه ها از لحاظ علمی آماده نشود.

از سوی دیگر این آزمون ها به صورت غیر استاندارد باعث می شود دانشجویان تنها به صورت گذرا و مقطعی به دروس ارائه شده تسلط یابند. این امر در دراز مدت باعث می گردد دانشجویان دانشگاه پیام نور به صورت عمیق در دروس تخصصی رشته خود تسلط نیابند.  همچنین قدرت تحلیل کمتری را در این زمینه داشته باشند.

مورد دیگر این که منابع امتحانات داخلی دانشگاه پیام نور هماهنگ با سایر دانشگاه ها نمی باشد. که این مورد از لحاظ علمی باعث ایجاد فاصله میانه فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه ها می گردد.

امکانات دانشگاه پیام نور متناسب با رشته ها

یکی از ۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم امکانات این دانشگاه می باشد. به طور کلی بایستی بیان نماییم که امکانات موجود در دانشگاه پیام نور تناسب چندانی با رشته ها و دانشجویان خود ندارد.

از جمله مواردی که معمولا دانشجویان دانشگاه پیام نور نسبت به آن معترض می باشد می توان به سیستم های انتخاب واحد و پرداخت شهریه در این دانشگاه اشاره نمود.

توجه به اینکه دانشگاه پیام نور از یک سیستم واحد برای انتخاب واحد پرداخت شهریه استفاده می‌نماید (سیستم جامع گلستان) این سیستم در بسیاری از زمان ها از دسترس خارج می گردد. همچنین نحوه کار با این سیستم برای بسیاری از دانشجویان دشوار می باشد.

مورد دیگر در این بخش امکانات سخت افزاری دانشگاه پیام نور می باشد. که به هیچ عنوان تناسبی با تعداد بالای دانشجویان این دانشگاه ندارد.

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور

مورد دیگر از ۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم اعتبار مدرک این دانشگاه می باشد. مدرک ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور به طور کلی مورد تایید وزارت علوم می باشد. اما بایستی بیان کرد که به طور کلی تمامی مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های کشور مورد تایید وزارت علوم می باشد.

اما بحث اصلی در رابطه با کیفیت و ارزش علمی مدرک دانشگاه پیام نور می باشد. در بسیاری از کشورها دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های شناخته شده ایران نمی باشد. از این رو ممکن است بسیاری از فارغ تحصیلان دانشگاه پیام نور در این رابطه در خارج از کشور با مشکلاتی مواجه شوند.

همچنین در داخل کشور در رابطه با استخدام در ارگان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی نوع نگاه به دانشگاه پیام نور و مدرک آن متفاوت می باشد و در شرایط یکسان تمایل استخدام داوطلبان دانشگاه های سراسری بیشتر است.

بحث بومی گزینی

به طور کلی تمامی رشته های دانشگاه پیام نور به صورت بومی گزینی پذیرش دانشجو دارد. از این رو امکان ثبت نام و تحصیل در دیگر واحد های پیام نور وجود ندارد و یا سخت می باشد.

این امر باعث می گردد امکان ثبت نام برای دانشجویان غیر بومی که به دنبال تحصیل در واحد های شناخته شده و دارای سطح علمی بالاتر وجود نداشته باشد. چرا که اختلاف سطح میان واحد های پیام نور بالا می باشد. همچنین به دلیل بومی گزینی امکاناتی نظیر خوابگاه به بسیاری از دانشگاه تعلق نمی گیرد.

از این رو می توان بیان کرد که بومی گزینی امکان انتخاب واحد های دلخواه را برای داوطلبان سخت می نماید.

برگزاری کلاس ها به صورت غیر حضوری

آخرین دلیل از ۶ دلیل که نباید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نماییم به بحث برگزاری غیر حضوری کلاس ها اختصاص دارد. در دانشگاه پیام نور بسیاری از واحد ها به صورت غیر حضوری و به اصطلاح خود خوان برگزار می گردد.

البته این امر ممکن است برای برخی از داوطلبان به دلیل وجود برخی شرایط خاص یک ایراد به حساب نیاید. اما در مجموع برگزاری کلاس ها به صورت غیر حضوری مشکلات متعددی را در زمینه امادگی دانشجویان و فهم دروس ایجاد می نماید.

در این روش دانشجویان بدون حضور در کلاس درس طول ترم را سپری می نمایند. در انتهای ترم نیز دانشجویان بایستی در جلسه آزمون شرکت نمایند.

البته در بازه های زمانی خاصی جلسات رفع اشکال ممکن است برای دروس مورد نظر برگزار گردد. اما این جلسات بار علمی چندانی برای دانشجویان ندارد.

البته تحصیل در این دانشگاه همان طور که بیان شد ممکن است محاسنی نیز داشته باشد که از جمله آن ها می توان به میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور اشاره کرد که مبلغی پایین تری به نسبت سایر دانشگاه ها می باشد.

اما در مجموع هدف ما در این مقاله تنها ارائه دیدگاه مناسب و در اختیار قرار دادن تجربیات خود در رابطه با تحصیل در دانشگاه پیام نور می باشد.

از این رو و با توجه به این توضیحات توصیه می گردد داوطلبان قبل از اقدام برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور تمامی جوانب را مورد بررسی قرار دهند و پس از بررسی این جوانب نسبت به تصمیم گیری در رابطه با تحصیل در دانشگاه پیام نور اقدام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.