وزارت بهداشت

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

در زیر سر فصل های مطلب دندانپزشکی بدون کنکور آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه 
  2. جایگزین اول دندانپزشکی بدون کنکور تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت 
  3. جایگزین دوم برای دندانپزشکی بدون کنکور تحصیل در پردیس های بین المللی یا دانشگاه های خارج از کشور
  4. جایگزین دوم تحصیل در دیگر رشته های بدون کنکور نزدیک به دندانپزشکی
  5. میزان شهریه دندانپزشکی بدون کنکور

[sta_anchor id=”1″ /]

مقدمه

دندانپزشکی بدون کنکور : در برخی از سایت ها ممکن است داوطلبان با مطالب مربوط به پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور مواجه شوید.در این مطالب معمولا در مرود امکان پذیرش بدون آزمون در رشته دندان پزشکی سخن به میان آمده است. بر اساس این مطالب داوطلبان در این مدل از پذیرش ها با پرداخت شهریه بالاتری امکان تحصیل را خواهند داشت.

به دلیل اینکه رشته دندانپزشکی از جمله های پرطرفدار و پولساز گروه تجربی به حساب می‌آید به همین جهت می‌توان هزینه های موجود جهت تحصیل در این رشته را توجیه پذیر دانست. اما سوال اساسی این است که آیا اصلا دندانپزشکی بدون کنکور یا بدون آزمون در داخل کشور وجود دارد؟

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

به جرات می توان رشته دندانپزشکی را مهمترین و پرطرفدار ترین رشته گروه تجربی دانست. داوطلبان زیادی از گروه تجربی در آرزوی تحصیل و پذیرش در این رشته می‌ باشد.

به همین جهت تمامی مواردی که مرتبط با رشته دندانپزشکی می باشد برای این دسته از داوطلبان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از جمله این موضوعات دندانپزشکی بدون آزمون می باشد.

دندان پزشکی بدون کنکور به شکلی از پذیرش دانشجو گفته می‌شود که در آن پذیرش و تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون شرکت در کنکور یا آزمون ورودی صورت می‌گیرد.

اما سوال اساسی برای داوطلبان گروه تجربی در این رابطه این است که آیا اصلاً رشته دندانپزشکی پذیرش بدون آزمون دارد؟

برای پاسخ به این سوال بایستی در همین ابتدا بیان نماییم که به طور کلی دندانپزشکی بدون کنکور در داخل کشور پذیرش ندارد.

به همین جهت تمامی داوطلبان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی بایستی در آزمون سراسری شرکت نمایند. اما برای دندانپزشکی بدون آزمون مسیرهای دیگری نیز وجود دارد. در این مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

از این رو در صورتی که داوطلبان زیر گروه تجربی مشتاق دریافت اطلاعاتی در زمینه دندانپزشکی بدون آزمون می باشند توصیه می گردد به ادامه مطلب مراجعه نمایند.

[sta_anchor id=”2″ /]

جایگزین اول دندانپزشکی بدون کنکور تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت

اولین جایگزین برای دندانپزشکی بدون کنکور تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت می باشد. البته تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت شرایط و ضوابط خاص خود را دارد به همین جهت داوطلبان به آسانی امکان تحصیل در این رشته ها وجود ندارد.

لازم به ذکر است رشته هایی که به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی توسط وزارت بهداشت پذیرش می گردد در مقطع کاردانی می باشد.

لازم به ذکر است به طور کامل رشته دندانپزشکی از این طریق مورد پذیرش قرار نمی گیرد بلکه رشته ای تحت عنوان بهداشت دهان و دندان در مقطع کاردانی با استفاده از این شیوه پذیرش دانشجو دارد.

همچنین این رشته در تمامی شهر ها و واحد های دانشگاهی ارائه نمی‌شود بلکه در برخی از شهرها و با توجه به شرایط ذکر شده امکان پذیرش و تحصیل در آنها وجود دارد.

از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. تمامی داوطلبان باعثی حداقل ۱۸ سال و در سن ۲۴ سال بوده باشد
 2. داوطلب بایستی بومی شهر و محله ارائه کننده رشته مورد نظر بوده باشد
 3. داوطلبان نباید که قبلا دانشجو بوده باشند
 4. پذیرش و تحصیل در این رشته ها تنها در صورتی که حاصل می‌گیرد که داوطلب مراحل مصاحبه را با موفقیت طی نموده باشد
 5. تحصیل در این رشته ها برای مقطع کاردانی و ورودی بهمن می باشد
 6. پذیرفته شدگان از تحصیل رایگان برخوردار می باشند
 7. تمامی داوطلبان و پذیرفته شدگان پس از اتمام تحصیل ملزم به گذراندن دوره تعهد خدمت خود به مدت ۳ برابر طول دوره تحصیل می باشند
 8. برای داوطلبان پس از اتمام دوره تحصیل مدرک مورد تایید وزارت بهداشت صادر می گردد.

دندانپزشکی بدون آزمون

[sta_anchor id=”3″ /]

جایگزین دوم برای دندانپزشکی بدون کنکور تحصیل در پردیس های بین المللی یا دانشگاه های خارج از کشور

مورد دیگری که در زمینه دندانپزشکی بدون آزمون می توان در این بخش بیان نمود تحصیل در پردیس های بین المللی یا دانشگاه های خارج از کشور می باشد.

پردیس های بین المللی با توجه به هزینه بسیار بالایی که برای هر ترم از دانشجویان خود دریافت می نمایند به نسبت سایر دانشگاه ها رقابت کمتری برای پذیرش در رشته دندانپزشکی را دارند.

البته تمام داوطلبان برای تحصیل در پردیس بین المللی یا خودگردان دانشگاه های سراسری و دانشگاهی آزاد بایستی در کنکور سراسری شرکت نمایند.

همچنین داوطلبان می‌توانند برای دندانپزشکی بدون آزمون در دانشگاه های خارج کشور  اقدام کنند. این دسته از داوطلبان می‌توانند پس از طی نمودن تعدادی واحد که در حدود ۷۰ واحد است و یا پس از اتمام تحصیل به داخل کشور مراجعه نمایند.

داوطلبانی که پس از طی تعداد واحد مشخص به دنبال انتقالی به داخل کشور می باشند بایستی معدل بالای ۱۷ داشته باشند.

همچنین لازم به ذکر است دانشگاه مورد انتخاب داوطلبان نیز بایستی مورد تایید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت قرار گرفته باشد و مدرک آنها از سوی وزارت بهداشت مورد تایید قرار گیرد.

[sta_anchor id=”4″ /]

جایگزین دوم تحصیل در دیگر رشته های بدون کنکور نزدیک به دندانپزشکی

مورد دیگر در رابطه با دندانپزشکی بدون کنکور تحصیل در رشته های نزدیک به رشته دندانپزشکی می باشد. دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی همه ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون می نمایند.

از میان رشته های موجود برخی رشته ها تا حدودی نزدیک به رشته دندانپزشکی می باشد. داوطلبان می توانند در صورت تمایل  اقدام به ثبت نام و تحصیل در این رشته ها کنند. البته رشته هایی که توسط این دانشگاه ها به صورت بدون کنکور ارائه می گردد تنها از جهاتی شبیه به رشته دندانپزشکی می باشد. از این رو توصیه می شود در انتخاب این رشته ها بسیار دقت نمایید.

داوطلبان عزیز می توانند با مراجعه به لینک رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی علمی کاربردی از رشته های موجود در این دانشگاه ها اطلاعات نمایند.

همچنین می توان با مراجعه به رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد از لیست رشته های موجود در این دانشگاه که به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید اطلاع حاصل کرد.

میزان شهریه دندانپزشکی بدون کنکور

آخرین مورد در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور میزان شهریه این دوره می باشد. همانگونه که می توان حدس زد رشته دندانپزشکی از جمله رشته‌ هایی پر هزینه در دوران تحصیل به حساب می‌ آید.

به گونه‌ای که برای تحصیل در پردیس های بین المللی و خودگردان دانشگاه های سراسری و آزاد داوطلبان در هر ترم بیش از ۱۵ میلیون تومان بایستی هزینه نمایند.

همچنین شهریه تعیین شده برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نیز متناسب با هر دانشگاه مبالغ متفاوت می باشد.

به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود و بررسی شرایط تحصیل در آن دانشگاه و همچنین مورد تایید بودن آن توسط وزارت بهداشت و یا وزارت علوم با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر نسبت به اطلاع دقیق از میزان شهریه هر ترم اقدام نمایند.

در نهایت داوطلبان عزیز می توانند با مراجعه به مطالب شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ، شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ، شهریه کاردانی دانشگاه آزاد و شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد از میزان شهریه رشته های موجود در این دانشگاه ها که به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو دارند اطلاع حاصل کنند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.