وزارت بهداشت

داروسازی بدون کنکور

داروسازی بدون کنکور

در زیر سر فصل های مطلب داروسازی بدون کنکور آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه 
  2. تحصیل در پردیس های بین المللی و دانشگاه های خاج از کشور 
  3. تحصیل در رشته های نزدیک به داروسازی
  4. شهریه داروسازی بدون کنکور
  5. عنوان پنج
  6. عنوان شش
  7. عنوان هفت
  8. عنوان هشت
  9. عنوان نه
  10. عنوان ده

[sta_anchor id=”1″ /]

مقدمه

داروسازی بدون کنکور : در میان چند رشته پرطرفدار گروه تجربی در کنکور سراسری می توان به رشته داروسازی اشاره نمود. از جمله رشته های پرطرفدار و پولساز گروه تجربی رشته داروسازی می باشد.

پذیرش و تحصیل در رشته داروسازی معمولا از طریق شرکت در کنکور سراسری برای داوطلبان گروه تجربی امکان پذیر می باشد. اما برای بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری گروه تجربی داروسازی بدون کنکور تحصیل در این رشته بدون شرکت در کنکور و آزمون ورودی می تواند وسوسه انگیز باشد.

از این رو معمولا داوطلبان گروه تجربی به دنبال کسب اطلاعاتی در زمینه داروسازی بدون آزمون و پذیرش در این رشته بدون شرکت در کنکور سراسری می باشد.

داروسازی بدون کنکور

به دلیل اینکه معمولا ظرفیت‌ های رشته های پرطرفدار به نسبت متقاضیان آن رشته بسیار اندک می باشد از این رو رقابت برای پذیرش و تحصیل در این دسته از رشته ها بسیار بالا است. از جمله این رشته ها رشته داروسازی می باشد.

رشته داروسازی با توجه به شرایط حاکم بر بازار کار و همچنین جایگاه اجتماعی آن طرفداران زیادی در میان داوطلبان کنکور تجربی دارد. این دسته از داوطلبان در صورت عدم موفقیت به دنبال داروسازی بدون کنکور می باشند.

اما بایستی در همین ابتدا بیان نماییم که پذیرش و تحصیل در رشته داروسازی بدون شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر نمی باشد. البته با این وجود راهکار ها و مسیر های دیگری را نیز می توان برای داروسازی بدون آزمون پیشنهاد نمود. داوطلبان کنکور تجربی می‌توانند با استفاده از این راهکار ها در رشته داروسازی به تحصیل بپردازند. از این رو در این مقاله به بررسی راه های تحصیل بدون آزمون در رشته داروسازی خواهیم پرداخت امیدواریم. امید است داوطلبان عزیز با مطالعه این مطالب دیدگاه مناسبی نسبت به داروسازی بدون کنکور کسب نمایید.

داروسازی بدون کنکور

[sta_anchor id=”2″ /]

تحصیل در پردیس های بین المللی و دانشگاه های خاج از کشور

یکی از راه هایی که در رابطه با داروسازی بدون کنکور می توان برای داوطلبان رشته های گروه تجربی پیشنهاد می نمود تحصیل در پردیس های بین المللی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد و یا تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشد.

البته برای تحصیل در پردیس های بین المللی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تمامی داوطلبان باید در کنکور سراسری شرکت نمایند. اما به دلیل هزینه بالای تحصیل در این واحد های آموزشی معمولا رقابت برای پذیرش و تحصیل در این دانشگاه ها به نسبت سایر دانشگاه ها کمتر می باشد. اما با این وجود تمامی داوطلبان باید در کنکور سراسری شرکت نمایند به همین جهت نمی توان به طور کامل تحصیل در این واحد ها را بدون آزمون در نظر گرفت.

همچنین راهکار دیگری که برای داروسازی بدون آزمون پیشنهاد نمود تحصیل در دانشگاه ها و واحدهای آموزشی خارج از کشور می باشد. البته در این رابطه رعایت برخی موارد الزامی و مهمی باشد.

اولین مورد اینکه داوطلبان بایستی واحد ها و دانشگاه هایی را انتخاب نمایند که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت در داخل کشور قرار گرفته باشد. چرا که در صورت اتمام دوره تحصیلی و پس از بازگشت ممکن است مدرک ارائه شده مورد تایید وزارت بهداشت و یا وزارت علوم قرار نگیرد.

از این رو توصیه می گردد داوطلبان پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود با مراجعه به سایت وزارت علوم و یا وزارت بهداشت نسبت به دانشگاه های مورد تایید این سازمان ها اقدام نمایند.

پس از طی این مراحل داوطلبان می‌توانند پس چند ترم و گذراندن تعداد واحد (در حدود از ۷۰ واحد) نسبت به انتقال خود به یکی از دانشگاه های داخل کشور اقدام نمایند.

البته لازم به ذکر است بایستی معدل داوطلبان بالای ۱۷ بوده باشد تا امکان انتقالی به داخل کشور برای آنان فراهم گردد.

داروسازی بدون آزمون

[sta_anchor id=”3″ /]

تحصیل در رشته های نزدیک به داروسازی

مورد دیگر در زمینه داروسازی بدون کنکور تحصیل در رشته های نزدیک به این رشته می باشد. به این صورت که دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند دارای برخی رشته های نزدیک به رشته داروسازی هستند.

از جمله این رشته ها می توان به رشته شیمی دارویی در دانشگاه آزاد اشاره نمود. این رشته از برخی جهات نزدیک به رشته دارو سازی می باشد البته سر فصل های دروس آن به طور کامل منطق با سرفصل دروس رشته دارو سازی نمی باشد.

اما به دلیل پذیرش بدون آزمون این رشته در دانشگاه آزاد می توان آن را گزینه برای داروسازی بدون آزمون در نظر گرفت. لازم به ذکر است دانشگاه آزاد در دوره مهر و بهمن ماه معمولا اقدام به پذیرش دانشجو در این رشته به صورت بدون آزمون می نماید.

همچنین دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون می‌کند.

از میان رشته های دانشگاه علمی کاربردی که از برخی جهات نزدیک به رشته داروسازی می باشد میتوان به رشته دارویاری اشاره نمود. داوطلبان می توانند در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی به صورت بدون آزمون در این رشته ثبت نام و تحصیل نمایند.

البته لازم به ذکر است هیچ کدام از رشته هایی که در این بخش بیان کردیم به طور کامل منطبق با رشته داروسازی می باشد و تفاوت های با رشته داروسازی دارند. به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان در انتخاب و تحصیل در این رشته ها دقت نمایند.

[sta_anchor id=”4″ /]

شهریه داروسازی بدون کنکور

آخرین موردی که در رابطه با داروسازی بدون کنکور بایستی بیان نماییم میزان شهریه داروسازی بدون آزمون می باشد. همانطور که بیان کردیم امکان تحصیل رشته داروسازی در واحدها و پردیس های بین المللی وجود دارد اما داوطلبان بایستی حتما در آزمون سراسری شرکت نمایند.

برای تحصیل در این واحد ها نیز معمولاً شهریه تعیین شده مبلغ بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان در هر ترم تحصیلی می باشد. میزان شهریه دانشگاه های خارج از کشور نیز متناسب با رتبه بین المللی دانشگاه و جایگاه علمی آن متفاوت با یکدیگر می باشد. به همین جهت داوطلبان پس از بررسی تمامی جوانب از جمله مورد تایید بودن دانشگاه مورد نظر از سوی وزارت بهداشت و وزارت علوم می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر نسبت به میزان دقیق شهریه پرداختی در هر ترم در رشته داروسازی اقدام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

909-907-1375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.