نظام مهندسی

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی : پس از اینکه داوطلبان واجد شرایط اقدام به ثبت نام آزمون نظام مهندسی در بازه زمانی اعلام شده نمودند و در این آزمون شرکت کردند بایستی منتظر اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی بمانند.

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی آخرین مرحله در فرایند برگزاری این آزمون می‌ باشد و در آن داوطلبان پذیرفته شده مشخص می گردد. برای داوطلبانی که در این آزمون حد نصاب لازم را کسب نمودند پروانه و شماره نظام مهندسی صادر می شود. و در نهایت این دسته از داوطلبان امکان فعایت در این حیطه را خواهند داشت.

اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی ساختمان و معماران تجربی بهمن ۹۷

پیرو اطلاعیه قبلی مبنی بر اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان، بهمن ۱۳۹۷ بدینوسیله به اطلاع می رساند:

نتایج آزمون های موصوف استخراج گردیده و از روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۲۶ بر روی سامانه آزمون های ورود به حرفه به نشانی www.inbr.ir قابل مشاهده می باشد. لذا این عزیزان می توانند از همین طریق نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایند.

درخواست بازنگری نسبت به نتیجه آزمون نظام مهندسی : شرکت‌ کنندگانی که موفق به حدنصاب قبولی در آزمون‌ ها نشده اند چنانچه درخواست بازنگری نسبت به نتیجه آزمون داشته باشند می توانند درخواست خود را با توجه به فرم پیوست بصورت کتبی با ذکر مشخصات کامل ( شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس ) حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۳/۱۱ از طریق پست سفارشی به آدرس پستی زیر ارسال نمایند:

آزمون‌ های تستی کلیه رشته‌ ها: تهران، صندوق پستی به شماره ۳۵۵- ۱۷۷۷۵ (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش).

آزمون رشته معماری طراحی: : تهران صندوق پستی، به شماره ۵۷۳- ۱۹۹۳۵ دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان

دانلود فرم درخواست بازنگری نتایج

جهت اطلاع از نتایج آزمون نظام مهندسی بهمن 97 و دریافت کارنامه آزمون

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

تمامی فرآیند ثبت نام ، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی به صورت اینترنتی صورت می گیرد. از این رو اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی نیز همانند دیگر مراحل آن به صورت اینترنتی و از طریق سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به نشانی اینترنتی inbr.ir انجام می گردد.

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی با توجه به زمان بندی از پیش تعیین شده و به طور مشخصی صورت می‌گیرد. داوطلبان شرکت کننده در این آزمون بایستی جهت دریافت و مشاهده نتایج آزمون خود به این سایت مراجعه نمایند.

 در ادامه مباحث مرتبط با آزمون نظام مهندسی در ادامه این مطلب به صورت مرحله به مرحله توضیحاتی در رابطه با اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی و موارد مرتبط با این مرحله از آزمون نظام مهندسی خواهیم پرداخت.

با توجه به این توضیحات ابتدایی در صورتی که در رابطه با این ‌آزمون سوال و یا ابهامی وجود داشته باشد به ادامه مطلب توجه نمایید.

نحوه دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی

بیان کردیم که اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی همچنین دیگر مراحل این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان پی نشانی اینترنتی آینده inbr.ir صورت می‌گیرد.

به همین جهت داوطلبان در مرحله اول برای دریافت و مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی بایستی به این سایت مراجعه نمایند. در صورتی که به درستی آدرس سایت را وارد نموده باشید با تصویر زیر مواجه می شوید.

مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

پس از ورود به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان داوطلبان بایستی جهت دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی به بخش سامانه آزمون های ورود به حرفه این سایت مراجعه نمایند. جهت ورود به این بخش مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه سامانه آزمون های ورود به حرفه ای کلیک نمایید.

نتایج آزمون نظام مهندسی

پس از کلیک بر روی گزینه سامانه آزمون های ورود به حرفه داوطلبان بخش آزمون هایی که توسط معاونت مسکن و ساختمان برگزار میگردد وارد می‌شوند. در این مرحله بایستی به بخش آزمون های ورود به حرفه مهندسان مراجعه نمایید.

پس از ورود به این بخش داوطلبان از میان گزینه‌ های موجود جهت دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی بایستی نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان را انتخاب نمایند و پس از انتخاب و روی آن کلیک نمایید.

دریافت و مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

 

روش های مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

با کلیک بر روی نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان داوطلبان به بخش ورود اطلاعات داوطلبی هدایت می شوند. در این مرحله از فرآیند دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی داوطلبان می توانند با استفاده از سه روشی در تصویر زیر مشاهده می نمایید جهت دریافت و مشاهده نتایج این آزمون اقدام نمایند. این فروش به صورت زیر می باشد :

نتایج آزمون نظام مهندسی

روش اول جستجو بر اساس مشخصات فردی
در این روش همان گونه که در تصویر بالا نیز می توان مشاهده نمود داوطلبان باعث نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، سال تولد و کد امنیتی را در بخش های تعیین شده وارد نمایند و بر روی گزینه جستجو کلیک کنند. پس از کلیک بر روی گزینه جستجو در صورت ورود اطلاعات درست امکان مشاهده و دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی فراهم می گردد.

روش دوم جستجو بر اساس شماره ملی ، شماره شناسنامه ، سال تولد
در روش دوم همانگونه که مشخص است داوطلبان بایستی اطلاعات خواسته شده که شامل شماره ملی ، شماره شناسنامه ، سال تولد و کد امنیتی را در بخش‌ های تعیین‌ شده وارد نموده و بر روی گزینه جستجو کلیک نمایند. پس از کلیک بر روی گزینه جستجو امکان مشاهده نتیجه آزمون وجود دارد.

روش سوم جستجو بر اساس شماره داوطلبی
در روش سوم داوطلبان بایستی شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد را در بخش های مشخص وارد نموده و بر روی گزینه جستجو کلیک نمایند. پس از کلیک بر روی گزینه جستجو نتیجه آزمون خود را می توانید مشاهده نمایید.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

همانطور که انتشار کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی به زمان برگزاری آزمون بستگی دارد ، اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی نیز به همین صورت می باشد.

به این شکل که بر اساس سنوات گذشته اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی معمولا ۲ الی ۳ ماه پس از برگزاری آزمون صورت می گیرد. به همین جهت به طور حدودی می توان زمان اعلام نتایج این آزمون را فروردین و اردیبهشت ماه دانست.

از این رو توصیه می گردد داوظلبان به اطلاعیه هایی که در این بازه زمانی از سوی دفتر امور مقررات ملی ساختمان در رابطه با این آزمون صادر می گردد توجه نمایند.

‌اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

از دیگر موارد مرتبط با اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی که معمولا مورد توجه داوطلبان و شرکت کنندگان در این آزمون قرار می‌گیرد امکان اعتراض به نتیجه آزمون می باشد.

در این آزمون همچون دیگر آزمون‌ ها داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون امکان اعتراض به نتایج آن را خواهند داشت. البته لازم به ذکر است پاسخنامه داوطلبان با دقت و توجه ویژه ای مورد بررسی قرار می گردد به همین جهت امکان اشتباه در اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی بسیار پایین می باشد.

اما با این وجود امکان اعتراض به نتیجه آزمون برای داوطلبان وجود دارد. با توجه به این توضیحات داوطلبان می توانند اعتراض به نتیجه آزمون خود را به صورت کتبی و با ذکر مشخصات و با پست سفارشی ارسال نمایند. لازم به ذکر است جهت ارسال اعتراض خود بایستی آن را به آدرس تهران صندوق پستی  ۱۷۷۷۵-۳۵۵ (سازمان سنجش) ارسال نمایید.

همچنین بر روی پاکت بایستی ذکر گردد که مربوط به آزمون ورود به حرفه مهندسان می باشد. لازم به ذکر است درخواست هایی که بعد از تاریخ تعیین شده ارسال می گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی در اطلاعیه ای که در این رابطه از سوی معاونت مسکن و ساختمان صادر می گردد مشخص می شود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دو =