کنکور

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای : در مطلب قبلی در زمینه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای توضیحاتی داده شد. ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای نیز از دیگر ثبت نام های دانشگاهی می باشد که همه ساله از طریق سایت سنجش صورت می گیرد. این ثبت نام تفاوت هایی با سایر ثبت نام های دانشگاهی دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. برای پاسخگویی به سوالات و ابهاماتی در زمینه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای به ادامه این مطلب مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

از جمله شرایطی که از سوی سازمان سنجش برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک کاردانی بوده باشند.
 2. داوطلبان بایستی مدرک کاردانی خود را حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه دریافت نمایند.
 3. داوطلبانی که ممکن است مدرک خود را بعد از تاریخ ۳۱ شهریور و قبل از ۳۰ بهمن دریافت خواهند نمود بایستی رشته محل های نیمسال دوم را انتخاب نمایند.
 4. دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی یا بالاتر نمی توانند در این ثبت نام شرکت نمایند.
 5. داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی می باشند و در رشته انها دوره اجباری تعریف گردیده در صورت نگذراندن طرح نمی توانند در رشته های دارای طرح اجباری ثبت نام نمایند. البته این دسته از داوطلبان می توانند در رشته هایی که طرح اجباری برای انها تعریف نشده ثبت نام نمایند.
 6. داوطلبانی که در سال گذشته رد یکی از رشته های دوره روزانه کاردانی به کارشناسی پذیرش کسب گرده اند نمی توانند دوباره اقدام به ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است برای ثبت نام سایر داوطلبان دوره غیر روزانه ( شبانه ، غیر انتفاعی و… )مانعی وجود ندارد.
 7. داوطلبانی که قبلا در دوره روزانه ثبت نام کرده و از مزایای تحصیل رایگاه استفاده کرده اند نمی توانند دوباره از این مزایا استفاده نمایند. این دسته از داوطلبان از سایر دوره ها بایستی استفاده نمایند.

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای همانند ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای در نیمه اول سال انجام می گیرد. از این رو بر اساس سنوت گذشته می توان زمان شروع این ثبت نام را اواخر اردیبهشت ماه تخمین زد. از این رو داوطلبان با توجه به دستورالعملی هایی که در ادامه بیان خواهیم نمود در این بازه زمانی برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای داوطلبان مراحلی را که در ادامه بیان می نماییم بایستی طی کنند. این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

 1. ورود به بخش کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای در سایت سنجش
 2. دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای
 3. خرید کارت ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای
 4. کلیک لینک ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام

 

ورود به بخش کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای در سایت سنجش

داوطلبان برای شروع ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای بایست در ابتدا وارد بخش کاردانی به کارشناسی سایت سنجش شوند. در این بخش از سایت سنجش داوطلبان به تمامی لینک های مرتبط با ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای دستری خواهند داشت.

کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

پس از ورود به بخش کاردانی به کارشناسی سایت سازمان سنجش در نخستین اقدام دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای را دانلود نمایید. همانگونه که در بخش ابتدایی بیان شد ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای تفاوت هایی با سایر ثبت نام های سایت سنجش دارد. این تفاوت در زمینه انتخاب رشته می باشد. به این شکل که داوطلبان در زمان ثبت نام بایستی اقدام به انتخاب رشته نمایند. از این رو این دفترچه در واقع دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته می باشد. البته لازم به ذکر می باشد که اکثر رشته هایی که در این دفترچه قرار داده شده است بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان دانشجو پذیرش می نماید. در تصویر زیر می توان لینک دریافت دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای را مشاهده نمود.

دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

خرید کارت ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

با دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای لیست رشته های موجود را مشاهده نمایید. در صورت وجود رشته مورد نظر و همچنین دارا بودن شرایط مندرج در دفترچه اقدام بعدی خرید کارت ثبت نام می باشد. با خرید این کارت در واقع داوطلبان هزینه ثبت نام خود را پرداخت می نمایند. برای این خرید نیز بایستی از بخش خرید کارت اعتباری سایت سنجش استفاده نمود. این بخش در صحفه اصلی همانگونه که رد تصویر زیر می توان مشاهده نمود در دسترس داوطلبان می باشد. با کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری داوطلبان بایستی خرید کارت ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای را انتخاب نمایند. با این انتخاب داوطلب مورد نظر وارد بخش پرداخت اینترنتی می شود. در این بخش نیز بایستی اطلاعات کارت بانکی به همراه رمز دوم را وارد نموده و فرایند پرداخت را تکمیل نمایید. با تکمیل این مرحله داوطلب کد ۱۵ رقمی را برای ثبت نام دریافت می نماید.

کارت ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای

کلیک لینک ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام

پس از خرید کارت اعتباری ثیت نام داوطلبان می توانند فرایند ثبت نام خود را شروع نمایند. برای این منظور نیز بر روی لینک ثبت نام کلیک نموده و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای نمایید. در انتها نیز بایستی اقدام به وارد نمودن کد رشته محل های انتخابی نمایید. داوطلبان در این مرحله می توانند حداکثر ۵۰ کد رشته محل را وارد نمایند. این انتخاب ها را بر اساس اصل علاقمندی اولویت بندی نمایید. چرا که مهمترین اصل در انتخاب رشته اصل علاقمندی می باشد. با اتمام فرایند ثبت نام رسید ثبت نام صادر می گردد. در این رسید شماره پروند و کد پیگیری ثبت نام درج شده است. از این اطلاعات در زمان اعلام نتایج ثبت نام کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای می توان استفاده نمود.

 

 

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 15 =