کنکور

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی : در صورتی که مطلب آزمون لیسانس به پزشکی را مطالعه نموده باشید در خواهد یافت که آزمونی تحت این عنوان هر ساله برگزار می گردد. با موفقیت در این آزمون داوطلبان شرکت کننده می توانند در رشته های پزشکی به ادامه تحصیل بپردازند.

 در مطلب آزمون لیسانس به پزشکی بیان کردیم که این آزمون توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون نیز شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد که داوطلبان می‌توانند با مطالعه این شرایط و در صورت دارا بودن آن و همچنین تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی در این آزمون ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام نیز نتایج آزمون لیسانس به پزشکی مطرح می گردد.

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

آزمون لیسانس به پزشکی از جمله آزمون های می باشد که به صورت دو مرحله ای برگزار می گردد. مرحله اول این آزمون به صورت کتبی و از میان داوطلبان واجد شرایط و ثبت نام نموده به عمل می آید.

پس از برگزاری آزمون که بر اساس سنوات گذشته اواسط خرداد ماه می باشد اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی صورت می گیرد. برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی زمان بندی آن و نحوه دریافت آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

با توجه به اینکه در این رابطه معمولاً داوطلبانه اطلاعات محدودی دارند در این مطلب به بررسی نتایج آزمون لیسانس به پزشکی و موارد مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

با توجه به این که آزمون لیسانس به پزشکی دو مرحله ای می باشد از این رو اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی نیز به همان نسبت در دو مرحله انجام می گیرد.

در مرحله اول نتایج آزمون کتبی لیسانس به پزشکی در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار می گیرد. با توجه به این که برگزاری آزمون در اواسط خرداد ماه می باشد از این رو می توان زمان اعلام نتایج آزمون کتبی لیسانس به پزشکی را اواخر تیرماه تخمین زد.

مرحله نهایی اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی که در آن پذیرفته شدگان نهایی این آزمون مشخص می گردد نیز بر اساس سنوات گذشته در مهر ماه صورت می گیرد.

البته زمانبندی اعلام شده در این بخش ممکن است دچار تغییراتی گردد به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان به اطلاعیه هایی که در این رابطه از طریق معاونت آموزشی دانشگاه تهران صادر می گردد توجه نمایند.

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

نحوه اطلاع از نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی به صورت اینترنتی و از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران صورت می گیرد. چرا که این آزمون توسط دانشگاه پزشکی تهران برگزار می گردد. به همین جهت داوطلبان در بازه زمانی اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی بایستی به سایت دانشگاه تهران مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت به بخش معاونت آموزشی دانشگاه تهران مراجعه نموده و بر روی لینک نتایج آزمون لیسانس به پزشکی کلیک نمایید. با توجه به اینکه ظرفیت این آزمون بسیار محدود می‌باشد اسامی پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت پذیرش بر روی سایت قرار میگیرد.

لازم به ذکر است در آخرین دوره برگزاری این آزمون ظرفیت پذیرش تنها ۱۰ نفر تعیین شده بود. از این رو در مرحله اول اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی تعداد پذیرفته شدگان این آزمون دو برابر ظرفیت پذیرش یعنی بیست نفر می باشد. در تصویر زیر می توان نتایج آخرین دوره برگزاری این آزمون را مشاهده نمود.

دریافت نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

مراحل پس از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

پس از اینکه داوطلبان شرکت کننده در آزمون لیسانس به پزشکی نسبت به دریافت نتایج آزمون لیسانس به پزشکی در مرحله اول اقدام نمودند در صورتی که جزء پذیرفته شدگان باشند بایستی برای شرکت در مصاحبه این آزمون اقدام نمایند.

در ابتدا نیز بیان کردیم که این آزمون جزو آزمون‌ های دو مرحله می باشد و مرحله اول آن کتبی و مرحله دوم مصاحبه حضوری می باشد.

داوطلبان در مرحله مصاحبه حضوری بایستی اقدام به ارائه رزومه علمی و کاری خود نمایند. در این مرحله از داوطلبان سوالات تخصصی متناسب با رشته تحصیلی آنها و همچنین و دیگر سوالاتی مرتبط با رشته های پزشکی پرسیده می شود.

همچنین در این جلسه ابعاد شخصیتی داوطلبان نیز مورد بررسی قرار می گیرد. از جهاتی می توان این جلسه را همانند جلسه مصاحبه دکتری در نظر گرفت به همین جهت به هنگام شرکت در این جلسه بسیار سنجید رفتار نموده و به سوالات با دقت پاسخ دهید.

توضیحات پایانی در زمینه اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

برای داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارند بایستی در همین ابتدا بیان نماییم که با توجه به ظرفیت بسیار محدود این آزمون رقابت میان شرکت کنندگان بسیار بالا می باشد.

از این‌ رو داوطلبان بایستی به طور کامل خود را برای مرحله آزمون کتبی و مصاحبه حضوری آماده نمایند. در مرحله اول اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو برابر ظرفیت پذیرش از شرکت کننده گان دعوت به مصاحبه می شود. به همین جهت می توان این مرحله را از حساس ترین مراحل این آزمون در نظر گرفت. بنابراین داوطلبان به هیج عنوان حق اشتباه در این مرحله را ندارند.

در مورد منابع آزمون در مطلب آزمون لیسانس به پزشکی توضیحات لازم ارائه گردید. از این رو می توانید با مراجعه به این مطلب در این زمینه اطلاعات مناسب را کسب نمایید.

در پایان لازم به ذکر است که کارنامه علمی داوطلبان شرکت کننده در این آزمون نیز با توجه به سنوات گذشته در نیمه دوم مهر ماه از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار میگیرد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =