دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ : از جمله ثبت نام های مهمی پیشرو ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ می باشد. این ثبت‌ نام همانند ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش در بازه زمانی مشخصی انجام می گیرد. داوطلبان برای ثبت نام بایستی در این بازه زمانی با مراجعه به سایت سازمان سنجش و با توجه به دستورالعمل هایی که در ادامه بخواهیم اقدام به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نمایند.

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ در واقع ثبت نام کاردانی به کارشناسی می باشد و داوطلبان در این مقطع تحصیلی بایستی در چهار ترم به تحصیل بپردازند. با توجه به تنوع بسیار بالای رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی هر ساله تقاضای بالایی برای تحصیل در این دانشگاه ها برای این مقطع تحصیلی وجود دارد.

همچنین ظرفیت های جداگانه نیز برای داوطلبان شاغل نیز در نظر گرفته شده است که این مورد نیز باعث بالا رفتن متقاضیان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می گردد.

با توجه به این توضیحات اولیه در ادامه مطلب به بررسی ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت.

زمان شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

همچون سنوات گذشته ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی پس از اتمام ثبت نام کاردانی این دانشگاه شروع می گردد. از این رو می توان زمان شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ را اواسط دی ماه تخمین زد. در این بازه زمانی داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام می‌ توانند به صورت اینترنتی اقدام به آن نمایند.

شرایط ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

از موارد بسیار مهمی که داوطلبان برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ بایستی به آن توجه نمایند شرایط این ثبت نام می باشد. چرا که در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده امکان ثبت نام برای داوطلبان وجود خواهد داشت.

  از جمله شرایط ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. تمامی داوطلبان برای این ثبت نام بایستی دارای مدرک کاردانی باشند.
  2. این مدرک باعث مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت قرار گرفته باشد.
  3. داوطلبان مشغول به تحصیل در دوره کاردانی بایستی حداکثر تا تاریخ سی بهمن ماه فارغ التحصیل شده باشند.
  4. داوطلبان دارای معدل دوره کاردانی بالاتر در اولویت پذیرش قرار دارند.
  5. داوطلبان مرد بایستی از لازم نظام وظیفه مانعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

همانطور که ابتدا بیان کردیم ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ همانند ثبت نام کاردانی این دانشگاه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. به همین جهت اولین مرحله در فرآیند ثبت نام ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org می باشد. پس از ورود به این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ورود به بخش علمی کاربردی سایت و دانلود دفترچه ثبت نام

پس ورود به سایت سازمان سنجش در مرحله دوم بایستی به بخش علمی کاربردی این سایت مراجعه نمایند. برای ورود به این بخش از سایت سنجش داوطلبان می توان از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه جامع علمی کاربردی کلیک نمایند.

پس از ورود به این بخش سازمان بایستی ابتدا با کلیک بر روی لینک دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ اقدام به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام نمایند. در این دفترچه تمامی اطلاعاتی در زمینه فرآیند ثبت نام و موارد مرتبط با آن که در فرآیند ثبت نام مرده استفاده داوطلبان قرار گیرد وجود دارد. البته مهمترین بخش این دفترچه در زمینه لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

این رشته ها در گروه های مدیریت و خدمات اجتماعی ، فرهنگ و هنر ، کشاورزی و صنعت دسته بندی شده است.

خرید کارت اعتباری ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

پس از دانلود دفترچه ثبت نام و مطالعه دقیق آن داوطلبان در دومین مرحله در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط این ثبت‌ نام و همچنین تمایل به آن بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ نمایند.

خرید کارت به صورت اینترنتی و از طریق همین سایت صورت می‌گیرد به همین جهت با مراجعه به صفحه اصلی سایت www.sanjesh.org مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک نمایید.

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

پس از کلیک بر روی این گزینه داوطلبان بایستی در مرحله بعد اقدام به انتخاب کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ نمایند. پس از انتخاب و کلیک بر روی آن به درگاه اینترنتی خرید وارد می شوید.

در این بخش داوطلبان بایستی اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نموده و فرایند خرید کارت را تکمیل نمایند. پس از تکمیل آن کد ۱۲ رقمی در اختیار داوطلب قرار می گیرد که در مرحله بعد بایستی از این کد ۱۲ رقمی جهت ثبت نام استفاده نماید.

تکمیل فرم ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام آخرین مرحله در این فرآیند تکمیل فرم ثبت نام می باشد. برای تکمیل این فرم به بخش جامع علمی کاربردی مراجعه نمایید. پس از ورود بر روی لینک ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ کلیک نمایید.

با این کلیک ابتدا بایستی کد ۱۲ رقمی که در مرحله قبل دریافت نموده را در بخش تعیین شده وارد نمایید. با ورود این کد فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. داوطلبان در این فرم تمامی اطلاعات مورد نیاز را بایستی در بخش های تعیین شده وارد نمایند. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسایی و اطلاعات تحصیلی داوطلب می باشد. اطلاعات تحصیلی داوطلب اطلاعات موجود در مدرک کاردانی داوطلبان می باشد.

با ورود این اطلاعات در فرم ثبت نام و در نهایت بایستی کد رشته های مورد نظر خود را از طریق دفترچه مشاهده نموده اید را در بخش‌های تعیین شده وارد کنید.

داوطلبان در این مرحله امکان انتخاب حداکثر ۳۰ کد رشته را خواهند داشت. لازم به ذکر است  این سی کد رشته بایستی از یک گروه آموزشی انتخاب شده باشد.

پس از تکمیل این مرحله درنهایت فرایند ثبت نام داوطلبان به اتمام می‌رسد. لازم به یاد آوریست در صورتی که این فرآیند به درستی گذرانده باشید رسید ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. در این رسید شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام قرار دارد.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

از موارد مورد ابهام برای داوطلبان در فرایند ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ انتخاب رشته های غیر مرتبط می باشد.

برای تمامی داوطلبان این امکان وجود دارد که در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی رشته غیر مرتبط با رشته کاردانی خود را انتخاب و به تحصیل بپردازند. البته این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش در این رشته ها بایستی مطابق با قوانین در نظر گرفته شده از سوی گروه آموزشی رشته مورد نظر تعدادی واحد را به عنوان دروس پیش نیاز بگذرانند.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که تمایل به استفاده از ظرفیت شاغل را دارند بایستی کد شغال رشته مورد نظر خود را در بخش تعیین شده در فرم ثبت نام وارد نمایند و رشته های انتخابی آنها دارای یک کد اشتغال بوده باشد تا امکان ثبت کد رشته های مورد نظر وجود داشته باشد.

در این بخش به ذکر است اعلام نتایج ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ نیز همچون اعلام نتایج دوره کاردانی حداکثر یک ماه پس از اتمام فرایند ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. همچنین برای آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله پذیرش کسب نکرده باشند امکان شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز وجود دارد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + سیزده =