دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ : همانگونه که در ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ بیان گردید این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

با توجه به پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه و همچنین سطح مناسب آن تقاضا برای تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی معمولا بالا می باشد. از مقاطع تحصیلی که ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله در دو ورودی مهر و بهمن انجام می‌گیرد ثبت نام کارشناسی این دانشگاه است.

با توجه به این توضیحات می‌توان ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ را مهم ترین ثبت نام پیش رو برای این دانشگاه دانست.

ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

همانگونه که در ابتدا کردیم ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ از مهم ترین ثبت نام های پیش روی دانشگاه غیرانتفاعی به حساب می آید.

این دانشگاه با توجه به اینکه در تمامی مقاطع تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید از این رو برای داوطلبانی که تحصیل در مقاطع بالاتر اهمیت دارد گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل به حساب می آید.

با توجه به موارد بیان شده در این مطلب در ادامه به بررسی موضوعات موثر در ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ خواهیم پرداخت.

امیدواریم موارد بیان شده در این مطلب دیدگاه مناسبی را برای داوطلبان در رابطه با ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ ایجاد نماید.

شرایط ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

اولین موردی که در زمینه ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ به بررسی آن خواهیم پرداخت شرایط این ثبت نام می باشد .

با توجه به اینکه داوطلبان تحصیل و ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی تنها در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده امکان ثبت نام را دارند به همین جهت می‌توان شرایط ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ و اطلاع از آن را از جمله موضوعات مهم در این رابطه دانست.

از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کارشناسی مواد به موارد زیر اشاره نمود :

  1. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی جهت ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی
  2. دارا بودن مدرک کاردانی برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی
  3. داوطلبان مرد از لحاظ مقررات نظام وظیفه عمومی هیچگونه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند
  4. مدرک کاردانی ارائه شده جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته بایستی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار گرفته باشد
  5. دانشجویان دوره کاردانی جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته حداکثر تا پایان بهمن‌ماه فارغ التحصیل شده باشد

لازم به ذکر است ممکن است در رابطه با ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ شرایط و ضوابط دیگری نیز مطرح باشد به همین جهت توصیه می شود داوطلبان حتما دفترچه ثبت نام را به طور دقیق مطالعه نمایند.

زمان شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ همانند ثبت نام کاردانی دانشگاه در بازه زمانی طولانی تری صورت می گیرد.

لازم به ذکر است ثبت نام در نیمسال دوم دانشگاه غیرانتفاعی با عنوان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی شناخته می‌شود.

در نهایت بایستی بیان نماییم که این ثبت نام با توجه به اطلاعیه ای که از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور انتشار یافته است از اواسط مهر ماه تا اواخر دی ماه به شروع می‌گردد.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ به طور کلی تفاوت های اساسی با ثبت نام ورودی مهر ماه این دانشگاه دارد.

همانطور که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بیان کردیم ثبت نام ورودی مهر این دانشگاه همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می گیرد.

در مرحله از ثبت نام داوطلبان امکان انتخاب ۱۵۰ رشته محل را خواهند داشت. اما برخلاف این ثبت نام برای ورودی بهمن ماه و نیم سال دوم تحصیلی داوطلبان تنها امکان انتخاب یک رشته محل را دارند.

محدود بودن تعداد انتخاب باعث می گردد که حساسیت‌ ها نسبت به این ثبت نام بسیار بالا رود. با توجه به این توضیحات برای ثبت نام بایستی با مراجعه به سایت دانشگاه غیرانتفاعی مورد نظر خود ابتدا از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی اطلاع رسانی نمایند.

پس از مشاهده لیست رشته محل ها و در صورت تمایل به ثبت نام در یکی از آنها بایستی با مراجعه حضوری داوطلب فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

همانگونه که مشاهده کردید ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی برای ورودی بهمن ماه بسیار متفاوت با ثبت نام دیگر دانشگاه ها می باشد. چرا که معمولاً ثبت نام به صورت غیر حضوری و با انتخاب چندین رشته محل صورت میگیرد. اما ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ تنها با یک انتخاب و آن هم به صورت حضوری انجام می گردد.

از اینرو با کم شدن تعداد انتخاب های داوطلبان  به آن نسبت احتمال پذیرش آنان کمتر می شود. البته از سوی دیگر به دلیل ظرفیت بالای پذیرش در دانشگاه غیر انتفاعی احتمال قبولی ممکن است به همان نسبت بالا رود.

همچنین لازم به ذکر است اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی از طریق خود واحد دانشگاهی  انجام می گیرد از این رو اعلام نتایج این ثبت‌ نام ورودی بهمن بر خلاف ورودی مهر به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت نمی‌گیرد و داوطلبان باید از طریق خود واحد دانشگاهی  از پذیرش یا عدم پذیرش خود اطلاع حاصل نماید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =