دانشگاه پیام نور

شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور

شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور

شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور : در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور داوطلبان بایستی برای تحصیل خود شهریه پرداخت نمایند. میزان این شهریه در ابتدای هر ترم توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تعیین می گردد. البته لارم به ذکر می باشد که میزان شهریه تعیین شده برای دانشگاه پیام نور در میان دانشگاه های مختلف از کمترین مقدار برخوردار می باشد که این امر می تواند در انتخاب این دانشگاه برای برخی از داوطلبانی که می خواهند اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نمایند، موثر واقع گردد.

با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بررسی و ارائه توضحاتی در زمینه شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور خواهیم پرداخت.

شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور

در دانشگاه پیام نور به مانند دیگر دانشگاه ها میزان شهریه تعیین شده بر اساس گروه های آموزشی مشخص می گردد. این گروه های آموزشی شامل گروه علوم انسانی ، گروه علوم پایه ، گروه فنی و مهندسی ، گروه کشاورزی و گروه هنر می باشد. از این رو در ادامه به بیان میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در این گروه های خواهیم پرداخت.

با توجه به این که واحد های دانشگاه پیام نور به نواحی پنجگانه تقسیم می گردد از این رو میزان شهریه نیز در این نواحی متفاوت می باشد. میزان شهریه دانشگاه پیام نور در ناحیه یک و دو با میزان شهریه نواحی سه ، چهار و پنج متفاوت می باشد.

شهریه کارشناسی پیام نور

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در گروه علوم انسانی

اولین گروهی که به بررسی میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور خواهیم پرداخت گروه علوم انسانی می باشد. این گروه جزء گروه هایی می باشد که تعداد قابل توجهی از داوطلبان را به خود اختصاص می دهد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در گروه علوم انسانی به شرح زیر می باشد.

شهریه ثابت:

میزان شهریه ثابت در این گروه برای نواحی یک و دو حدودا مبلغ ۱۸۰,۰۰۰ تومان می باشد. برای سایر نواحی نیز مبلغی در حدود ۱۴۵,۰۰۰ تومان می باشد.

شهریه متغییر:

در دروس نظری هر واحد عمومی برای نواحی یک و دو مبلغی در حدود ۲۲,۰۰۰ تومان می باشد. برای سایر نواحی نیز در حدود ۲۰,۰۰۰ می باشد. برای دروس پایه نظری نیز برای نواحی یک و دو مبلغ حدودی ۲۶,۰۰۰ تومان می توان در نظر گرفت. برای سایر نواحی نیز مبلغی در حدود ۲۴,۰۰۰ تومان می باشد.

در دروس عملی و برای هر واحد اصلی و تخصصی دانشجویان نواحی یک و دو بایستی مبلغی در حدود ۲۸,۰۰۰ تومان را هزینه نمایند. برای سایر نواحی نیز در حدود ۲۴,۰۰۰ تومان می توان در نظر گرفت. برای واحد های عملی کم هزینه نیز در تمامی نواحی می توان برای هر واحد مبلغ حدودی ۶۵,۰۰۰ تومان را لحاظ نمود. واحد های عملی پر هزینه نیز برای تمامی نواحی مبلغی در حدود ۸۶,۰۰۰ تومان را ذکر کرد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در گروه علوم پایه

گروه دومی که در زمینه میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور به بررسی آن می پردازیم گروه علوم پایه می باشد. میزان شهریه کارشناسی در این گروه آموزشی به قرار زیر می باشد.

شهریه ثابت:

شهریه ثابت در این گروه برای نواحی یک و دو حدودا مبلغ ۱۸۰,۰۰۰ تومان می باشد. برای سایر نواحی نیز مبلغی در حدود ۱۴۵,۰۰۰ تومان می باشد.

شهریه متغییر:

شهریه متغییر دروس نظری و هر واحد عمومی نیز برای نواحی یک و دو حدودا مبلغ ۲۲,۰۰۰ تومان می باشد. برای سایر نواحی نیز در حدود ۲۰,۰۰۰ می باشد. برای دروس پایه نظری نیز برای نواحی یک و دو مبلغ حدودی ۲۸,۰۰۰ تومان می توان در نظر گرفت. برای سایر نواحی نیز مبلغی در حدود ۲۵,۰۰۰ تومان می باشد.

دروس عملی

برای هر واحد اصلی و تخصصی نواحی یک و دو دانشجویان بایستی مبلغی در حدود ۳۰,۰۰۰ تومان هزینه نمایند. برای سایر نواحی نیز در حدود ۲۷,۳۰۰ تومان می توان در نظر گرفت. برای واحد های عملی کم هزینه نیز در تمامی نواحی برای هر واحد مبلغ حدودی ۸۶,۰۰۰ تومان را می توان لحاظ نمود. واحد های عملی پر هزینه نیز برای تمامی نواحی مبلغی در حدود ۱۳۰,۰۰۰ تومان را ذکر کرد.

میزان شهریه کارشناسی پیام نور

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در سایر گروه ها

در نهایت گروه های باقی مانده که شامل گروه فنی و مهندسی ، گروه هنر و گروه کشاورزی می باشد را در یک بخش و به صورت یک جا بررسی می نماییم. پرا که میزان شهریه در نظر گرفته شده برای این گروه ها یکسان می باشد. این میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در این گروه ها به قرار زیر می باشد:

شهریه ثابت:

میزان شهریه ثابت در این گروه برای نواحی یک و دو حدودا مبلغ ۱۸۰,۰۰۰ تومان می باشد. برای سایر نواحی نیز مبلغی در حدود ۱۴۵,۰۰۰ تومان می باشد.

شهریه متغییر:

شهریه متغییر دروس نظری هر واحد عمومی نیز برای نواحی یک و دو مبلغی در حدود ۲۲,۰۰۰ تومان می باشد. برای سایر نواحی نیز در حدود ۲۰,۰۰۰ می باشد. برای دروس پایه نظری نیز برای نواحی یک و دو مبلغ حدودی ۲۹,۲۵۰ تومان می توان در نظر گرفت. برای سایر نواحی نیز مبلغی در حدود ۲۶,۷۵۰ تومان می باشد.

دروس عملی

در این دروس برای هر واحد اصلی و تخصصی دانشجویان نواحی یک و دو بایستی مبلغی در حدود ۳۲,۳۷۵ تومان را هزینه نمایند. برای سایر نواحی نیز در حدود ۲۸,۰۰۰ تومان می توان در نظر گرفت. برای واحد های عملی کم هزینه نیز در تمامی نواحی می توان برای هر واحد مبلغ حدودی ۸۶,۰۰۰ تومان را لحاظ نمود. واحد های عملی پر هزینه نیز برای تمامی نواحی مبلغی در حدود ۱۳۰,۰۰۰ تومان را ذکر کرد.

در نهایت تمامی گروه های آموزشی و نواحی مختلف برای هر واحد پایان نامه مبلغی در حدود ۲۱۶,۵۰۰ تومان را هزینه نمایند.

دانشجویان عزیز می توانند با توجه به تعداد واحد هایی که معمولا در طول یک ترم اخذ می نمایند هزینه یک ترم تحصیل در رشته مورد نظر خود را مشخص نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.