دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد : همانگونه که در مقاله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری بیان شد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری فرایند جداگانه با یکدیگر دارد.

به این صورت که داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند بایستی برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه نمایند. همچنین داوطلبانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های سراسری و سایر دوره‌های مربوط به آن را دارند بایستی به سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند. با توجه به این توضیحات و تفاوت ها به بررسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را به صورت جداگانه می پردازیم.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همانند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری ، انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در بازه زمانی خاص خود و با توجه به شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد.

داوطلبان که تمایل به تحصیل در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند بایستی به صورت جداگانه اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمایند. این دسته از داوطلبان در بازه زمانی شروع انتخاب رشته بایستی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه کنند. پس از ورود به این سامانه مراحل انتخاب رشته خود را همانگونه که در ادامه این مطلب توضیح خواهیم داد دنبال نمایند.

زمان شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همانند انتخاب رشته دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی ارشد پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

بر اساس سنوات گذشته می‌توان زمان شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را اواخر خرداد ماه تخمین زد. لازم به ذکر است شروع این فرایند هم زمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت آزمون می باشد.

شرایط شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اولین و مهمترین شرط شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می باشد. از این رو برای بایستی تمامی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش برگزار می گردد شرکت نمایند. چرا در چند سال اخیر آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ادغام شده است.

اما تنها ملاک شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حضور در جلسه آزمون می باشد. بلکه بایستی داوطلبان پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شناخته شده باشند. به این صورت که در کارنامه آنها بایست کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد قرار داده شده باشد. در صورت وجود این کر داوطلب امکان شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را خواهد داشت.

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همانطور که در بخش های مختلف بیان شد برای شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت در صورتی که در بازه زمانی شروع انتخاب رشته مراجعه کرده باشید لینک انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده می باشد. در مرحله نخست داوطلبان بایستی اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد نمایند. برای این منظور بر روی لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صفحه اصلی سایت کلیک نمایید.

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پس از دانلود دفترچه و اطلاع از لیست رشته محل های موجود در آن در گام دوم بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نمایید.

با خرید این کارت توسط داوطلب در واقع هزینه انتخاب رشته پرداخت می گردد. برای خرید این کارت به صفحه اصلی سایت دوباره باز گردید. پس از مراجعه به صفحه اصلی سایت بر روی لینک خرید کارت اعتباری که جز لینک های انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشد کلیک نمایید.

با این کلیک داوطلب در مرحله دوم اقدام به ورود اطلاعات خود می نمایند. این اطلاعات شامل مواردی همچون نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت می باشد. با ورود این اطلاعات و تایید آنها در مرحله بعد به درگاه اینترنتی پرداخت بانکی هدایت می شوید.

در این مرحله نیز اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دوم وارد نمایید. پس از ثبت و تایید این اطلاعات بر روی لینک پرداخت کلیک نموده و فرآیند پرداخت هزینه انتخاب رشته را به پایان رسانید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد

تکمیل فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با خرید کارت اعتباری انتخاب رشته برای داوطلبان شناسه انتخاب رشته و رمز ورود صادر می گردد. با دریافت این اطلاعات امکان تکمیل فرایند انتخاب رشته برای داوطلبان فراهم می گردد.

برای این منظور به صفحه اصلی سایت بازگشته و بر روی لینک انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد کلیک نمایید. در این مرحله بایستی اطلاعات کارت خریداری شده به همراه کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اولیه داوطلب وجود دارد را در بخش‌های تعیین شده وارد کنید.

با ورود این اطلاعات فرایند انتخاب رشته برای داوطلب شروع می‌گردد. در ابتدا اطلاعاتی که در زمان ثبت نام آزمون وارد نموده اید را تایید نمایید. در صورت مغایرت نیز امکان اصلاح این اطلاعات وجود دارد.

پس از تایید اطلاعات وارد مرحله بعد می شوید. در این محله کد رشته‌های انتخابی که از داخل دفترچه انتخاب رشته یادداشت برداری کرده اید را در بخش‌ های تعیین شده وارد نمایید. با ورود این کد رشته ها در واقع فرآیند انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به پایان می رسد.

پس از پایان این مرحله رسیده انتخاب رشته برای داوطلب صادر می گردد. در این رسید اطلاعاتی ثبت شده وجود دارد که در زمان اعلام نتایج بایستی از این اطلاعات برای دریافت نتایج انتخاب رشته خود استفاده نمایید.

اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آخرین مرحله در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام نتایج انتخاب رشته می باشد. اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر خلاف ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ‏www.azmoon.net صورت می گیرد. بر اساس سنوات گذشته می توان زمان اعلام نتایج را اواخر شهریور ماه تخمین زد.  در این بازه زمانی برای دریافت نتایج انتخاب رشته خود به این سایت مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 10 =