دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال 98 دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبانی که در آزمون سراسری دوره دکتری تخصصی سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کرده اند، از سه شنبه 3 اردیبهشت ماه آغاز و تا ساعت 24 روز دوشنبه 16 اردیبهشت ماه ادامه دارد. انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال 98 دانشگاه آزاد اسلامی تا روز جمعه 20 اردیبشهت ماه تمدید شد.

به منظور شرکت داوطلبان علاقمند به پذیرش در دانشـگاه آزاد اسلامی کد شناسه انتخاب رشته توسط سـازمان سـنجش آموزش کشور در کارنامه اعلام نتایج اولیه درج شده اسـت و داوطلبان براساس این شناسه میتوانند نسبت به انتخاب رشـته در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.

تبصره 1 : کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشـته ضـرورت دارد با توجه به نتایج درج شده در کارنامه صـادره از سـوی سازمان سنجش آموزش کشور و با مراجعه به سامانه انتخـاب رشته دانشگاه آزاد اسـلامی بـه آدرس www.azmoon.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر 80 کـدرشته/محل متناسب با کد مجموعه امتحانی خود اقدام نمایند.
تبصره 2 : داوطلبان لازم است هزینه انتخاب رشته به مبلـغ 530000 ریال را از طریق سامانه فوق پرداخت نمایند با توجه به این که پس از پرداخت هزینه ثبت نام امکان باز پس گیـری آن وجود ندارد، لذا به داوطلبان اکیداً توصیه میشود پـس از آگاهی از شرایط و ضوابط انتخاب رشته نسـبت بـه پرداخـت هزینه ثبت نام اقدام نمایند

برای مشاوره انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال 98 دانشگاه آزاد 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران  ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق همراه اول  ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد همانند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می گیرد.

داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org صورت می گیرد در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند بایستی برای تکمیل این فرآیند به سایت آزمون مراجعه نمایند. در ادامه به بیان مراحل این انتخاب رشته خواهیم پرداخت.

زمان شروع انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

همانگونه که بیان کردیم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج آزمون دکتری توسط سازمان سنجش برای داوطلبان فعال می گردد. در این بازه زمانی شروع فرایند انتخاب رشته با انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد همراه خواهد بود.

بر اساس اعلام سنجش دانشگاه آزاد ، زمان شروع انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از روز سوم اردیبهشت‌ ماه می باشد . در این بازه زمانی داوطلبان با توجه به رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب رشته بایستی برای مرحله اقدام نمایند.

انتخاب رشته دکتری آزاد

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

اولین گام در فرایند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد پس از ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته می باشد.

داوطلبان در فرآیند انتخاب رشته دکتری پس از ورود به سایت آزمون لینک انتخاب رشته را در پیش رو خواهند داشت. در این بخش امکان دانلود دفترچه برای دفتر انتخاب رشته نیز فراهم می باشد. از این رو با کلیک بر روی لینک دانلود دفترچه اقدام به دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نمایید

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری و مشاهده لیست رشته محل های موجود برای انتخاب داوطلبان بایستی در گام بعدی اقدام خرید کارت اعتباری انتخاب رشته نمایند.

خرید این کارت اعتباری نیز از طریق سایت آزمون صورت می گیرد. در صفحه اصلی سایت آزمون و در کنار لینک های انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و دانلود دفترچه لینک خرید کارت اعتباری نیز قرار داده شده است.

پس از کلیک بر روی لینک خرید و ورود اطلاعات داوطلب امکان خرید کارت از درگاه اینترنتی فراهم می گردد. پس از اتمام فرایند خرید داوطلب شناسه انتخاب رشته و رمز ورود را دریافت خواهد کرد که در مرحله بعدی با استفاده از این اطلاعات ، انتخاب رشته خود را میتواند تکمیل نمایند.

تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

پس از خرید کارت اعتباری انتخاب رشته و پرداخت هزینه آن داوطلبان بایستی با کلیک بر روی لینک انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد فرایند انتخاب رشته خود را شروع نمایند.

با کلیک بر روی لینک انتخاب رشته دکتری در صفحه پیشروی خود ، بایستی اقدام به ورود برخی اطلاعات نماید. از جمله این اطلاعات کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و اطلاعات کارت خریداری شده می باشد.

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه اولیه که از طریق سایت سازمان سنجش انتشار می یابد قابل مشاهده می باشد. به همین جهت داوطلبان برای دسترسی به این کد به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و اقدام به مشاهده و دریافت کارنامه خود نمایند.

پس از ورود این اطلاعات فرآیند انتخاب رشته برای داوطلب فراهم می گردد. در این مرحله ابتدا اطلاعات داوطلبی خود را که در زمان ثبت نام آزمون در سایت سازمان سنجش قرار داده اید را مشاهده می نماید. با تایید این اطلاعات وارد مرحله بعدی می شود.

در این مرحله کد رشته های مورد نظر خود را که از طریق دفترچه انتخاب رشته یاداشت نموده اید را بایستی وارد کنید. لازم به ذکر است تمامی داوطلبان در مقطع دکتری امکان انتخاب ۴۰ رشته محل خواهند داشت.

انتخاب رشته دکتری

مراحل پایانی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

پس از ورود این کد رشته ها فرایند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به اتمام می‌رسد. با پایان یافتن این مرحله داوطلبان بایستی اقدام به دریافت رسید انتخاب رشته خود نمایند. در این رسید کد پیگیری انتخاب رشته قرار داده شده است که با استفاده از این کد در زمان اعلام نتایج می تواند نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنید.

پس از اینکه داوطلبان اقدام به انتخاب رشته دکتری نمودند در صورتی که حد نصاب لازم را کسب نمایند دعوت به مصاحبه دکتری می شوند. در مصاحبه دکتری که توسط واحدهای دانشگاهی انجام می گیرد داوطلبان بایستی اقدام به ارائه مدارک و رزومه تحصیلی خود نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبان قبل از مراجعه جهت مصاحبه دکتری بایستی اقدام به پرداخت هزینه مصاحبه برای هر کدام از واحد های دانشگاهی بصورت جداگانه نمایند. این هزینه توسط دانشگاه آزاد تعیین می گردد.

از مواردی که در مصاحبه دکترا مورد بررسی قرار می گیرد می توان به رزومه پژوهشی داوطلب مانند مقالات علمی پژوهشی ، مقالات ژورنال های بین المللی و داخلی ، ترجمه و یا تالیف کتاب ، سوابق شغلی مرتبط با رشته آیتم های دیگری را اشاره نمود.

پس از اتمام مصاحبه دکتری داوطلبان در اواخر شهریور ماه با با مراجعه به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.net و ورود اطلاعات موجود در رسید انتخاب رشته خود می‌تواند نسبت به دریافت نتیجه انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =