دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد : تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد همه ساله به مانند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دو ورودی مهر و بهمن ماه برای استفاده از حداکثر ظرفیت رشته محل های نختلف برگزار می گردد. برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی در بازه زمانی خاصی اقدام نمایند. در این مطلب برای بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. به همین جهت مالب ارائه شده در این مبحث می تواند برای داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد مفید واقع گردد.

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

زمان شروع تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

همانگونه که در بخش ابتدایی اشاره نمودیم تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد همانند تتکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. با توجه به این توضیحات برای ورودی مهر ماه داوطلبان در اواسط مهر ماه می توانند برای این مرحله اقدام نمایند. برای ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد نیز این تکمیل ظرفیت در صورت برگزاری اواخر دی ماه خواهد بود. البته لازم به ذکر می باشد در برخی دوره ها این تکمیل ظرفیت برگزار نمی گردد. پرا که ممکن است ظرفیت خالی چندانی برای رته محل ها وجود نداشته باشد.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

همانند دیگر مراحل تحصیل و پذیرش در دانشگاه آزاد برای شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد داوطلبان برخی شرایط و ضوابط را بایستی دارا بوده باشند. این بخش اختصاص به بیان برخی از این شرایط و ضوابط دارد. از این رو برخی از این شرایط موارد زیر می تواند باشد.

  1. تمامی داوطلبان بایستی در آزمون دکتری شرکت نموده باشند.
  2. داوطلبانی که دعوت به مصاحبه شده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد شرکت نمایند.
  3. داوطلبانی که دعوت به مصاحبه شده و در یکی از رشته محل ها پذیرش کسب کرده باشند در صورت عدم رضایت از رشته محل خود می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری شرکت نمایند.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

برای شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط مورد نظر بایستی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت داوطلبان بایستی کراحلی را که در ادامه به توضیح آن می بپردازیم طی نمایند. این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

  1. ورود به لینک تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد
  2. جستجوی رشته محل های مورد نظر
  3. خرید کارت انتخاب رشته
  4. تکمیل فرایند تکمیل ظرفیت

ورود به لینک تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

پس از این که اطلاعیه مربوط به شروع تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را مشاهده نمودید بایستی برای شرکت در این مرحله به شایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. پس از ورود به این سایت در صحفه اصلی سایت می توان لینک مربوط به تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را مشاهده نمود. برای شروع کار بر روی این لینک همانند تصویر زیر کلیک نمایید.

تکمیل ظرفیت دکتری آزاد

جستجوی رشته محل های مورد نظر

پس از ورود به لینک تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد داوطلبان در ابتدا بایستی از لیست رشته هایی که برای تکمیل ظرفیت وجود دارد اطلاع حاصل نمود. برای مشاهده رشته های موجود بایستی بر روی لینک جدول رشته و محل های دانشگاهی کلیک نمود. این لینک همانگونه که در تصویر زیر مشخص می باشد در سمت راست صحفه قرار داده شده است.

تکمیل ظرفیت دکتری

در تصویر زیر می توان نتیجه جستحوی رشته و محل های دانشگاهی که در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند به انتخاب آنها اقدام نمایند مشاهده نمود. این جستجو بر اساس رشته می باشد و تمامی واحد های دانشگاهی که رشته مورد نظر را ارائه می نمایند مشخص می باشد.

تکمیل ظرفیت آزاد

 

خرید کارت انتخاب رشته

حال که رشته های موجود برای انتخاب در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را مشاهده نمودید در صورت وجود رشته محل مورد نظر و اطمینان برای شرکت رد تکمیل ظرفیت خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام بعدی می باشد. برای خرید این کارت نیز بایستی از همان نوار ابزار سمت راست اقدام نمود. این نوار ابزار با همان عنوان خرید کارت اعتباری ثبت نام قابل مشاهده می باشد. با کلیک بر روی این لینک داوطلب بایستی اطلاعات شناسیایی خود که شامل نام و نام خانوادگی ، شماره همراه و شماره تلفن ثابت می باشد را وارد نماید. پس از ورود این اطلاعات با کلیک بر روی دکمه تایید وارد درگاه پرداخت اینترنتی می شوید. در این هنگام اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دوم را وارد نمایید و فرایند خرید را به اتمام رسانید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل فرایند تکمیل ظرفیت

پس از اتمام تمامی مراحل قبل و مشاهده لیست رشته های موجود و انتخاب و یاداشت برداری از کد رشته ها و همچنین مهمتر از همه خرید کارت مرحله آخر فرایند تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد شروع می گردد. در این مرحله در واقع دااوطلبان آخرین قدم خود را برای شرکت در نکمیل ظرفیت خواهند برداشت. به این صورت که با خرید کارت ثبت نام و وارد نمودن آن در بخش تعیین شده فرایند ورود اطلاعات داوطلبی و کد رشته های منتخب شروع می گردد. داوطلبان در این گام اطلاعات داوطلبی خود و کد رشته های منتخب را در بخش های تعیین شده بایستی وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات و تایید آنها فرایند ثبت نام به اتمام می رشد. با اتمام این مرحله داوطلبان بایستی رسید ثبت نام یا انتخاب رشته خود را دریافت نمایند. عدم دریافت این رسید در واقع به معنایی نهایی نشدن انتخاب رشته تکمیل ظرفیت می باشد. به همین جهت حتما در انتها این رسید را دریافت و در نزد خود نگهدارید. این رسید شامل کد پیگیری ثبت نام و انتخاب رشته می باشد. در مرحله اعلام نتایج با اطلاعات این رسید امکان دریافت نتیجه فراهم می باشد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 3 =