دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی: همه ساله در دو رودی مهر و بهمن ماه برای تکمیل ظرفیت های خالی رشته محل های مختلف مقطع کاردانی ، دانشگاه علمی کاربردی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. این فرایند با عنوان تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شناخته می شود.

البته روال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کمی متفاوت با ثبت نام اصلی خواهد داشت. با توجه به این موارد در این مطلب در سبز مشاور به بررسی و ارائه توضیحاتی در زمینه تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی خواهیم پرداخت.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برای شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بایستی برخی شرایط و ضوابط اولیه را رعایت نمایند. در این بخش به برخی از این موارد اشاره خواهیم نمود.

 1.  تمامی داوطلبان شرکت کننده در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بایستی برای ورودی مهر ماه حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه تا ۳۰ دی ماه فارغ التحصیل شده باشند.
 2. تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا  دیپلم نظام قدیم (چهارساله یا شش ساله دبیرستان و یا هنرستان) باشند.
 3. برای شروع ثبت نام در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بایستی هزینه ثبت نام را از طریق سامانه سنجش پرداخت نمایند.
 4. هر کدام از داوطلبان در نهایت تنها می توانند یک انتخاب در این مرحله داشته باشند. این انتخاب نیز بر اساس رشته های اعلام شده بایستی باشد.
 5. هر داوطلب تنها می تواند یک کد رشته را از یک گروه آموزشی در یک مرکز علمی کاربردی انتخاب نماید. در صورتی که بیش از یک انتخاب در یک واحد علمی کاربردی  داشته باشد تمامی انتخاب های داوطلب مورد نظر حذف می گردد.
 6. داوطلبان تنها یک بار اجازه ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را خواهند داشت. به همین جهت به هنگام ثبت اطلاعات دقت نمایید
 7. در صورتی که داوطلب شرکت کننده در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در انتخاب رشته قبلی پذیرفته شده باشد و در مرحله تکمیل ظرفیت نیز پذیرش کسب نماید ، ثبت نام قبلی لغو می گردد.
 8. تمامی داوطلبان مرد به هنگام شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل از لحاظ نظام وضیفه مشکلی نداشته باشند.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نیز به هنگام دیگر ثبت نام ها مراحلی دارد. این مراحل را به صورت تیتر وار می توان در زیر مشاهده نمود. در ادامه به صورت جداگانه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

 1. ورود به سایت سازمان سنجش
 2. ورود به بخش جامع علمی کاربردی
 3. کلیک بر روی لینک جستجوی رشته محل های موجود در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
 4. پرداخت هزینه ثبت نام
 5. مراجعه به مرکز علمی کاربردی مورد نظر

ورود به سایت سازمان سنجش

در اولین اقدام برای شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بایستی وارد سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org شوند.

تکمیل ظرفیت

 

ورود به بخش جامع علمی کاربردی

پس از ورود به سامانه سازمان سنجش به بخش جامع علمی کاربردی وارد شوید. برای ورود به این بخش از طریق کارد رنگی سمت راست یاست جامع علمی کاربردی را انتخاب و کلیک نمایید.

تکمیل ظرفیت علمی کاربردی

 

کلیک بر روی لینک جستجوی رشته محل های موجود در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نمی توانند به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایند. از این رو بایستی در ابتدا در سایت سازمان سنجش از لیست رشته ها اطلاع حاصل نموده و سپس برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند. به همین جهت در این مرحله و پس از ورود به بخش جامع علمی کاربردی سایت سنجش بر روی لینک جستجوی رشته های تکمیل ظرفیت کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی این لینک داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. همانگونه که مشخص می باشد داوطلبان در این بخش با وارد نمودن اطلاعاتی همچون گروه آموزشی ، کد رشته ، عنوان رشته ، زیرگروه آموزشی ، وضعیت اشتغال وجنسیت می توانند از مراکز ارائه دهنده رشته مورد نظر خود اطلاع حاصل نمایند.

تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 

پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربرئی

پس از اطلاع از وجود رشته مورد نظر خود در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی داوطلب بایستی برای پرداخت هزینه ثبت نام خرید کارت ثبت نام را انجام دهد. برای این منظور از طریق صحفه اصلی سامانه سنجش و بخش دسترسی سریع که در سمت چپ سایت مشخص می باشد بر روی خرید کارت کلیک نمایید. داوطلبان عزیز در تصویر زیر می توانند این بخش را مشاهده نمایند.

با کلیک بر روی لینک خریت کارت اعتباری داوطلب وارد بخش خرید شده و بایستی با انتخاب خرید کارت تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فرایند خرید را تکمیل نماید.

تکمیل ظرفیت کاردانی

 

مراجعه به مرکز علمی کاربردی مورد نظر

پس از این که داوطلب مراحل قبل را به پایان رسانید بایستی برای ثبت نام حضوری اقدام نماید. آدرس و شماره تمای تمامی مراکز علمی کاربردی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی رشته در دسترس می باشد. از این رو با توجه به این آدرس ها در بازه زمانی مشخص برای ثبت نام حضوری در محل دانشگاهی حضور به هم رساینبید. لازم به ذکر می باشد که برای این ثبت نام داوطلبان بایستی مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

در ادامه به مدارک مود نیاز برای ثبت نام حضوری تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اشاره خواهیم نمود.

 1. شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ داوطلب تهیه شده در سال جاری.
 2. کپی شناسنامه و اصل آن جهت بررسی.
 3. کپی کارت ملی و اصل آن جهت بررسی.
 4. اصل دیپلم کامل متوسطه و یا گواهی آن برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به همراه یک برگ کپی از آن.
 5. اصل مدرک دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به همراه یک برگ کپی از آن.
 6. اصل فرم تأییدیه معدل جهت فارغ‌ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نگردیده است.
 7. گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل، آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار (برای داوطلبان استفاده از ظرفیت شاغلی).
 8. مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد را مطابق با مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش مشخص نماید.

نرم افزار رشته های تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

در زیر نرم افزار رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی برای وزودی جدید قرار داده شده است که می توانید به صورت رایگان استفاده کنید:

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫4 نظرها

 1. سلام.من امسال در تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی واحد ۲۶ فرهنگ و هنر قبول شدم ولی هنوز در کلاس ها شرکت نکردم، آیا امکانش هست در ثبت نام ورودی بهمن ماه مجددا شرکت کنم؟

  1. زینب عزیز بله می توانید در آزمون شرکت نمایید ولی در صورتی که مدارک خود را موقع ثبت نام تحویل داده اید ، برای دریافت مدارک احتمال زیاد مشمول جریمه انصراف از تحصیل می شوید.

 2. سلام، داوطلبانی که در ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهرماه پذیرفته شده اند ورودی نیمسال اول تلقی می شوند یا نیمسال دوم؟ تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =