دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی : تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی در واقع آخرین فرصت داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی به حساب می آید. در این فرایند داوطلبان برای ثبت نام رشته محل های که ظرفیت آنها در انتخاب رشته کنکور سراسری مرداد ماه تکمیل نشده است بایستی اقدام نمایند. در تکمیل ظرفیت داوطلبان بایستی رشته محل ها یی را که از قبل توسط واحدهای مختلف دانشگاه غیرانتفاعی تعیین شده است را انتخاب نمایند. به همین جهت ممکن است برخی از رشته محل ها در این مرحله برای ثبت نام وجود نداشته باشند. با توجه به این توضیحات داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی تعداد انتخاب محدودی خواهند داشت. همچنین با توجه به ثبت نام حضوری امکان یک انتخاب برای هر داوطلب وجود دارد. تمامی این موارد باعث می گردد حساسات این مرحله بیشتر شود.

در این زمینه موارد و سوالات مطرح باشد که تا حد امکان در این مقاله به بررسی و ارائه توضیحاتی در رابطه با آنها خواهیم پرداخت. به همین جهت برای کسب اطلاعات کامل در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی به ادامه این مطلب مراجعه نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی برای ورودی مهر ماه همانند دیگر تکمیل ظرفیت ها از جمله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور و تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در اواخر مهرماه شروع می گردد. در آخرین دوره برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی که مربوط به سال ۹۶ می باشد این تکمیل ظرفیت از ۲۹ مهرماه شروع و تا ۳۰ آبان ماه به طول انجامید. از این رو داوطلبان برای امسال نیز در همین بازه زمانی منتظر اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه انتقال غیر انتفاعی بمانند.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی همانند انتخاب رشته مرداد ماه نمی‌باشد و تفاوت های اساسی با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ورودی مهر ماه دارد. داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی بایستی ابتدا به سایت دانشگاه یا موسسه آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی مورد نظر خود مراجعه نمایند. پس از ورود به سایت واحد مربوطه و مشاهده لیست رشته های اعلام شده اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. این دسته از داوطلبان بایستی پس از مشاهده رشته های موجود و تصمیم برای ثبت نام با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام نمایند. برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی داوطلبان بایستی مبلغی در حدود ۲۰ هزار تومان را از طریق بخش خرید کارت اعتباری سایت سنجش پرداخت نمایند. پس از پرداخت این هزینه داوطلبان با در دست داشتن مدارک مورد نیاز که شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی می باشد اقدام به ثبت نام حضوری در واحد دانشگاهی مربوطه نمایند.

تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

همان گونه که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی اعلام گردید ، ثبت نام و تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی بدون برگزاری آزمون صورت می‌گیرد. به همین جهت تمامی داوطلبان چه افرادی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند و چه داوطلبانی که در این آزمون شرکت نکردند میتوانند برای تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی اقدام نمایند. لازم به ذکر است رشته هایی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی ارائه می‌کردند در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می باشد. به همین جهت داوطلبان بایستی مدرک پایه مورد نظر را به همراه داشته باشند. مدرک پایه برای ثبت نام کاردانی مدرک دیپلم پیش دانشگاهی و برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته مدرک کاردانی باشد. این مدارک به هنگام ثبت نام حضوری در کنار سایر مدارک شناسایی بایستی به همراه داوطلبان باشد.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

با توجه به اینکه تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی به صورت حضوری و با مراجعه به واحدهای دانشگاه صورت می گیرد از این رو اعلام نتایج . مشخش شدن پذیرش عدم پذیرش داوطلبان در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی توسط واحد مربوطه صورت می گیرد. که البته در صورتی که در زمان ثبت نام حضوری داوطلبان رشته محل مورد نظر ظرفیت خالی داشته باشد تمامی داوطلبان مورد پذیرش قرار می گیرند. به همین جهت در صورتی که زودتر از سایر داوطلبان اقدام به ثبت‌نام حضوری نماید پذیرش شما قطعی خواهد بود. با توجه به این توضیحات توصیه می گردد در اولین فرصت که اطلاعیه شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی توسط سازمان سنجش و یا واحد دانشگاهی صادر گردید نسبت به ثبت نام حضوری خود اقدام نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.