دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد : در مطلب قبل در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد توضیحاتی دادیم. با وجود این که آزمون کارشناسی ارشد به صورت مشترک برای تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد برگزار می گردد اما انتخاب رشته دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه هامتفاوت و به صورت مستقل می باشد. به همین جهت به صورت جداکانه به بررسی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

زمان آغاز فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

پیرو مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از روز پنج شنبه 23 آبان ماه آغاز و تا روز یکشنبه 26 آبان ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند ( اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند ) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته/ محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند طی روزهای فوق با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

برای دانلود دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دنشگاه آژاد 98 کلیک کنید

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

زمان شروع تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همانند تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد پس از ثبت نام پذیرفته شدگان انتخاب رشته اصلی صورت می گیرد. البته یک تفاوت اساسی میان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها وجود دارد. این تفاوت اصلی در زمان و تعداد برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد است. به این صورت که تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. از این رو این دسته از داوطلبان در دو مرحله می توانند شانس خود را برای تحصیل در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امتحان نمایند. برای تکمیل ظرفیت ورودی مهر داوطلبان اواسط مهر ماه می توانند اقدام نمایند. برای ورودی بهمن ماه نیز معمولا از اواخر دی ماه تا اوایل بهمن ماه فرصت وجود دارد.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 98 ازروز پنج شنبه 23 آبان ماه آغاز و تا روز یکشنبه 26 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای این که امکان شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد برای داوطلبان وجود داشته باشد بایستی برخی شرایط و ضوابط را رعایت و دارا باشید. در ادامه به برخی از این شرایط اشاره خواهیم نمود:

  1. تمامی داوطلبان بایستی در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نموده باشند.
  2. داوطلبان شرکت کننده در تکمیل ظرفیت بایستی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده باشند.
  3. برای شرکت در تکمیل ظرفیت مهر ماه الزامی به عدم قبولی در انتخاب رشته خرداد ماه وجود ندارد. از این رو در صورت پذیرش شهریور ماه نیز می توان در تکمیل ظرفیت مهر ماه شرکت نمود.
  4. برای شرکت در تکمیل ظرفیت بهمن ماه داوطلبان نبایستی در انتخاب رشته قبلی پذیرش کسب نموده باشند. در صورت قبولی در هر کدام از انتخاب رشته های قبلی نمی توان در تکمیل ظرفیت بهمن ماه شرکت نمود.

  نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برخلاف تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد که به سایت سنجش مراجعه می نمایند بایستی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. برای شرکت در این تکمیل ظرفیت داوطلبان مراحلی را طی می نمایند. این مراحل به صورت تیتر وار را در بخش زیر می توان مشاهده نمود.

  1. ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org
  2. کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
  3. مشاهده لیست رشته های موجود
  4. خرید کارت ثبت نام
  5. تکمیل فرم انتخاب رشته و اتمام فرایند تکمیل ظرفیت

لازم به ذکر است تمامی این مراحل همرا با تصاویر مرتبط در ادامه توضیح داده می شود.

ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org

در ابتدا داوطلبان عزیز برای شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایید. با وورود به این سایت امکان شرکت در تکمیل ظرفیت با استفاده از لینک ثبت نام تکمیل ظرفیت فراهم می گردد.

کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پس از ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد داوطلبان لینک های ثبت نام و یا انتخاب رشته را می توانند مشاهده نمایند. در میان این لینک ها بر روی لینک تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کلیک نمایید. داوطلبان عزیز می توانند در تصویر زیر این لینک را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد

مشاهده لیست رشته های موجود

با ورود به لینک تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند در ابتدا از لیست رشته هایی که در این مرحله می توان انتخاب نمود اطلاع حاصل نمایند. برای این منظور نیز دو روش در داخل سایت وجود دارد. این دو روش جدول رشته و گرایش ها و جدول محل های دانشگاهی می باشد. در روش اول تنها لیست رشته های موجود برای انتخاب در دوره تکمیل ظرفیت وجود دارد. اما در روش دوم که مناسب تر می باشد داوطلبان می توانند لیست رشته هایی که در یک واحد خاص برای تکمیل ظرفیت وجود دارد مشاهده نمایند. داوطلبان همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود از هر دو روش می توانند برای مشاهده لیست رشته ها استفاده نمایند.

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد

خرید کارت ثبت نام

پس از مشاهده لیست رشته های موجود برای انتخاب در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صورت وجود رشته مورد نظر بایستی برای خرید کارت اقدام نمود. برایخرید کارت انتخاب رشته داوطلبان از طریق لینک خرید که در سمت راست بخش تکمیل ظرفیت قرار داده شده است بایستی اقدام نمایند. داوطلبان عزیز می توانند این لینک را در تصویر زیر مشاهده نمایند.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد

با کلیک بر روی لینک خرید داوطلبان بایستی ابتدا اطلاعات شناسایی خود را وارد نمایند. با ورود این اطلاعات داوطلب وارد پرداخت اینترنتی می شود. در این مرحله اطلاعات کارت بانکی خود به همراه رمز دوم را وارد نمایید. با ورود اطلاعات خواسته شده فرایند خرید به اتمام می رشد و شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام را می توان دریافت نمود.

تکمیل فرم انتخاب رشته و اتمام فرایند تکمیل ظرفیت

پس از خرید کارت ثبت نام و دریافت رمز کارت خریداری شده داوطلبان مب توانند با وارد نمودن اطلاعات کارت و همچنین اطلاعات داوطلبی فرایند تکمیل ظرفیت را شروع نمایند. در این مرحله داوطلبان اطلاعات داوطلبای خود را در بخش های خواسته شده وارد می نمایند. پس از آن کد رشته های انتخابی را بایستی وارد نمود و در نهایت اقدام به تایین این اطلاعات و دریافت کد رهگیری و رسید انتخاب رشته نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + پانزده =