کنکور

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد : دانشگاه های سراسری پس از این که داوطلبان پذیرفته شده اقدام به ثبت نام نمودند با ظرفیت های خالی برای برخی از رشته محل ها مواجه می شوند. برای پر نمودن این ظرفیت ها تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

فرایند تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دارای مراحلی و زمانبندی خاصی می باشد که داوطلبان می توانند از این فرصت برای تحصیل در رشته های مورد نظر خود استفاده نمایند. در این مطلب به بررسی و ارائه توضیحاتی در این زمینه خواهیم پرداخت. از این رو در صورتی که در این زمینه نیاز به اطلاعاتی داشته باشید توصیه می گردد به ادامه این مطلب مراجعه نمایید.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

زمان شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد همچون دیگر تکمیل ظرفیت ها بایستی پس از ثبت نام پذیرفته شدگان صورت گیرد. از این رو با توجه به این که اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد در آخرین مرحله در اواسط شهریور صورت می گیرد از این رو می توان زیان شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد را اوایل یا اواسط مهر ماه دانست. چرا که با ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد ظرفیت های خالی تمامی رشته محل ها مشخص می گردد.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد داوطلبان بایستی دارای برخی شرایط اولیه بوده باشد. در صورت نبود این شرایط امکان شرکت داوطلبان در تکمیل ظرفیت وجود ندارد. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. تمامی داوطلبان بایستی در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نموده باشند.
  2. داوطلبان شرکت کننده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد نیازی نیست حتما در انتخاب رشته خرداد ماه مجاز به انتخاب رشته روزانه باشند.
  3. تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های روزانه می باشند.
  4. تمامی داوطلبان مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند.
  5. شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد ربطی به انتخاب رشته خرداد ماه ندارد. به این صورت که در صورت عدم شرکت رد انتخاب رشته خرداد ماه امکان شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد وجود دارد.

لازم به ذکر می باشد در صورت پذیرش در یکی از رشته محل های انتخابی در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد پذیرش قبلی داوطلبان در انتخاب رشته خرداد ماه لغو می گردد. به همین جهت در شرکت یا عدم شرکت در تکمیل ظرفیت و انتخاب های خود در صورت پذیرش خرداد ماه بسیار دقت نمایید.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

داوطلبان شرکت کننده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد بایستی مراحل زیر را برای این امر طی نمایند.

  1. ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org
  2. ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سنجش
  3. دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد
  4. کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد و تکمیل فرم انتخاب رشته

در ادامه به توضیح این مراحل می پردازیم.

ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org

همانگونه که در مراحل مختلف کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری برای شروع کار داوطلبان بایستی وارد سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org شوید. با وورد به این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ارشد

ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سنجش

پس از این که وارد سایت سازمان سنجش شدید در اقدام اول به بخش کارشناسی ارشد این سایت وارد شوید. البته در صحفه اصلی نیز لینک های جدید مربوط به کارشناسی ارشد در دسترس می باشد اما برای دسترسی به تمامی لینک های مربوط به تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد بایستی به بخش اختصاصی کارشناسی ارشد وارد شوید.

تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

داوطلبان شرکت کننده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد برای اطلاع از لیست رشته های موجود بایستی اقدام به دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد نمایند. در این دفترچه در کنار لیست رشته ها اطلاعات دیگری که ممکن است در این فرایند نیاز باشد قرار داده شده است. برای دانلود این دفترچه داوطلبان پس از ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سازمان سنجش بر روی لینک اطلاعیه مربوط به تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد کلیک نمایید. با این کلیک هم از اطلاعیه موجود مطله می شوید و هم لینک دریافت دفترچه را می توان مشاهده نمود. بر روی اینک دفترچه کلیک نمایید و دفترچه مربوطه را دانلود و مطالعه نمایید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد و تکمیل فرم انتخاب رشته

پس از دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد در صورت وجود رته محل های مورد نظر برای تکمیل فرایند انتخاب رشته اقدام نمایید. در این مرحله داوطلبان می توانند حداکثر ۲۰ انتخاب داشته باشند. در این ۲۰ انتخاب رشته محل هایی را که واقعا بدان علاقه دارید انتخاب نمایید. پس از تکمیل فرم انتخاب رشته و وارد نمودن کد رشته های مورد نظر فرایند انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت را به تمام رسانید.

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد

پس از اتمام فرایند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد داوطلبان بایستی برای اعلام نتایج حداکثر یک ماه منتظر بمانند. از این رو می توان زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد را اوایل آبان ماه تخمین زد. لازم به ذکر می باشد ممکن است پذیرفته شدگان برای .ر.دی بهمن ماه وارد دانشگاه شوند. چرا که ممکن است برای برخی از رشته محل ها امکان پذیرش برای ورودی مهر وجود نداشته باشد. از این رو در صورتی که پذیرش و ثبت نام برخی داوطلبان در بهمن ماه صورت گیرد تعجب نکنیند و این یک امر عادی می باشد.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.