دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی : در مطلب قبلی در زمینه تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی توضیحات لازم را ارئه نمودیم. اما به دلیل این که فرایند ثبت نام و پذیرش کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی متفاوت با یکدیگر انجام می گیرد از این رو تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی را جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در فرایند تکمیل ظرفیت در واقع داوطلبان برای ظرفیت های خالی که در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی تکمیل نشده است اقدام می نمایند. از این رو ممکن است تمامی رشته ها و واحد ها در این مرحله برای انتخاب حضور نداشته باشند. با توجه به این توضیحات در این مرحله دایره انتخاب داوطلبان پایین تر خواهد بود. به همین جهت از میان گزینه های موجود بایستی بهترین انتخاب را داشته باشید.

در ابتدا به بیان توضیحاتی در زمینه شرایط و قوانین تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اشاره خواهیم نمود. پس از آن مراحل شرکت در تکمیل ظرفیت را توضیح می دهیم.

تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

قوانین و شرایط تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته نشده اند ومی توانند دوباره در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شانس خود را امتحان نمایند. برای این منظور البته بایستی در ایتدا از شرایط و قوانین این ثبت نام اطلاع حاصل نمایند و در صورت داشتن این شرایط اقدام نمایند.

 1. تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) مورد تایید وزارت علوم را دارا بوده باشند.
 2. تمامی داوطلبان شرکت کننده حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه برای ورودی مهر . برای ورودی بهمن تا ۳۰ بهمن ماه فارغ التحصیل شده باشند.
 3. هزینه ثبت نام که مبلغ ۲۵ هزار تومان می باشد ، بایستی به صورت اینترنتی و قبل از شروع ثبت نام ، از طریق سامانه سازمان سنجش پرداخت شود.
 4. برای هر داوطلب امکان انتخاب یک رشته محل وجود دارد. این انتخاب بایستی از میان رشته های موجود برای تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بوده باشد.
 5. با توجه به بند قبلی هر داوطلب در هر واحد تنها یک انتخاب می تواند داشته باشد. از این رو در صورت داشتن بیش از یک انتخاب تمای انتخاب های داوطلب مورد نظر لغو می گردد.
 6. تمامی داوطلبان در فرایند ثبت نام خود تنهای می توانند یک بار نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند. به همین جهت در فرایند ثبت اطلاعات ثبت نامی خود دقت داشته باشد.
 7. در صورتی که داوطلب جزء قبول شدگان انتخاب رشته اصلی بوده باشد و پس از آن اقدام به شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نماید. و در این ثبت نام پذیرفته شده باشد ، پذیرش قبلی داوطلب مورد نظر لغو می گردد.
 8. داوطلبان مرد از لحاظ نظام وظیفه مشکلی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

زمان شروع تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

نه تنها تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بلکه تمامی تکمیل ظرفیت ها پس از ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده شروع می گردد. چرا که پس از ثبت نام است که ظرفیت های خالی رشته محل ها مشخص می گردد.

با توجه به این توضیحات می توان زمان شروع تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اواخر مهر تا اواسط آبان تخمین زد.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

برای شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بایستی مراحل زیر را به ترتیب و پشت سر هم طی نمایند. در ادامه نیز این مرحل را با تصاویر مرتبط توضیح خواهیم داد تا به این واسط ذهنیت مناسبی نسبت به تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی داشته باشد.

 1. گام اول ورود به سایت سازمان سنجش
 2. گام دوم ورود به بخش جامع علمی کاربردی
 3. گام سوم ورود به بخش جستجوی رشته ها
 4. گام چهار پرداخت هزینه ثبت نام
 5. گام چهار ثبت نام حضوری

گام اول ورود به سایت سازمان سنجش

در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز داوطلبان بایستی در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org شوند. از این رو با ورود آدرس اینترنتی این سامانه با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

تکمیل ظرفیت کارشناسی علمی کاربردی

گام دوم ورود به بخش جامع علمی کاربردی

پس از ورود به سایت سازمان سنجش داوطلبان بایستی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی وارد بخش جامع علمی کاربردی شوند. برای این امر بر روی لینک جامع علمی کاربردی که در سمت راست و در داخل کادر های رنگی متمایز گردیده است کلیک نمایید. داوطلبان می توانند برای این امر از تصویر زیر کمک گیرند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

گام سوم ورود به بخش جستجوی رشته ها

از مواردی که تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی را متفاوت با ثبت نام های قبلی این دانشگاه نموده در زمینه دفترچه ثبت نام می باشد. به این صورت که برای تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان دفترچه ای نخواهند داشت. بلاکه بایستی با کلیک بر روی لینک جستجوی رشته ها اقدام به مشاهده و اطلاع از رشته موجود نمایند.

با کلیک بر لینک جستجو داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. همانگونه که در تصویر مشخص می باشد داوطلبان بایستی اطلاعات مورد نظر را که شامل گروه آموزشی ، کد رشته محل ، عنوان رشته ، زیرگروه آموزشی ، وضعیت اشتغال ، کد اشتغال و جنسیت را وارد نمایند.

با ورود این اطلاعات داوطلبان می توانند از رشته محل های مورد نظر خود اطلاع حاصل نمایند.

تکمیل ظرفیت علمی کاربردی

گام چهار پرداخت هزینه ثبت نام علمی کاربردی

پس از این که داوطلبان از وجود رشته مورد نظر خود برای ثبت در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اطلاع حاصل نمودند بایستی برای پرداخت هزینه اقدام نمایند. پرداخت هزینه نیز با عنوان خرید کارت ثبت نام معرفی شده است.

از این رو در صحفه اصلی سایت سازمان سنجش بر روی لینک خرید کارت مطابق با تصویر زیر کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی لینک خرید کارت نسبت به انتخاب کارت شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اقدام نموده و فرایند خرید را تکمیل نمایید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی

گام چهار ثبت نام حضوری تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

پس از این که داوطلبان با مشاهده رشته های موجود در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی تصمیم به شرکت در این مرحله نمودند بایستی با خرید کارت ثبت نام برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.

لازم به ذکر می باشد که ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بر خلاف ثبت نام بدون کنکور کاشناسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی انجام نمی گیرد.

از این رو داوطلبان پش از انتخاب یکی از رشته محل های موجود بایستی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به صورت حضوری اقدام به ثبت نام نمایند.

البته لازم به ذکر می باشد که ثبت نام اینترنتی در سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی www.edu.uast.ac.ir نیز در این مرحله وجود خواهد داشت.

مدارکی که در ثبت نام حضوری تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیاز می باشد شامل موارد زیر است.

 1. شش قطعه عکس پرسنلی پشت سفید تمام رخ ۴×۳
 2. یک برگ کپی شناسنامه و اصل آن.
 3. یک برگ کپی کارت ملی و اصل آن.
 4.  اصل مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌ های فنی و حرفه‌ ای وزارت آموزش و پرورش به انضمام یک برگ کپی آن.
 5. مدرک تعیین کنند وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد که در آن برای ادامه تحصیل داوطلب ممانعتی وجود نداشته باشد.

نرم افزار رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

در زیر نرم افزار رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی که توسط گروه سبز مشاور تهیه گردیده است ، قرار داده شده است که بصورت رایگان می توانید استفاده نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

  1. مهرساتا عزیز لیست کامل رشته هایدکارشناسی ارشد علمی کاربردی در بالا قرار داده شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + یازده =