کنکور

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد : پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و شرکت در این آزمون داوطلبان بایستی برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد منتظر بمانند. اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد در واقع در دو مرحله انجام می گیرد. در مرحله اول داوطلبان از رتبه کسب نموده در این آزمون اطلاع حاصل می نمایند. در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته بایستی برای این مرحله اقدام نمایند. پس از انتخاب رشته نیز در آخر نتایج نهایی کنکور کارشاسی ارشد را دریافت می نمایند. در این مرحله پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان مشخص می گردد.

با توجه به این توضیحات در ادامه این مقاله به بررسی و ارائه توضیحاتی در زمینه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد خواهیم پرداخت. از این رو در صورتی در این زمینه سوال و یا ابهامی داشته باشید مطالعه ادامه این مطلب توصیه می گردد.

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

همانگونه که در بخش ابتدایی اشاره نمودیم اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد در دو مرحله صورت می گیرد. اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد در مرحله اول که نتایج اولیه نیز خوانده می شود معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون می باشد. از این رو می توان اوایل خرداد ماه را برای اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد تخمین زد. در این بازه زمانی داوطلبان می توانند رتبه کسب نموده در آزمون کارشناسی ارشد خود را مشاهده نمایند.

پس از این این مرحله در نهایت در اواسط شهریور ماه و پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد داوطلبان می توانند نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد خود را مشاهده نمایند. در این مرحله داوطلبانی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شده اند نتیجه انتخاب رشته خود را دریافت می نمایند. در این مرحله پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشخص می گردد.

داوطلبان عزیر می توانند برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد با گروه مشاوره سبز در ارتباط باشید.

نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد

با توجه به این که کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش و به صورت مشترکت برای تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد و سراسری برگزار می گردد از این رو برای دریافت نتایج اولیه بایستی داوطلبان به این سامانه مراجعه نمایند. برای دریافت این نتایج داوطلبان بایستی مراحلی طی نمایند که در ادامه به صورت مرحله به مرحله به ارائه توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت. در ابتدا نیز به مانند مطالب قبلی به صورت تیتر وار به بیان این مراحل می پردازیم.

  1. مرحله اول ورود به سایت سازمان سنجش
  2. مرحله دوم ورود به بخش کارشناس یارشد سایت سنجش
  3. مرحله سوم کلیک بر روی لینک دریافت نتایج
  4. مرحله چهارم ورود به سیستم دریافت نتایج
  5. مرحله پنجم ورود اطلاعات داوطلبی و دریافت نتیجه

 

مرحله اول ورود به سایت سازمان سنجش

داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد بایستی در اولین اقدام برای دریافت نتیجه آزمون خود به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. برای ورود به سامانه سازمان سنجش داوطلبان بایستی آدرس دقیق این سامانه را که ww.sanjesh.org می باشد وارد نمایند. در صورت ورود دقیق آدرس اینسایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند.

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد

مرحله دوم ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سنجش

پس از این که به سایت سازمان سنجش وارد شدید برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد بایستی به بخش اختصاصی کارشناسی ارشد سایت سنجش شوید. برای این منظور در سمت راست صحفه اصلی سایت لینک هایی قرارا داده شده است. همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود برای ورود به این بخش بر روی لینک کارشناسی ارشد کلیک نمایید.

نتایج آزمون کارشناسی ارشد

مرحله سوم کلیک بر روی لینک دریافت نتایج

با ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سنجش داوطلبان به لینک دریافت نتایج دسترسی خواهند داشت. البته این امر در صورتی فراهم می گردد که داوطلبان در بازه زمانی اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد به این بخش وارد شوند. همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود این لینک در بخش کارشناسی ارشد برای داوطلبان قرار داده شده است.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 

مرحله چهارم ورود به سیستم دریافت نتایج

پس از این که داوطلبان با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد با کلیک بر روی لینک دریافت نتایج کلیک نمودند با تصویر زیر مواجه می شوند.

همانگونه که مشخص شده است در این مرحله بر روی ورود به سیتم بایستی کلیک نمود. با این کلیک داوطلبان وارد سیستم دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد خواهند شد.

اعلام نتایج کنکور ارشد

مرحله پنجم ورود اطلاعات داوطلبی و دریافت نتیجه

پس از کلیک بر روی ورود به سیستم داوطلبان با بخش ورود اطلاعات داوطلبی مواجه می شوند. داوطلبان در این مرحله مطابق با تصویر زیر بایستی اطلاعات داوطلبی خود را برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد در بخش های تعیین شده وارد نمایند.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد

همانگونه که در تصویر بالا می توان مشاهده نمود پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان برای دریافت این نتایج از دو روش می توانند استفاده نمایند. نحوه استفاده از این دو روش در ادامه توضیح داده می شود.

روش اول:

روش اولی که برای دریافت نتایج کنکور کاشناسی ارشد قرار داده شده است با استفاده از اطلاعات ثبت نامی می باشد. به این صورت که داوطلبان بایستی در این روش اطلاعاتی را که در زمان ثبت نام دریافت نموده اند در بخش تعیین شده وارد نمایند. این اطلاعات شامل شماره پروند و کد پیگیری می باشد. تمامی این اطلاعات در زمان ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. حال در صورتی که با این روش امکان دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد برای داوطلبان فراهم نشده باشد می توانند از روش دوم استفاده نمایند.

دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد

روش دوم:

روش دوم در واقع ترکیبی از اطلاعات ثبت نامی و اطلاعات شناسایی خود داوطلب می باشد. به این صورت که در روش دوم داوطلبان بایستی شماره پروند خود را که در زمان ثبت نام دریافت نموده اند به همراه کد ملی و سال تولد خود را وارد نمایند. با وارد نمودن این اطلاعات بر روی لینک ورود به سیستم کلیک نموده و نتیجه خود را دریافت نمایید.

دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 16 =