کنکور

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ : ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ بر اساس اطلاعیه ای که از سوی سازمان سنجش انتشار داده شده است در بهمن ماه صورت می گیرد.

با توجه به اینکه کنکور سراسری مهم‌ترین آزمون برای ورود برای دانشگاه ها به حساب می آید. به همین جهت تمامی موارد مرتبط با این ‌آزمون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

از جمله موارد مرتبط با آن می توان به شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ اشاره نمود. اطلاعات پیرامون شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ در قالب دفترچه ثبت نام در بازه زمانی شروع ثبت نام انتشار می یابد. تمامی داوطلبان می توانند با مطالعه دفترچه از این شرایط اطلاع حاصل نمایند.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

در سال های اخیر ثبت نام بدون آزمون در بسیاری از رشته ها توسط دانشگاه های مختلف صورت گرفته است. اما با این وجود همچنان کنکور سراسری و شرکت در آن یکی از مهمترین مسیرهای ورود به دانشگاه به حساب می آید.

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ثبت نام پیش رو برای نازم به حساب می آید از این رو شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از اولین مواردی می باشد که معمولا مورد ابهام و سوال قرار می گیرد.

به طور کلی بایستی بیان نماییم که شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ همچون سال های گذشته در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی گنجانده شده است. داوطلبان تنها در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را خواهند داشت.

اطلاع از شرایط ثبت نام از طریق دفترچه ثبت نام آزمون سراسری ۹۸  فراهم می‌گردد و داوطلبان در بازه زمانی شروع ثبت نام در اولین قدم بایستی ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را دانلود و مطالعه نمایند. با توجه به این توضیحات در ادامه مطلب به بررسی شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ در دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی خواهیم پرداخت به همین جهت توصیه می گردد در صورتی که تمایل به ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را دارید به ادامه مطلب توجه نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

شرایط عمومی که برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از سوی برگزار کنندگان این آزمون در نظر گرفته شده است هیچ تفاوتی با شرایط عمومی ثبت نام در سایر آزمون ها ندارد.

از بسیاری جهات شرایط عمومی ثبت نام در تمامی آزمون ها یکی می باشد با این وجود در این بخش به بیان شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ خواهیم پرداخت. از جمله مهمترین این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تمامی داوطلبان برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ بایستی به دین اسلام با دیگر ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • هیچکدام از داوطلبان نبایستی هیچ گونه دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند تبصره در صورتی که داوطلب در گذشته نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران عناد و دشمنی نداشته باشد بایستی تغییر نظر وی محرز گردد.
 • داوطلبان نباید در هیچ کدام از سازمان های غیر قانونی و گروهک های مخالف نظام عضویت یا سابقه فعالیت داشته باشند.
 • داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری نبایستی به مواد مخدر اعتیاد داشته باشند.
 • داوطلبان ثبت نام نمودن در کنکور سراسری ۹۸ چگونه سوء پیشینه و یا فساد اخلاقی نبایستی داشته باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

بخش دیگر شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ با عنوان شرایط اختصاصی ثبت نام در نظر گرفته شده است. بطور کلی شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ معمولا اختصاص به مواردی همچون مدارک لازم جهت ثبت نام ، شرایط تحصیل مجدد دانشجویان ، قوانین نظام وظیفه آقایان ، شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های گذشته کنکور سراسری و موارد دیگری می باشد.

با توجه به این توضیحات ابتدایی می توان از شرایط اختصاصی کنکور سراسری به موارد زیر اشاره نمود :

 • داوطلبان ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ بایستی دارای یکی از مدارک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا مدرک پایان تحصیلی دوازدهم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی بوده باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که از سال ۶۴ به بعد تا کنون دو بار در کنکور سراسری شرکت نموده و در دوره روزانه پذیرفته شده اند امکان ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را ندارند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت‌ نام مشغول به تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا هستند امکان ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را نخواهد داشت. مگر اینکه تا اسفند ۹۷ از دوره روزانه انصراف قطعی نمایند در این حالت امکان ثبت نام برای داوطلب مورد نظر وجود دارد.
 • داوطلبان که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند نیازی به انصراف از تحصیل نخواهند داشت
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی در رشته های علوم پزشکی می باشد برای شرکت در کنکور بایستی طرح نیروی انسانی خود را حداکثر تا ۳۱ شهریور ۹۸ (برای ورودی مهر ) و تا ۳۰ بهمن ۹۸ ( برای ورودی بهمن) به پایان رسانده باشند.
 • متقاضیان و داوطلبان مرد که قصد انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند فقط یک بار امکان انصراف را دارم چرا که در انصراف اول تا یکسال از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود اما در انصراف های بعدی بایستی به نظام وظیفه عمومی خود را معرفی نمایند

دیگر موارد مرتبط با شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

شرایط و ضوابط دیگری نیز ممکن است برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ وجود داشته باشد که هر کدام دارای بندها و تبصره های متفاوتی خواهند بود به همین جهت توصیه می نمایم داوطلبان قبل از ثبت نام به طور کامل و با دقت تمامی بندها و تبصره های موجود در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را مطالعه نمایند چرا که در صورت کوچکترین اشتباه ممکن است در صورت پذیرش داوطلب در آزمون سراسری از تحصیل نامبرده ممانعت به عمل آید

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =