کنکور

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان : پردیس های خودگردان به آن دسته از واحدهای دانشگاهی در آموزش عالی اطلاق می گردد که شعبه از دانشگاه های دولتی به حساب می آید.

با توجه به اینکه پردیس های خودگردان از لحاظ آموزش و سطح آن هم تراز با دانشگاه دولتی به حساب می آیند به همین جهت تمایل به تحصیل در این دانشگاه ها و رشته های خاصی بسیار بالا می باشد. از این رو شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان و موارد مرتبط با آن می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان

آن دسته از داوطلبانی که تمایل به تحصیل در پردیس های خودگردان را دارند بایستی در ابتدا از شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان اطلاعات دقیقی داشته باشند. چرا که در پاره ای موارد داوطلبان پس از ثبت نام و ورود به این واحد های آموزشی ممکن است بنا به دلایلی اقدام به انصراف نمایند عدم اطلاع از شرایط خاص این دانشگاه ها و واحدهای آموزشی با مشکلاتی برخورد می کنند.

از سوی دیگر به دلیل شهریه بالای پردیس های خودگردان در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاع از شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با توجه به این توضیحات در این مطلب به صورت گذرا به بررسی شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان خواهیم پرداخت. به همین جهت توصیه می گردد در صورتی که به فکر تحصیل در پردیس های خودگردان هستید اقدام به مطالعه دقیق موارد مرتبط با شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان بپردازید.

شرایط اولیه تحصیل در پردیس های خودگردان

پردیس های خودگردان با توجه به اینکه زیر نظر دانشگاه های مهم دولتی می باشند و در واقع شعبه از آنها هستند از این رو پذیرش اولیه از طریق کنکور سراسری که توسط سازمان سنجش برگزار می شود ، صورت می گیرد. به همین جهت از جمله شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان شرکت در کنکور سراسری می باشد.

البته رتبه های مورد نیاز برای قبولی در رشته های مختلف  آن به نسبت دانشگاه دولتی رتبه های بالاتری را دارد با این وجود در برخی رشته‌ ها از جمله رشته‌ هایی پزشکی رقابت بالایی برای پذیرش و تحصیل در این واحد های آموزشی وجود دارد. اما در رشته های گروه ریاضی شدت رقابت به نسبت رشته هی پزشکی پایین تر می باشد. همچنین لازم به ذکر است در بسیاری از رشته های گروه علوم انسانی به دلیل عدم استقبال از سوی داوطلبان پذیرش و تحصیل در پردیس های خودگردان صورت نمی گیرد.

اعتبار مدرک پردیس‌های خودگردان

همانگونه که قبلا بیان کردیم پردیس های خودگردان در واقع شعبه ای از دانشگاه دولتی می باشد. از این رو بسیاری از دانشگاه دولتی مهم که در آموزش عالی به عنوان برند شناخته می‌شوند دارای پردیس های خودگردان می‌باشند که برای تحصیل در آنها لازم است در کنکور سراسری شرکت نمایید.

البته با وجود هزینه بالای تحصیل در این واحد های آموزشی به دلیل این که مدارک ارائه شده در پردیس هیا خود گردان تفاوتی با دانشگاه دولتی ندارد از این رو از اعتبار بالایی برخوردار می باشد.

همچنین مدرک تحصیلی پردیس های خود گردان به طور کلی مورد تایید وزارت علوم می باشد که این امر نیز بر اعتبار آن می افزاید.

شرایط و ضوابط تحصیل در پردیس های خود گردان

نحوه انصراف و میزان شهریه پردیس های خودگردان

از دیگر موارد مهم در رابطه با شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان می‌توان به شرایط و ضوابط مرتبط با میزان شهریه و همچنین انصراف از پردیس های خودگردان اشاره نمود.

در مطالبی که تحت عنوان میزان شهریه کارشناسی پردیس های خودگردان میزان شهریه کارشناسی ارشد پردیس های خودگردان و میزان شهریه دکتری پردیس های خودگردان انتشار داده ایم به طور دقیق و کامل در این رابطه میزان شهریه مقاطع تحصیلی توضیحات لازم را ارائه نموده ایم. به همین جهت داوطلبان می توانند به مطالب یاد شده برای اطلاع دقیق از میزان شهریه مقاطع مورد نظر خود در پردیس های خود گردان مراجعه نمایید.

در زمینه شرایط و ضوابط انصراف از تحصیل در پردیس های خود گردان نیز بایستی بیان شود که در صورت انصراف دانشجویان بایستی اقدام به پرداخت جریمه نمایند.

البته میزان دقیق این جریمه متناسب با شهریه دوره می باشد. چرا که در صورت انصراف دانشجویان بایستی شهریه باقی مانده کل دوره تحصیلی خود را پرداخت نماید. این مبلغ جدا از میزان بدهی قبلی دانشجویان نیز می باشد.

به همین جهت می توان در مجموع بیان کرد که در صورت انصراف از پردیس های خودگردان در واقع دانشجو هزینه کل دوره خود را بایستی پرداخت کند. با توجه به این توضیحات می توان بیان کرد که هزینه انصراف از تحصیل در این واحدهای آموزشی بار مالی سنگینی را برای داوطلبان و دانشجویان تحمیل می کند. از این رو دانشجویان بایستی با اطلاعات دقیقی تصمیم گیری نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫3 نظرها

  1. سلام خسته نباشید
    آیا امکان پذیرش بدون کنکور دکتری در پردیس های خودگردان وجود دارد؟دکتری مدیریت بازرگانی رو میخواستم.ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 5 =