دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ : از جمله موارد بسیار مهم در ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ و همچنین در ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ اطلاع از شرایط و ضوابط این ثبت نام می باشد.

این ثبت‌ نام همچون دیگر مقاطع تحصیلی و دیگر دانشگاه ها دارای شرایط و ضوابط از قبل تعیین شده ای می باشد. به همین جهت شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ از موضوعات مهم این ثبت نام ها  به حساب می آید.

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

به طور کلی قبل از شروع ثبت نام دانشگاهی شرایط ثبت نام از طریق دفترچه ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. برای ثبت‌ نام های دانشگاه آزاد با توجه به این که بدون آزمون صورت می‌گیرد شرایط و ضوابط خاصی در نظر گرفته شده است.

ه همین جهت داوظلبان بایستی ابتدا شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که شرایط ذکر شده در این ثبت‌ نام را دارا باشند می‌ توانند برای این ثبت نام اقدام نمایند .

از این رو در ادامه مطالب مربوط به ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در این مطلب به بررسی شرایط این ثبت نام و موارد مرتبط با شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است موارد مطرح شده در این مطلب بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد می باشد.

همچنین بایستی بیان شود که به طور کلی این شرایط به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام دسته بندی می گردد. به همین جهت در ادامه در این دو بخش به بررسی شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در بخش عمومی

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در بخش عمومی شرایط مشابهی با دیگر مقاطع تحصیلی دارد. تمامی داوطلبان در تمامی مقاطع تحصیلی بایستی این شرایط مشابه را جهت ثبت نام رعایت نمایند از جمله شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می توان به مواردی که در زیر است اشاره نمود :

 1. داوطلبان بایستی به دین اسلام اعتقاد و التزام عملی داشته باشند تبصره اعتقاد به ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مانعی برای ثبت نام ندارد.
 2. داوطلبان بایستی هیچ گونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران را نداشته باشند توضیح مصادیق عناد و دشمنی عبارتند از مبارزه مسلحانه ، داشتن هرگونه وابستگی تشکیلاتی به گروهک‌ های محارب و مخالف ، پرداخت هرگونه کمک های مالی به گروه‌های معارض و مخالف و یا هواداری تشکیلاتی از این گروه‌ها ، تبلیغ ماتریالیسم یا دیگر ادیان ساختگی
 3. نداشتن هیچ گونه فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار فحشا می باشد
 4. دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی انتخابی
 5. دانشجو پذیرفته شده موظف است کلیه قوانین و مقررات دانشگاه آزاد و ضوابط خاص واحد های دانشگاهی را رعایت نموده و در مراحل مختلف تحصیلی برابر با قوانین و آیین نامه های تحصیلی رفتار نماید.
 6. دانشجویان بایستی برای شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین جمهوری اسلامی ایران منعی داشته باشد.
 7. دانشگاه هیچ گونه تعهدی در جهت تامین خوابگاه و امکانات رفاهی برای دانشجویان خود ندارد در صورت وجود چنین امکاناتی این موارد تنها در اختیار دانشجویان غیربومی قرار خواهد گرفت.
 8. با توجه به مقررات موجود در زمینه ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای این دسته از دانشجویان هر گونه جابه‌جایی انتقال و مهمانی ممنوع می باشد.

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در بخش اختصاصی

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در بخش اختصاصی آن دست شرایط و ضوابط ثبت نام را شامل می‌گردد که مختص به مقطع تحصیلی داوطلبان می باشد و داوطلبان در فرایند ثبت نام و پس از آن در دوره تحصیل بایستی تمامی موارد موجود را رعایت نمایند.

از جمله شرایط اختصاصی ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. دارا بودن مدرک تعیین شده جهت ثبت نام : برای دوره کاردانی پیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم در یکی از شاخه های فنی حرفه ای ، کار دانش ، دیپلم سه سال متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه باشند. برای ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته نیز دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه ضروری می باشد. برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته داوطلبان بایستی دارای مدرک کاردانی بوده باشند. برای ثبت نام کاردانی پیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند.
 2. تمامی داوطلبان مرد از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد نبایستی داشته باشند.
 3. پذیرش در رشته های موسیقی منوط به قبولی در آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی می باشد. این مصاحبه و آزمون توسط واحد های دانشگاهی صورت می گیرد. از این رو در صورت عدم پذیرش در این مرحله از تحصیلی داوطلبان ممانعت به عمل می آید.
 4. داوطلبان تحصیل در رشته های نمایش-بازیگری و نمایش-کارگردانی علاوه بر نداشتن معلولیت‌ های حاد جسمی و بیماری های قلبی و تنفسی بایستی دارای سلامت کامل بینایی شنوایی و کلامی بوده باشد در غیر این صورت ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.
 5. داوطلبان مرد مشمولی که قبلاً در دانشگاه تحصیل کرده و سپس اخراج شده اند و یا از ادامه تحصیل خود انصراف داده اند و دوره تحصیل مذکور ناتمام مانده و یا منجر به دریافت مدرک مقطع پایین تر شده است مجاز به این ثبت نام نمی باشند. البته در صورتی که این دسته از داوطلبان دوره خدمت خود را به پایان رسانده و کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم را دریافت نموده باشند امکان ثبت نام را خواهند داشت.

دیگر شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

با توجه به برخی محدودیت ها در این مطلب تمامی شرایط و ضوابط موجود در دفترچه بیان نشده است. به همین جهت داوطلبان نیاز است قبل از اقدام برای ثبت نام از تمامی شرایط و ضوابط موجود در دفترچه ثبت نام اطلاع حاصل نمایند.

از این رو دانلود این دفترچه قبل از شروع فرآیند ثبت نام از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir  از اقدامات اساسی برای داوطلبان به حساب می آید.

برای دانلود این دفترچه پس از ورود به سایت azmoon.iau.ac.ir بر روی لینک دانلود دفترچه کلیک نموده و اقدام به دانلود آن نمایید.

همچنین لازم به ذکر است برای برخی رشته ها همچون رشته های تربیت بدنی و علوم ورزش شرایط و ضوابط جداگانه در نظر گرفته شده از جمله آنها می توان به نداشتن معلولیت های جسمی ، نداشتن بیماری قلبی و تنفسی اشاره نمود .

یا برای برخی رشته ها همچون رشته های مهندسی دریا نوردی بایستی داوطلبان دارای سلامت کامل جسمی از نظر بینایی کوررنگی بوده باشند.

همچنین لازم به ذکر است برای رشته هایی که نیاز به فعالیتهای بدنی بالا وجود دارد دارا بودن سلامت جسمی از شرایط اصلی ثبت نام به حساب می آید از این رو در انتخاب این رشته ها بسیار دقت نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + دوازده =