دانشگاه آزاد

تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد : در مطالب متعددی بیان کردیم که دانشگاه آزاد به دو شیوه بدون کنکور و با کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. پذیرش با کنکور دانشگاه آزاد تنها از طریق شرکت در آزمون سراسری صورت می گیرد و داوطلبان برای تحصیل دراین شیوه پذیرش داوطلبان ملزم به شرگت در کنکور سراسری هستند.

پذیرش بدون آزمون نیز بدون شرکت در آزمون و تنها در صورت داشتن مدرک پایه امکان ثبت نام و تحصیل فراهم می گردد. این شیوه بخصوص برای آن دسته از داوطلبان که فاصله زیادی میان دوران تحصیلات دبیرستان و تحصیلات دانشگاه به وجود آمده مناسب تر می باشد. چرا که برای این دسته از داوطلبان به دلیل این فاصله ایجاد شده شرکت در کنکور سراسری بسیار سخت می باشد.

حال برای این دسته از داوطلبان سوال اساسی در این میان در زمینه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد است به دنبال پاسخگویی به این پرسش می باشد.

تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

برای بسیار داوطلبانی که بدون کنکور در دانشگاه آزاد اقدام به تحصیل می نمایند سوال اصلی در زمینه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد می باشد.

این دسته از داوطلبان معمولا با خود می پرسند که چه تفاوت هایی میان این دو شیوه پذیرش وجود دارد. با توجه به اهمیت تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

در زمینه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد به بررسی تفاوت های این دو شیوه پذیرش در مدرک ارائه شده ، واحد های درسی و دیگر موارد مهم خواهیم پرداخت.

ضوابط پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در مدرک ارائه شده

از موضوعات مهم در زمینه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد ممکن است برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد مطرح گردد مدرک ارائه شده در این دو شیوه پذیرش می باشد.

در همین ابتدا بایستی بیان نماییم که به طور کلی در مدرک ارائه شده در انتهای دوره تحصیل توسط دانشگاه آزاد هیچ اشاره ای به شیوه پذیرش دانشجویان نمی شود.

از این رو در مدرک ارائه شده برای دانشجویانی که به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل می باشند عنوان نمی گردد که بدون کنکور پذیرش شده اند. با توجه به تمامی این توضیحات می توان بیان کرد که هیچ تفاوتی میان مدرک ارائه شده در شیوه پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد وجود ندارد.

تفاوت پذیرش بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد

تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در واحدهای ارائه شده

با توجه به اینکه واحد های ارائه شده برای هر کدام از رشته های دانشگاه آزاد توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و وزارت علوم از قبل تعیین شده است از این رو واحد های درسی جداگانه‌ ای برای رشته‌ های بدون آزمون و یا با آزمون دانشگاه آزاد تعیین نشده است.

با این توضیحات تفاوتی میان پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در زمینه واحد های ارائه شده برای هر کدام از رشته ها وجود ندارد. حتی می‌توان بیان نمود که کلاس های دانشجویان بدون آزمون و با آزمون که در یک دانشکده تشکیل می گردد در برخی موارد و برخی رشته ها به صورت مشترک می باشد.

توضیحات پایانی در زمینه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

اما تنها وجه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در زمینه امکان انتقال و یا میهمانی می باشد. به این صورت که دانشجویان بدون کنکور دانشگاه آزا امکان انتقالی و یا میهمان شدن را ندارند. اما این محدودیت برای دانشجویان با آزمون وجود ندارد. البته در صورتی که دانشجوی بدون آزمون پس از ثبت نام ازدواج نمایند در این صورت امکان میهمانی و یا انتقالی با برخی شرایط و ضوابط وجود خواهد داشت.

البته این دسته از دانشجویان در بد ترین حالت می توانند اقدام به انصراف از واحد مورد نظر نموده و دوباره در واحد دلخواه خود نمایند.

با توجه به این توضیحات که در زمینه تفاوت پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد بیان کردیم در مجموع می توان بیان نمود که تفاوتی میان پذیرش بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در موارد مختلف بیان شده وجود ندارد.

 به همین جهت دانشجویان بدون کنکور دانشگاه آزاد هیچ گونه تبعیض و تمایزی را میان خود و دانشجویان با کنکور مشاهده نخواهند نمود. از این رو ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجو به حساب می آید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫6 نظرها

  1. سللام ما امسال در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد پذیرفته شدیم و میخوایم بعد دریافت مدرک کارشناسی ایشالا درخواست بورسیه تحصیلی خارج از ایران رو بدیم. سوالم اینه آیا مدرک بدون کنکور دانشگاه آزاد برای بورسیه تحصیلی معتبر می باشد یا حتما باید با آزمون قبول میشدیم؟؟متشکر

    1. سحر قریشی عزیز ارزش مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی بوده و هیچ فرقی با هم ندارد برای گرفتن بورسیه سعی کنید از دانشگاه رنکینگ بالا مدرک گرفته و معدل را بالا نگهدارید.

  2. سلام ، برای استخدام سازمان های دولتی مدرک بدون کنکور داشگاه آزاد معتبرتره یا مدرک پذیرش با کنکور دانشگاه پیام نور؟مرسی

  3. سلام.واسه ثبت نام رشته حقوق آزاد رفسنجان.با معدل کل 18/12 و معدل نهایی14/86 شانس قبولی هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 9 =