کنکور

منابع کنکور سراسری تجربی

منابع کنکور سراسری تجربی

منابع کنکور سراسری تجربی : کنکور سراسری گروه تجربی از گروههای به حساب می آید که دارای سطح رقابت بالایی می باشد. دلیل اصلی سطح بالای رقابت در کنکور گروه تجربی وجود رشته های پزشکی می باشد. از این رو برای آماده سازی جهت شرکت در کنکور تجربی داوطلبان بایستی در تمامی مراحل و موارد دقت نمایند.

یکی از موارد مهم در کنکور استفاده از منابع مناسب می باشد. در زمینه کنکور گروه تجربی نیز این امر مصداق بارزی دارد. با توجه به این توضیحات در این مطلب به بررسی منابع کنکور سراسری تجربی خواهیم پرداخت. با توجه به این توضیحات برای اطلاع دقیق از منابع کنکور سراسری تجربی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

منابع کنکور سراسری تجربی

منابع کنکور سراسری تجربی

در بخش قبل بیان شد که یکی از مراحل مهم برای آماده سازی جهت کنکور سراسری استفاده از منابع مناسب می باشد. در این مطلب نیز به بررسی منابع کنکور سراسری تجربی خواهیم پرداخت.

منابع کنکور سراسری تجربی همانند سایر گروه ها به دو بخش منابع تخصصی و عمومی تقسیم بندی می شود. هر کدام از این بخش ها نیز نیز به منابع درسی و منابع پیشنهادی کمک آموزشی تقسیم می‌گردد. در ابتدا به بیان منابع درسی کنکور تجربی خواهیم پرداخت

منابع دروس تخصصی کنکور تجربی

منابع دروس تخصصی کنکور تجربی شامل کتاب های درسی سال های دهم ، یازدهم و دوازدهم دانش آموزان می باشد. در ابتدا به بیان منابع دروس تخصصی نظام جدید گروه تجربی برای کنکور سراسری امسال می پردازد.

 1. کتاب های سال دهم تجربی: زیست شناسی ۱ ، شیمی ۱ ، ریاضی ۱ ، فیزیک ۱ چاپ سال ۹۶ – ۹۵
 2. کتاب های سال یازدهم تجربی : زیست شناسی ۲ ، شیمی ۲ ، زمین شناسی ، ریاضی ۲ ، فیزیک ۲ چاپ سال ۹۶ – ۹۷ کتابهای آزمایشگاه علوم تجربی ۱ و ۲ نیز جزء منابع سازمان سنجش خواهد بود

منابع اعلام شده قبلی جز منابع تخصصی نظام جدید می باشد منابع دروس متوسطه نظام قدیم در گروه تجربی به شرح زیر می باشد:

 1. کتابهای تخصصی سال نهم تجربی : فیزیک ۱ و آزمایشگاه چاپ سال ۹۳ – ۹۴
 2. کتاب های تخصصی سال دهم تجربی : زیست شناسی و آزمایشگاه ۱ ، شیمی ۲ و آزمایشگاه ، ریاضیات ۲ ، هندسه ۲ ، فیزیک ۲ و آزمایشگاه چاپ سالهای ۹۴ – ۹۵
 3. کتاب های تخصصی سال یازدهم تجربی : زیست شناسی و آزمایشگاه ۲ ، شیمی ۲ و آزمایشگاه ، ریاضیات ۳ ، آمار و مدلسازی ،  هندسه ۱ ، فیزیک ۳ و آزمایشگاه (علوم تجربی) زمین شناسی (چاپ سال ۹۵ – ۹۶)
  کتابهای تخصصی دوازدهم تجربی : زیست شناسی ، شیمی ، ریاضیات عمومی ۱ و ۲ علوم زمین – فیزیک ( علوم تجربی)  چاپ سال ۹۶ ۹۷

منابع دروس عمومی کنکور تجربی

دروس عمومی در واقع دروس مشترک میان تمامی گروه های آموزشی می باشد. منابع مورد استفاده در آزمون سراسری مربوط به کتابهای عمومی سال های دهم و یازدهم و دوازدهم تحصیلی دانش آموزان میباشد. این منابع در نظام جدید شامل کتاب های زیر می باشد:

 1. کتاب های سال دهم  : دین و زندگی ۱ ، عربی ۱ ، زبان انگلیسی ۱ ، ادبیات فارسی ۱ ، نگارش ۱ چاپ سال ۹۵ ۹۶
 2. کتابهای سال یازدهم : دین و زندگی ۲ ، عربی ۲ ، زبان انگلیسی ۲ ، ادبیات فارسی ۲ ، نگارش ۲ چاپ سال ۹۶ ۹۷

منابعی که در ادامه در زمینه منابع دروس عمومی بیان می گردد مربوط به نظام قدیم می باشد. داوطلبان دوره نظام قدیم می‌توانم از این منابع استفاده نمایند.

 1. کتاب های عمومی سال دهم : ادبیات فارسی ۲ ، عربی ۲ ، دین و زندگی ۲ چاپ سال ۹۴ ۹۵
 2. کتاب های عمومی سال یازدهم : ادبیات فارسی ۳ ، زبان فارسی ، عربی ۳ ، دین و زندگی ۳ ، زبان انگلیسی ۳ چاپ سال ۹۶ ۹۷

منابع کمک آموزشی گروه تجربی

منابع کمک آموزشی در واقع محل اتکا و سکوی پرش برای داوطلبان در آزمون سراسری خواهد بود. البته در صورتی که این منابع به درستی انتخاب شود و قبل از آن داوطلبان بر منابع درسی خود تسلط کامل داشته باشند.

با توجه به اینکه کتاب های متعددی را می توان به عنوان منابع مورد استفاده قرار گرفت اما انتخاب دقیق این منابع از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. چرا که داوطلبان برای کنکور سراسری زمانی کافی را نداشته از این رو حق هیچ گونه اشتباهی را ندارند. در این بخش به بررسی و بیان بهترین منابع کمک آموزشی در بخش های دروس تخصصی و عمومی گروه تجربی خواهیم پرداخت.

منابع تخصصی کنکور تجربی

منابع کمک آموزشی دروس تخصصی

منابع کمک آموزشی در بخش دروس تخصصی کنکور تجربی به صورت زیر می باشد.

زیست شناسی:

از جمله منابع کنکور سراسری تجربی برای درس زیست شناسی به عنوان منابع کمک آموزشی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. کتاب زیست شناسی انتشارات خیلی سبز مولفان کمیل و ابوذر نصری
 2. کتاب زیست شناسی انتشارات تخته سیاه مولف دکتر آرامفر برای فصل ژنتیک
 3. کتاب زیست شناسی انتشارات نشر گل واژه مولف اشکان هاشمی

زمین شناسی:

برای منابع کنکور سراسری تجربی در دست تخصصی زمین شناسی کتاب کمک آموزشی زمین شناسی انتشارات خیلی سبز را می توان توصیه نمود.

ریاضی :

برای منابع کنکور سراسری تجربی در درس تخصصی ریاضی کتاب کمک آموزشی ریاضی انتشارات مهر و ماه تالیف آقای میرجلیلی را برای داوطلبان می توانیم پیشنهاد نماییم.

فیزیک:

منابع کنکور سراسری تجربی برای درس فیزیک در بخش تخصصی نیز کتابهای زیر را برای داوطلبان جهت آماده‌سازی برای کنکور سراسری توصیه می گردد.

 1. کتاب فیزیک گاج نقره ای تالیف بهروز نادری نژاد محمد آهنگر
 2. کتاب تست فیزیک انتشارات نشر الگو

شیمی:

برای درس شیمی کتابهای زیر را می توان به عنوان منابع کنکور سراسری تجربی برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون پیشنهاد نمود.

 1. کتاب شیمی ۲ مبتکران مولف مهندس بازرگان
 2. کتاب شیمی ۳ انتشارات خیلی سبز مولف نیما سپهری و محمد مرعشی
 3. کتاب شیمی پیش دانشگاهی انتشارات خیلی سبز مولف نیما سپهری و محمد مرعشی

منابع عمومی کنکور تجربی

منابع کمک آموزشی دروس عمومی

در بخش دروس عمومی منابع کنکور سراسری تجربی مشترک با گروه های ریاضی هنر و زبان می باشد. منابعی که به عنوان منابع کنکور سراسری تجربی در بخش دروس عمومی توصیه می شود تا داوطلبان تهیه نمایند در دروس مختلف به صورت زیر می باشد.

ادبیات فارسی:
برای درس ادبیات فارسی منابع کنکور سراسری تجربی پیشنهاد شده کتاب های زیر می باشد.

 1. ادبیات فارسی پنج گنج انتشارات مهر و ماه
 2. کتاب تست ادبیات فارسی انتشارات نشر الگو
 3. کتاب زبان فارسی انتشارات دریافت با تالیف آقای هامون سبطی

عربی:
درس ادبیات منابع کنکور سراسری تجربی که توصیه می شود داوطلبان برای این درس عمومی تهیه نمایند کتاب آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران چاپ ۲۳ و بعد با تعریف آقای ایاد فیلی می باشد.

دین و زندگی:

برای درس دین و زندگی نیز می توان منابع زیر را توصیه نمود.

 1. کتاب دین و زندگی جامع گاج
 2. کتاب دین و زندگی نقره ای گاج
 3. کتاب دین و زندگی خیلی سبز

زبان انگلیسی :
منابع کنکور سراسری تجربی برای درس زبان انگلیسی در بخش عمومی نیز کتاب چهار جلدی زبان انگلیسی نوشته آقای کیاسالار از انتشارات شبقره توصیه می‌شود. البته داوطلبان جلد چهارم این کتاب را که برای شرکت در آزمون آیلتس می باشد را تهیه نکنند.

توضیحات پایانی در زمینه منابع کنکور سراسری تجربی

با توجه به اینکه امسال کنکور سراسری به صورت جداگانه و در بخش نظامی جدید و قدیم برگزار می گردد به همین جهت داوطلبان در زمینه انتخاب منابع خود دقت نمایند و منابعی را تهیه نمایند که متناسب با کتاب های درسی معرفی شده از سوی سازمان سنجش می باشد.

چرا که منبع اصلی آزمون سراسری کتاب درسی دانش آموزان می باشد.

داوطلبان توجه داشته باشند که منابع متعدد دیگری را نیز می‌توان برای هر کدام از این دروس می توان پیشنهاد نمود. اما برخی از منابع عنوان منابع تکمیلی مورد استفاده قرار میگرد. به این صورت که دانش آموزان پس از تسلط بر منابع درسی و منابع کمک آموزشی پیشنهاد شده در صورتی که زمان کافی و همچنین نیاز به این منابع داشته باشند بایستی اقدام به مطالعه منابع تکمیلی نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که این منابع کتاب های متعددی را شامل می شود به همین جهت در انتخاب این منابع که با عنوان منابع تکمیلی یاد می شود دقت نمایید.

در پایان لازم به ذکر است که تنها گردآوری منابع متعدد تضمین کننده موفقیت در آزمون سراسری نمی باشد. بلکه استفاده و مطالعه صحیح از این منابع و در مرحله قبل از آن انتخاب صحیح و درست منابع در کنار پشتکار داوطلب تضمین کننده موفقیت او در آزمون سراسری خواهد بود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + سه =