دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ : در میان ثبت نام مقاطع مختلف تحصیلی شاید ثبت نام کارشناسی مهمترین آنها باشد. دانشگاه آزاد نیز همچون دیگر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی همه ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه دانشجو پذیرش می کند.

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ نیز یکی از این ثبت نام ها به حساب می آید. هر سال تعداد متقاضیان بسیار بالایی برای ثبت نام کارشناسی در این دانشگاه اقدام می نمایند. تقاضای بسیار بالا برای ثبت نام در این مقطع تحصیلی در دانشگاه آزاد نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالای آن می باشد.

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

از جمله ثبت‌ نام های بسیار مهمی دانشگاهی که در روزهای آتی برگزار خواهد گردید ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می باشد. این ثبت نام با توجه به ظرفیت بسیار بالایی مورد پذیرش در آن و همچنین تنوع رشته های بسیار بالای آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

از این رو موارد مرتبط با این ثبت نام از جمله زمانبندی ، نحوه انجام آن و دریافت نتایج از موضوعات بسیار مهمی می باشد. با توچه به این توضیحات داوطلبان شرکت کننده در این ثبت نام بایستی اطلاعات لازم در رابطه با آن را داشته باشد.

لازم به ذکر است ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ همچون دیگر دوره های تحصیلی در دو بخش کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته صورت می‌گیرد.

کارشناسی پیوسته دوره آموزشی می باشد که در ۸ ترم و در ۴ سال به طول خواهد انجامید. کارشناسی ناپیوسته در واقع همان دوره کاردانی به کارشناسی می‌ باشد که طول دوره تحصیل در آن ۲ سال ۴ ترمی می باشد.

با توجه به این موارد به جهت اهمیت بسیار بالای ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به صورت جداگانه به بررسی این موضوع در ادامه مطلب خواهیم پرداخت. از این رو در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام توصیه میگردد ادامه مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

شرایط لازم برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

اولین موضوع مهم برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ اطلاع از شرایط اولیه برای این ثبت نام می باشد. ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ همچون دیگر مقاطع تحصیلی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.

داوطلبان بایستی با مطالعه این شرایط در صورت دارا بودن آن برای دیگر مراحل ثبت نام اقدام نمایند. از جمله شرایط لازم برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. تمامی داوطلبان برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده باشند
  2. آن دسته از داوطلبان که مدرک پیش دانشگاهی را ندارند می‌توان از مدرک معادل آن مانند مدرک کاردانی استفاده نمایند
  3. مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته مدرک دیپلم می باشد البته داوطلبان با مدرک پیش دانشگاهی نیز امکان ثبت نام در این مقطع تحصیلی را خواهند داشت.
  4. تمامی داوطلبان مرد بایستی شرایط و ضوابط نظام وظیفه عمومی را دارا باشند و از این لحاظ هیچ گونه مشکلی برای ادامه تحصیل نداشته باشد.
  5. داوطلبان مشغول به تحصیل در دوره کاردانی تمایل به ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی یا کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارند بایستی حداکثر تا ۳۰ بهمن ماه فارغ تحصیل شده باشد.

زمان شروع ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در سال های گذشته به صورت بدون آزمون برگزار می گردد. این ثبت نام به صورت اینترنتی و همزمان با ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ شروع می شود. از این رو می‌توان زمان شروع این ثبت نام را دی ماه سال جاری تخمین زد.
از این رو داوطلبان بایستی در این بازه زمانی به اطلاعیه هایی که از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir در این رابطه انتشار می یابد توجه نمایند.

نحوه انجام ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

تمامی مراحل ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به صورت اینترنتی صورت می گیرد به همین جهت داوطلبان بایستی برای شروع ثبت نام به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است با توجه به تغییرات صورت گرفته آدرس اینترنتی سایت تغییر یافته و داوطلبان نبایستی به سایت قبلی آن که به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند. از اینرو اولین اقدام در فرآیند ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ مراجعه به سایت جدید سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir می باشد پس از ورود به این آدرس اینترنتی داوطلبان با تصویر زیر روبرو خواهند بود.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

اولین مرحله در فرایند ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ پس از ورود به سایت ثبت نام ، دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام می باشد.

داوطلبان با دانلود دفترچه ثبت نام اطلاعاتی در رابطه با لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ شرایط و ضوابط این ثبت نام ، زمانبندی و مراحل آن و دیگر موارد مرتبط راه خواهند یافت.

برای دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در صفحه اصلی این سایت بر روی لینک دانلود دفترچه کلیک نمایید.

دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

خرید کارت اعتباری ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در مرحله بعد داوطلبان بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند.

این کارت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. به همین جهت در صفحه اصلی سایت می توان بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی این گزینه بایستی ابتدا اقدام به انتخاب کارت اعتباری ثبت‌نام کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته نمایید. با انتخاب این گزینه و تایید آن داوطلبان به درگاه اینترنتی پرداخت وارد می شود.

در این مرحله اطلاعات کارت بانکی و همچنین رمز دوم را وارد نموده و کلید پرداخت را فشار دهید. پس از تکمیل فرایند خرید و پرداخت اینترنتی شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

تکمیل فرم ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

با خرید کارت اعتباری ثبت نام و دریافت شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام داوطلبان با مراجعه به بخش ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ و کلیک بر روی لینک ثبت نام به بخش ورود اطلاعات وارد می شود.

در این مرحله اطلاعات کارت خریداری شده در بخش های تعیین شده را وارد نمایید و بر روی دکمه تایید کلیک کنید. در این مرحله داوطلبان فرم ثبت نام خود را در پیش رو خواهند داشت. در این فرم اطلاعات مورد نیاز که شامل اطلاعات شناسایی و اطلاعات تحصیلی می باشد را در بخش‌ های تعیین شده وارد نمایید.

در مرحله بعد و پس از تأیید اطلاعات فوق داوطلب بایستی اقدام به بارگزاری تصویر داوطلبی خود نمایند. پس از بارگذاری این تصویر و تایید آن در مرحله پایانی بایستی اقدام به ورود کد رشته های انتخابی بر اساس کد رشته های موجود در دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ نمایید.

با ورود این کد رشته ها فرآیند ثبت نام برای داوطلبان تکمیل می گردد. لازم به ذکر است در صورتی که تمامی فرآیند ثبت نام را به درستی طی نموده باشید در نهایت رسید ثبت نام را مشاهده خواهید نمود.از این رسیده پرینتی تهیه نموده و تا اعلام نتایج این آن را نزد خود نگه دارید.

زمان دریافت نتایج ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

پس از اتمام فرآیند ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ بایستی منتظر اعلام نتایج ثبت نام باشند. اعلام نتایج این ثبت نام  بر اساس سنوات گذشته ۲ الی ۳ هفته پس از اتمام فرآیند ثبت نام از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

داوطلبان در این بازه زمانی و پس از ورود به سایت بایستی بر روی گزینه ی اعلام نتایج ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه با ورود اطلاعات داوطلبی خود امکان دریافت نتایج ثبت نام را خواهید داشت.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

لازم به ذکر است در صورتی که شرایط اعلام شده در ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ تا داوطلبان دارا نبوده باشند و اقدام به ثبت نام نمایند در ادامه مراحل در صورت پذیرش از ادامه تحصیل داوطلب ممانعت به عمل خواهد آمد. از این رو با مطالعه دقیق شرایط این ثبت‌ نام نسبت به آن اقدام نمایید.

همچنین داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج ثبت نام در یکی از رشته محل های مورد نظر پذیرفته شده باشند بایستی در مرحله بعد اقدام به ثبت نام هفت مرحله دانشگاه آزاد نمایند. این ثبت نام  به صورت اینترنتی و از طریق سایت واحد دانشگاهی مورد پذیرش صورت می گیرد.

در نهایت آن دسته از داوطلبانی که در هیچ کدام از رشته محل‌ های انتخابی خود پذیرفته نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد شانس دوباره خود را امتحان نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 12 =