کنکور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 : اصلی ترین مسیر برای پذیرش در کارشناسی ارشد شرکت در کنکور یا آزمون ورودی این مقطع تحصیلی می باشد. پس از ایجاد تغییراتی در زمینه برگزاری آزمون های ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد آزمون کارشناسی ارشد نیز به صورت مشترک برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و سراسری صورت گرفت. به همین جهت تمامی داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشند بایستی اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نمایند.

متقاضیانی که مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانده اند و حداکثر تا 30 بهمن 99 و 31 شهریور 1400 ، موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود می شوند می توانند در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد1400 ثبت نام نمایند. با توجه به اینکه از سه سال گذشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده است ، بنابراین داوطلبانی که برای کنکور کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب کنکور دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند.

متقاضیان تحصیل در رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد به منظور اعلام علاقه مندی خود می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 را تکمیل نمایند . داوطلبان بر اساس علاقه مندی می توانند نسبت به انتخاب یک رشته امتحانی اصلی و یک رشته امتحانی شناور در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدام نمایند .

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

همانگونه که در بخش ابتدایی بدان اشاره شد برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان بایستی برخی شرایط و ضوابط را دارا بوده باشند. در این بخش به بررسی برخی از این شرایط خواهیم پرداخت. از جمله این شرایط می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. تمامی داوطلبان بیستی دارای مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس) یا دکترای حرفه ای و یا دانشجویان سال آخر کارشناسی بوده باشند. لازم به ذکر است دانشجویان سال آخری دوره کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور بایستی فارغ التحصیل شوند تا بتوانند اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نمایند .
 2. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد و دکتری امکان تحصیل در دوره روزانه رشته قبلی خود را ندارند. از این رو در صورت ثبت نام و پذیرش در دوره روزانه رشته قبلی ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد معادل دوره شبانه (نوبت دوم) می باشند.
 3. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که فارغ التحصیل نشده باشند امکان و حق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ندارند. این دسته از دانشجویان تنها در صورت انصراف از دوره مزبور می توانند اقدام به ثبت نام نمایند. البته دانشجویانی که قصد شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند در این زمینه مشکلی ندارند.
 4. فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی ، رشته های دبیری و داوطلبانی که شاغل در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی  هستند بایستی موافقط کتبی سازمان خود را برای ادامه تحصیل دریافت نمایند.

داوطلبان عزیز برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400 برروی لینک کلیک کنید.

زمان شروع ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

همانگونه که داوطلبان عزیز اطلاع دارند زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  در نیمه دوم آذرماه می باشد. این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. برای این منظور نیز داوطلبان در صورت مجاز بودن به شرکت در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 بایستی از شانزدهم آذر ماه اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در بخش قبل بیان شد که آزمون کارشناسی ارشد به صورت مشتر در میان تمامی دانشگاه ها انجام می گیرد. از این رو داوطلبان بایستی برای این ثبت نام به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. برای این ثبت نام مراحلی بایستی طی نمود که در ادامه به صورت جداگانه به بررسی و ارائه توضیحاتی در این زمینه خواهیم پرداخت. البته در ابتدا به صورت تیتر وار به این مراحل اشاره می نماییم:

 1. ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سنجش
 2. دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
 3. خرید کارت ثبت نام
 4. کلیک بر روی لینک ثبت نام
 5. دریافت رسید ثبت نام

ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت سنجش

برای شروع ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان این آزمون پس از ورود به سیت سازمان سنجش بایستی در اولین اقدام وارد بخش کارشناسی ارشد سایت شوند. با ورود به این بخش داوطلبان لینک های ثبت نام و یا دریافت دفترچه ثبت نام را می توانند مشاهده نمایند.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

برای اینکه داوطلبان بتوانند ثبت نام خود را به سرانجام برسانند بایستی در ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 را دانلود و مطالعه نمایند. در این دفترچه تمامی اطلاعاتی که در زمینه ثبت نام نیاز است گنجانده شده است. در تصویر زیر می توان لینک دریافت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را مشاهده نمود.

ثبت نام آزمون ارشد

لازم به ذکر می باشد بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه داوطبان می توانند اقدام به انتخاب دو رشته آزمون نمایند. رشته اول که همان رشته اصلی آنها می باشد و رشته ی دیگری با عنوان رشته شناور.

خرید کارت ثبت نام

در تمامی ثبت نام های دانشگاهی داوطلبان بایستی هزینه ای را به عنوان هزینه ثبت نام واریز نمایند. این هزینه با عنوان هزینه خرید کارت ثبت نام نیز یاد می شود. برای خرید این کارت نیز بایستی از خود سایت سازمان سنجش اقدام نمود. برای این منظور می توان از لینک موجود در بخش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد استفاده نمود. البته در صحفه اصلی سایت سازمان سنجش همانگونه که در تصویر نیز می توان مشاهده نمود لینک خرید کارت نیز قرار داده شده است.

ثبت نام کنکور ارشد

با کلیک بر روی لینک خرید کارت داوطلبان وارد بخش خرید کارت های ثبت نامی شوند. از این کارت های ثبت نام بایستی اقدام به انتخاب کارت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نمایید. با این اقدام داوطلب وارد بخش خرید ابنترنتی می شود که در آن بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نماید و در نهایت فرایند خرید را به اتمام رسانده و کد دوازده رقمی خرید کارت را دریافت نماید

کلیک بر روی لینک ثبت نام

پس از این که داوطلب خرید کارت ثبت نام را انجام داد می تواند با کلی بر روی لینک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. در این مرحله داوطلبان بایستی اطلاعات شناسایی و آموزشی خود را وارد نمایند و با انتخاب رشته آزمون فرایند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را به اتمام رسانند.

پس از اتمام فرایند ثبت نام داوطلبام می توانند رسید ثبت نام خود را دریافت نمایند. با دریافت این رسید که شامل شماره پروند و کد پیگیری ثبت نام می باشد فرایند ثبت نام به پایان می رسد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫38 نظرها

 1. با سلام . میشه تاریخ دقیق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ رو اعلام کنید؟ ممنون

  1. ناهید عزیز زمان دقیق ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ از تاریخ ۱۶ تا ۲۵ دی ماه می باشد.

 2. سلام سبز مشاور – میخوام بدونم میتونم امسال بصورت آزمایشی در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کنم؟ با توجه به اینکه ترم ۵ کارشناسی هستم.تشکر

  1. ناصری عزیز بله مشکلی نداره می توانید در آزمون شرکت کنید ولی توصیه می شود انتخاب رشته نکنید تا مشکل احتمالی در صورت قبولی در دانشگاه سراسری پیش نیاید.

 3. سلام و خسته نباشید
  با توجه به اینکه بنده در حال حاضر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستم ، تصمیم دارم امسال در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کرده و در رشته حقوق خصوصی شرکت کنم. در صورت قبولی میتونم همزمان در دو مقطع مشغول به تحصیل باشم یا قبولیم لغو میشه؟

  1. افخم عزیز متاسفانه امکان تحصیل همزمان در دورشته در دو مقطع متفاوت امکان پذیر نمی باشد.

 4. سلام. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کی منتشر خواهد شد؟ آیا از طریق کانال تلگرام اطلاع رسانی می کنید؟

  1. هاشمی عزیز دفترچه کارشناسی ارشد ۹۸ در ۱۶ آذرماه توزیع می شود که در کانال تلگرام نیز اعلام می شود و دفترچه جهت دانلود قرار داده می شود.

 5. سلام خسته نباشید
  آیا امسال نیز مثل سال های گذشته ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد یکی می باشد؟ممنون

 6. سلام . برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید هزینه جداگانه ای پرداخت شود؟متشکر

  1. حبیب عزیز خیر هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد ثابت می باشد و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای دانشگاه آزاد نیست ولی در صورتی که بعد از اعلام نتایج بخواهید در دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایید باید هزینه پرداخت نمایید.

 7. خسته نباشین. برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ آیا محدودیت سنی ملاک می باشد؟ من دبیر بازنشته هستم و قصد ادامه تحصیل دارم.سپاس گذارم

  1. مهدوی عزیز خیر برای ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و می توانید ثبت نام نمایید.

 8. سلام وقت بخیر
  دانشجویانی که جزو استعداددرخشان می باشند حتما باید در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند؟ممنون

  1. ریحانی عزیز استعدادهای درخشان ثبت نام جداگانه ای نیز دارند که می توانند بدون کنکور وارد کارشناسی ارشد شوند و نیازی نیست حتما آزمون دهند.

 9. من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد رشته مدیریت هستم. میتونم مجددا در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ ثبتنام کنم؟ ممنون

  1. طالبی عزیز در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید می توانید در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت نمایید.

 10. سلام. من دانشجوی دکتری هستم و شهریور سال آینده فارغ التحصیل خواهم شد. میخواستم بدونم میشه امسال در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم؟متشکر

  1. علیخانی عزیز بله شما در صورتی که تا ۳۰ شهریور ۹۸ فازغ التحصیل گردید می توانید در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شزکت نمایید.

 11. سلام. من یک بار در دانشگاه سراسری بصورت روزانه کارشناسی ارشد رو خوندم و فارغ التحصیل شدم. آیا در صورت ثبت نام مجدد در کنکور کارشناسی ارشد و قبولی در رشته دیگری در داتشگاه روزانه باید شهریه پرداخت کنم؟ممنون

  1. کامرانی عزیز نه متاسفانه امکانپذیر نیست. هر داوطلبی در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار می توانید از سهمیه دولتی استفاده نماید و بدون پرداخت شهریه تحصیل کند در صورتی که دوباره بخواهد در همان مقطع دوباره رشته دیگری بخواند باید شهریه شبانه را پرداخت نماید حتی اگر روزانه قبول شده باشد.

 12. سلام من امسال میخوام تو کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم. شما کار برنامه ریزی و مشاوره قبولی کارشناسی ارشد رو هم قبول می کنید؟؟

  1. جعفرزاده عزیز بله مشاوران سبز مشاور تا روز کنکور همراه شما می باشند می توانید یکی از مشاوران ما را انتخاب کرده و تا روز کنکور از ایشان کمک بگیرید.

 13. سلام ، من امسال در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دانشگاه آزاد قبول شدم ، اگه بخوام تو ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ نیز شرکت کنم باید از این دانشگاه فعلی انصراف بدم؟

  1. خیری عزیز برای ثبت نام نیازی به انصراف از دانشگاه نیست ولی در صورتی که قبول شوید برای ثبت نام در رشته جدید باید انصراف دهید.

 14. سلام خسته نباشید
  ببخشید ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ازطریق سایت دانشگاه آزاد خواهد بود؟ممنونم

  1. علیرضایی عزیز خیر چند سالی هست که کنکور کارشناسی ارشد ادغام شده است و ثبت نام فقط از طریق سایت sanjesh.org صورت می پذیرد.

 15. سلام برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هزینه جداگانه ای باید پردخت شود؟مرسی

  1. صنوبر عزیز برای ثبت نام خیر نیازی به پرداخت هزینه دیگری نیست ولی در صورتی که بخواهید انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهید باید هزینه جداگانه پرداخت نمایید.

 16. سلام وقتتون بخیر. آیا این تاریخ ۱۶ آذر که برای شروع ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اعلام کردین درسته؟ممنون

 17. سلام . دفترچه ثبت نام کنکور ارشد برای دانشگاه آزاد بصورت جداگانه منتشر خواهد شد؟مرسی

  1. رحیمی عزیز خیر دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد یکی بوده و فقط یک دفترچه در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد ولی دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جداگانه در سایت azmoon.iau.ac.ir قرار داده می شود.

 18. سلام. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ کی شروع میشه؟ و اینکه هزینه ثبت نام چنده؟مرسی

  1. ثابقی عزیز ثبت نام ارشد ۹۷ ، ۱۶ آذر ماه آغاز می شود و هزینه ثبت نام تقریبا ۳۰ هزار تومان می باشد.

 19. سلام خوبین؟ من فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی هستم. امکان ثبت نام در کنکور ارشد ۹۷ رو دارم؟متشکر

  1. خامسی عزیز بله مشکلی برای ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۷ ندارید و مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم می باشد و مشکلی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.