دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور : دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو روش پذیرش بر اساس آزمون سراسری و پذیرش از طریق آزمون فراگیر اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. در روش اول داوطلبان بایستی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد شرکت نمایند. اما در روش دوم شرایط پذیرش کاملا متفاوت می باشد.

به این صورت که داوطلبان بایستی در آزمون فراگیری شرکت نمایند منابع آزمون قبل از برگزاری آزمون مشخص می گردد. به همین جهت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور شرایط و ضوابط مختص به خود را دارد. در صورت تمایل می توانند با ثبت نام در این آزمون نسبت به پذیرش و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور اقدام نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. داوطلبان با این ثبت نام بایستی در آزمون فراگیری شرکت نمایند که منابع آزمون به طور مشخص تعیین شده است.

در صورتی که داوطلبان حد نصاب لازم را در این آزمون کسب نمایند امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را خواهند داشت. این ثبت نام در بازه زمانی خاصی و با توجه به شرایط و ضوابط مخصوصی صورت می گیرد. با توجه به اینکه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد در این مطلب به بررسی موضوع خواهیم پرداخت.

شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

در بخش قبل بیان کردیم که ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور دارای شرایط و ضوابط ویژه می باشد. در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت نام برای داوطلبان وجود خواهد داشت. از جمله شرایط و ضوابط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. تمامی داوطلبان برای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بایستی شرایط عمومی شرکت در آزمون را داشته باشد
  2. تمامی داوطلبان برای ثبت نام بایستی دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته و یا مدارک بالاتر که مورد تایید وزارت علوم باشد باشد
  3. دانشجویان سال آخر می بایست حداکثر تا ۳۰ بهمن سال جاری فارغ التحصیل شده باشند.

زمان شروع ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور با توجه به آخرین دوره برگزاری آن دجار تغییرات در زمینه زمان بندی شد. از این رو بر اساس آخرین دوره برگزاری این آزمون زمان شروع ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را اواخر مهرماه می توان تخمین نمود. در این بازه زمانی داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و بخش پیام نور آن اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

همانطور که بیان شد ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از طریق سایت سنجش صورت می‌گیرد. چرا که سازمان سنجش برگزار کننده این آزمون می باشد. از این‌ رو داوطلبان برای اولین گام بایستی به سایت سازمان سنجش و بخش پیام نور آن مراجعه نمایند.

برای ورود به سایت سازمان سنجش نشانی اینترنتی آن را که www.sanjesh.org می باشد را وارد نمایید. پس از ورود این آدرس اینترنتی داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. که در آن بایستی از طریق منوی رنگی سمت راست بر روی هزینه دانشگاه پیام نور کلیک نمایند.

ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

با ورود به بخش پیام نور در سایت سازمان سنجش داوطلبان ابتدا بایستی دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را دانلود نمایند. برای دانلود این دفترچه در این بخش از سایت سازمان سنجش بایستی بر روی لینک دریافت دفترچه کلیک نمایید.

با این کلیپ امکان دانلود و دریافت دفترچه برای داوطلبان فراهم می گردد .در این دفترچه داوطلبان شرایط و ضوابط اولیه ثبت نام  ، زمانبندی برگزاری آزمون ، منابع آزمون و لیست رشته های فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور را می توانند مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبان به هنگام ثبت‌ نام بایستی اقدام به انتخاب رشته نیز نمایند. به همین جهت از میان رشته محل های موجود داوطلبان حداکثر ۲۰ رشته محل را یاداشت نمایند.

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

 

خرید کارت ثبت نام

پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از منابع آزمون و یاداشت برداری کد رشته های مورد نظر ، داوطلبان در مرحله بعدی برای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور کارت ثبت نام را خریداری نمایند. د کارت اعتباری ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش و بخش خرید کارت اعتباری صورت می گیرد.

  همانگونه که در تصویر زیر می‌توان مشاهده نمود برای خرید کارت اعتباری بر روی لینک خرید کارت اعتباری در صحفه اصلی سایت سنجش کلیک نمایید.  پس از کلیک بر روی این لینک اقدام به انتخاب کارت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور نمایید. با انتخاب کارت  مرحله بعد بایستی اطلاعات اولیه خود را که شامل اطلاعاتی همچون نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن  همراه می باشد را در بخش های تعیین شده وارد نمایید.

پس از این اقدام داوطلب وارد درگاه اینترنتی پرداخت بانکی می شود در این بخش مانند سایر پرداخت های اینترنتی اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دوم وارد نموده و پس از تایید آنها فرایند پرداخت اینترنتی را به پایان رسانید.

فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور

با خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام کد ۱۵ رقمی در اختیار دولت قرار می گیرد.  با دریافت این کد فرایند ثبت نام را می توان شروع نمود.

تکمیل فرم ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

پس از پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام و دریافت کد ۱۵ رقمی داوطلب بایستی بر روی لینک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور کلیک نمایید. پس از این کلیک ابتدا کد ۱۵ رقمی را وارد کنید. پس از ورود این کد فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت.

در این فرم داوطلبان بایستی اطلاعات شناسایی و اطلاعات تحصیلی خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات و تعیین رشته آزمون مورد نظر بایستی در گام آخر کد رشته های انتخابی خود را در بخش های تعیین شده وارد نموده و تکمیل فرم ثبت نام را به اتمام رسانید.

پس از اتمام  فرآیند ثبت نام رسید ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد. این رسید شامل اطلاعات ثبت شده و مهمتر از همه شامل شماره پرونده و شماره داوطلبی می باشد. از این اطلاعات برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور و اعلام نتایج می توان استفاده نمود.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور و تحصیل در این مقطع  دارای مزایا و امتیازات ویژه می باشد که مختص به ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور می باشد از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. منابع آزمون تعیین شده برای هر کدام از رشته ها در واقع واحد های می باشد که داوطلبان در ترم اول خود بایستی اخذ نمایند. از این رو در صورت کسب حدنصاب و پذیرش و قبولی در این آزمون به همین تعداد واحد پاس شده برای ترم اول خود خواهید داشت.
  2. میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور که در نظر گرفته شده است به نسبت سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان مبلغ کمتری به حساب می آید. از این رو با توجه به سطح علمی دانشگاه پیام نور گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل می باشد
  3. در ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور تجانس یا همان مرتبط بودن رشته کارشناسی و ارشد مطرح نمی باشد. این‌رو داوطلبان رشته دلخواه خود را بدون توجه به رشته کارشناسی خود می‌توانند انتخاب نمایند (به جز رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری )
  4. در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور برای هر کدام از رشته ها و گرایش ها منابع آزمون به طور دقیق مشخص شده است. این منابع در واقع دقیقاً همان کتاب هایی خواهد بود که داوطلب بایستی برای آزمون مطالعه نماید. حتی در برخی از منابع فصل های حذف شده نیز مشخص شده است.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫4 نظرها

  1. سلام ، من از طریق تماس با مشاورین مرکز شما تونستم در دوره کارشناسی ارشد فراکیر پیام نور نوبت نوزدهم ثبت نام کنم ، فقط من تاریخ آزمون رو فراموش کردم ممنون میشم اعلام نمایید.

  2. سلام. برای بازماندگان از ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور میشه یه فرصت مجدد بدید؟ ممنون میشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.