کنکور

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

کنکور سراسری ۹۸ همانند روال سال های گذشته برای ورود به رشته های با آزمون دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم) ، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می شود. همچنین امسال نیز آزمون مجزایی برای دانشگاه آزاد برگزار نمی گردد و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه هم لازم است در آزمون سراسری ۹۸ ثبت نام نمایند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از روز چهارشنبه ۲۴ / ۱۱ / ۹۷ لغایت پنجشنبه ۲/ ۱۲ / ۹۷ انجام میشود . ثبت نام در آزمون سراسری فقط به صورت اینترنتی و از طزیق سازمان سنجش آموزش کشور به نسانی اینترنتی www.sanjesh.org انجام میشود. لازم به توضیح است اطلاعات مربوط به رشته هایی که در سال ۱۳۹۸ پذیرش آنها صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می گردد در تاریخ ۹۷/۱۱/۱۷ در قالب دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از طریق پایگاه سنجش منتشر شده است. داوطلبانی که تمایل به پذیرش در این رشته ها را دارند نیازی به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ نخواهند داشت.

به ‌اطلاع‌ کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در کنکور سراسری ۹۸  که در مهلت تعیین شده موفق به ثبت‌ نام کنکور ۹۸  نشده اند  می‌ رسانیم، مهلت مجدد برای ثبت‌ نام‌ در آزمون‌ مذکور از روز یکشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۱۹ تا روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۲۲ در نظرگرفته شده است.

قبل از اینکه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ خود را شروع کنید، لازم است مدارکی مانند عکس یا اطلاعاتی مانند کد سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق پیش دانشگاهی خود را از سایت dipcode.medu.ir آماده نمایید، یا گروه آزمایشی خود را تعیین کرده و پس از آن ثبت نام خود را شروع کنید. توضیحات این بخش شما را قدم به قدم تا انتهای ثبت نام کنکور ۹۸ راهنمایی می کند.

در صورت نیاز به مشاوره ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و اطلاع از مقررات نظام وظیفه در کنکور ۹۸، نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور ۹۸ یا سهمیه های کنکور ۹۸ و مطالب مشابه می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاورین سامانه در ارتباط باشید.

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره  ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه لز ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

*** برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ کلیک کنید ***

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از جمله ثبت نام هایی می باشد که در نیمه دوم سال برگزار می گردد. تمامی داوطلبان و دانش آموزان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد بایستی برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ اقدام نمایند.

در رابطه با این ثبت نام سوالات و موارد متعددی ممکن است مطرح گردد و داوطلبان در رابطه با آنها ابهاماتی داشته باشند به خصوص پس از ادغام آزمون ورودی دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری بر میزان این ابهامات در این رابطه افزوده شد است.

به همین جهت در این مطلب به بررسی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و موارد مرتبط با آن از جمله شرایط این ثبت‌ نام خواهیم پرداخت. از این رو داوطلبان عزیز را به مطالعه موارد مطرح شده در ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ دعوت می نماییم.

زمان شروع ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

 زمان دقیق شروع ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را از ۲۴ بهمن لغایت ۲ اسفند می باشد. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام و تمایل به شرکت در کنکور سراسری می توانند در این بازه زمانی و به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ نمایند.

البته همچون سال های گذشته پس از اتمام زمان قانونی ثبت نام فرصت چند روزه نیز برای متقاضیان جهت ثبت نام وجود خواهد داشت. اما توصیه می شود تمامی داوطلبان در روزهای ابتدایی اقدام به ثبت نام نموده و ثبت نام خود را به روز های پایانی نگه ندارند.

جدول زمانی مراحل آزمون سراسری سال ۱۳۹۸

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

جهت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و شرکت در این آزمون مهم داوطلبان و شرکت کنندگان در این آن بایستی دارای برخی شرایط بوده باشد. این شرایط که با عنوان شرایط اولیه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ شناخته می شود.

تمامی این شرایط به طور کامل در دفترچه ثبت نام گنجانده شده است به جهت اهمیت این امر در این بخش به بیان برخی شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ خواهیم پرداخت.

به طور کلی بایستی بیان نمایم که شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ به شرایط عمومی و شرایط اختصاصی دسته‌ بندی می‌شود. شرایط عمومی ثبت نام همانند سایر دانشگاه ها می باشد اما مهمترین بخش شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ می باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تمامی داوطلبان جهت ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ بایستی دارای مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی بوده باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک پایه برای ثبت‌ نام معرفی می نمایند بایستی حداکثر تا ۳۰ بهمن ماه فارغ تحصیل شده باشند و مدرک آن مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار گرفته باشد.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ موارد دیگری را نیز شامل می گردد از این رو توصیه می گردد داوطلبان قبل از شروع فرآیند ثبت نام به طور دقیق و کامل دفترچه ثبت نام را مطالعه نمایند. در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه و ثبت نام مجدد موارد نیز مطرح می گردد که در این رابطه نیز داوطلبان میتوانند مقاله مربوط به شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را مطالعه نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ به مانند دیگر ثبت نامه های دانشگاهی به صورت اینترنتی و از طریق سایت تایید شده صورت می گیرد. به همین جهت اولین مرحله در فرآیند ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ورود به سایت ثبت نام این آزمون به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org یا سامانه سنجش آموزش کشور می باشد. با ورود به این سایت داوطلبان تصویر زیر را در پیش رو خواهند داشت.

ثبت نام کنکور سراسری

 

ورود به بخش سراسری سایت سنجش و دانلود دفترچه ثبت نام

پس از ورود به سایت سنجش در گام دوم داوطلبان بایستی به بخش سراسری این سایت مراجعه نمایند. جهت ورود به این بخش مطابق با تصویر زیر از طریق نوار ابزار رنگی سمت راست موجود در صفحه اصلی گزینه سراسری را کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه می توان وارد بخش سراسری سایت سازمان سنجش می شوند. در این بخش تمامی اطلاعیه های مرتبط با ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری گنجانده شده است.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

پس از ورود به بخش سراسری سایت سازمان سنجش داوطلبان در اقدام اول بایستی ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را دانلود نمایند. در این دفترچه اطلاعات مفیدی در رابطه با زمانبندی برگزاری آزمون و فرآیند ثبت نام آن و دیگر موارد مرتبط با این ثبت نام گنجانده شده است. با مطالعه این دفترچه داوطلبان از شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ اطلاع حاصل خواهد نمود.

خرید کارت اعتباری ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام

پس از دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام در مرحله بعد داوطلبان می توانند با خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام اقدام به پرداخت هزینه شرکت در کنکور سراسری نمایند. برای خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ با مراجعه به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش بر روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری

پس از کلیک بر روی این گزینه با انتخاب کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ داوطلبان به بخش پرداخت اینترنتی وارد می شوند. در این بخش با ورود اطلاعات کارت اعتباری خود به همراه رمز دوم فرآیند خرید را تکمیل نموده و شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام را دریافت کنید.

پس از پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره کارت اعتباری ثبت‌ نام داوطلبان با مراجعه دوباره به بخش سراسری سایت بایستی بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایند. پس از کلیک بر روی این گزینه ابتدا اطلاعات کارت خریداری شده را در بخش تعیین شده وارد نمایید.

پس از ورود این اطلاعات و تایید آن فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. در این فرم اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. پس از ورود اطلاعات خواسته شده و تایید آنها فرایند ثبت نام داوطلبان تکمیل می گردد. در صورتی که با موفقیت فرآیند ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را به اتمام رسانده باشید رسید ثبت نام برای شما صادر می گردد.

در این رسید اطلاعات داوطلبی و شماره پرونده گنجانده شده است. این اطلاعات در دیگر فرایند ثبت نام از جمله دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ ، اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ و دیگر مراحل مورد استفاده قرار می گیرد. به همین جهت از این رسید پرینت گرفته و همراه خود نگه دارید.

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

براساس سنوات گذشته زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸ به احتمال بسیار زیاد در نیمه اول تیرماه ۹۸ خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است اعلام نتایج اولیه این آزمون نیز احتمالاً در مردادماه سال ۹۸ و نتایج نهایی آن در اواخر شهریورماه خواهد بود.

توضیحات پایانی در رابطه با ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

در این بخش لازم به ذکر است در صورتی که داوطلبان بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام در بازه زمانی تعیین شده را نداشته باشند به احتمال بسیار زیاد و بر اساس سنوات گذشته مهلت مجدد ثبت نام برای داوطلبان جامانده وجود دارد. به طور حدودی می‌توان اسفندماه را برای مهلت مجدد ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری ۹۸ تخمین زد. در این بازی زمانه داوطلبان می‌توانند اقدام به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

همچنین داوطلبان در زمان ثبت نام برخی مدارک را جهت ثبت نام بایستی به همراه داشته باشند. چرا که اطلاعات موجود در این مدارک بایستی در فرم ثبت نام وارد گردد. از جمله مدارکی که در زمان ثبت نام به همراه خود بایستی داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • کد سوابق دیپلم
 • کد سوابق پیش دانشگاهی
 • کد دانش آموزی
 • فایل عکس اسکن شده
 • معدل کتبی دیپلم
 • کدهای مناطق و کد پستی محل سکونت
 • کد نظام وظیفه برای داوطلبان مرد
 • کد پیگیری سهمیه رزمندگان برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان

لازم به ذکر است برخی از این موارد در دفترچه ثبت نام کنده شده که از جمله آنها می‌توان به کد نظام وظیفه اشاره نمود . به همین جهت دفترچه ثبت نام را در فرایند ثبت نام به همراه خود داشته باشیم.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 2 =