وبلاگ سبز مشاور

آگهی پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری دانشگاه رازی ۹۹ – ۹۸

ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه رازی ۹۸

آگهی پذیرش بدون آزمون (سهمیه استعدادهای درخشان) دانشجوی دکتری تخصصی PHD دانشگاه رازی برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 : دانشگاه رازی در اجرای ابلاغیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به شماره 97272/21 مورخ 93/4/18 (آئین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر( ، اصلاحیه شماره 21/277200 مورخ 93/12/16 و ابلاغیه شماره 299574/2 مورخ 96/12/16 از بین برگزیدگان علمی دانشگاه رازی و سایر دانشگاه ها که  واجد شرایط عمومی و اختصاصی زیر هستند، در دوره دکتری تخصصی برای نیمسال اول سال تحصیلی 99 – 98  دانشجو می پذیرد.

ثبت‌ نام اینترنتی دانشجوی دکتری بدون کنکور دانشگاه رازی (استعدادهای درخشان) تا پایان وقت اداری 98/02/31 خواهد بود.

برای دریافت مشاوره پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه رازی سالتحصیلی ۹۹ – ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

آگهی پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری دانشگاه رازی ۹۹ – ۹۸
آگهی پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری دانشگاه رازی ۹۹ – ۹۸

شرایط لازم برای درخواست پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه رازی

الفشرایط عمومی

 • 1-  اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • 2-  متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • 3-  نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح.

ب شرایط اختصاصی

 • 1-  دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد تقاضا و مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاه های داخل کشور
 • 2-  دارا بودن میانگین کل معدل 16 یا بالاتر در مقطع کارشناسی
 • 3- دارا بودن میانگین کل معدل 17 یا  بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد
 • 4-  بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.
 • 5- قبولی در مصاحبه گروه مربوطه
 • 6- متقاضی باید حداکثرتا تاریخ 98/06/31 دانش آموخته شود.
 • 7- کسب حداقل 7 امتیاز از بند  1- 1 جدول شماره 1

تبصره 1: پذیرش افراد مشمول این آیین نامه ، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره 2 : لازم به ذکر است از دانش آموختگان دانشگاه های غیر دولتی ، پیام نور ، غیرانتفاعی، آزاد، جامع علمی کاربردی، مجازی ، پردیس های بین الملل (خودگردان) پذیرش بدون آزمون به عمل نمی آید .لذا دانشجویان دانشگاه های مذکور از ارسال مدارک یا پرداخت وجه جداً خودداری نمایند.

نکته : فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد از طریق سامانه azmoon.org منتشر می شود.

 نحوه ارائه مقالات یا فعالیتهای علمی برگزیده

2-  مقالات ارائه شده طبق جدول شماره 1 مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.

تبصره :  منظور از پذیرش مقاله ، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد

6-  هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد

1-  برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر ( خورازمی ، فارابی ،رازی و یا ابن سینا ) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند

4- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی (رتبه های اول تا پانزدهم کشوری) باید تآیید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

9-  مقاله ، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن ، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از نام استاد راهنما یا مشاور ذکر شود (نام دانشجو باید اولین نویسنده در لیست دانشجویان باشد) و یا مخترع اصلی اختراع باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

تذکر: پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است. بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می شوند در صورت انصراف از تحصیل ، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

ظرفیت پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه خوارزمی

دانشگاه اختیار دارد حداکثر 20% ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت (یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که تا پایان شهریور ماه سال 98 دانش آموخته شوند) به صورت مازاد برظرفیت ،  پذیرش نماید.

ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد.  

نکات مهم در رابطه دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی 98

 1. هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.razi.ac.ir  (قسمت اطلاعیه ها) صورت می پذیرد لذا به داوطلبان توصیه می شود به منظور اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه و یا هر گونه نکته لازم ، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سایت دانشگاه به طور منظم پیگیری نمایند.
 2. دانش آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند ، داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان ، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها ، بیشتر از دو سال نگذشته باشد.
 3. دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور ، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.
 4. دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی یا بسیار خوب(نمره 20-19 درجه عالی و نمره 18/99-18 بسیار خوب محسوب می شود) موفق به کسب امتیازات مربوطه، مطابق با جدول شماره 1خواهند شد.
 5. سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیاز دهی ، مطابق با جدول شماره 2، در مقطع کارشناسی 8 نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد تا 5 نیمسال دارای امتیاز خواهد بود. در غیر این صورت امتیازی تعلق نمی گیرد. تبصره : داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها ، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، در مقطع کارشناسی ، 9 نیمسال و کارشناسی ارشد نا پیوسته ، 5 نیمسال تصویب شده اند ، امتیازت لازم را مطابق با جدول شماره 2 اخذ خواهند نمود.
 6. تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش ، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود
 7. مدارک داوطلبان و وجه دریافتی ، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم ، مفاد آگهی را مطالعه و فقط درصورت دارا بودن شرایط مربوط ، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند
 8. ارائه یک نسخه از پایان نامه (برای دانش آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات ، کتب ، تألیفات و سایر فعالیتهای آموزشی ، پژوهشی و اجرایی دواطلب در زمان مصاحبه الزامی است.
 9. دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود

فرآیند اجرا پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه رازی

مدارک واصله پس از بررسی توسط دفتر استعدادهای درخشان جهت ارزیابی علمی به دانشکده ها و از دانشکده ها به گروه های آموزشی مربوطه ارجاع خواهد شد و پس از امتیاز دهی به کلیه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی داوطلب براساس جداول شماره 1، 2، 3، که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد ، داوطلبان حائز شرایط )طبق نظر گروه آموزشی مربوطه( به مصاحبه دعوت می شوند. لازم به ذکر است دعوت به مصاحبه به معنی پذیرش نمی باشد و حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

اسامی واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی و تاریخ و محل برگزاری مصاحبه در زمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید

داوطلبانی که حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره 3 و 2 و 1 کسب نمایند ، به ترتیب امتیاز در اولویت قرار خواهند گرفت.

پس از بررسی نهایی،اسامی پذیرفته شدگان اولیه آزمون دکتری در موعد مقرر،از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهدشد.

نتایج پذیرش نهایی دکتری و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

نحوه ثبت‌ نام دکتری بدون کنکور دانشگاه رازی

داوطلبان بایستی کلیه مدارک لازم را از طریق پست سفارشی به نشانی : کرمانشاه باغ ابریشم دانشگاه رازی – سازمان مرکزی -حوزه معاونت آموزشی- دفتر استعدادهای درخشان کد پستی ، 6714967346 ارسال و رسید پستی آن را جهت پیگیری های احتمالی نزد خود نگه دارند. تحویل مدارک به صورت حضوری نیز برای داوطلبان امکان پذیر است. (تحویل فقط به دفتر استعدادهای درخشان). روی پاکت حتما قید شود : متقاضی پذیرش بدون آزمون – سهمیه استعداد درخشان در رشته / گرایش

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه رازی

 • فرم تکمیل شده تقاضا ( فرم های 2،1، 3 ، فرم تایید مقاله توسط استاد راهنما) به طور دقیق و خوانا
 • یک نسخه تصویر شناسنامه(فقط صفحه اول و در صورت داشتن توضیحات، تصویر تمام صفحات الزامی است) وتصویر کارت ملی
 • یک قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد(الصاق بر روی فرم تقاضانامه)
 • تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور
 • تصویر گواهینامه و ریز نمرات در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتماً در آن درج شده باشد. معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه و ذکر نمره پایان نامه ( درصورت دفاع) باید ارائه شود.ارائه نمره پایان نامه برای دانشجویان سال آخر که تا 98/6/31 دانش آموخته می شوند الزامی نیست.
 • تصویر گواهینامه و ریزنمرات در دوره کارشناسی
 • معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد (برای دانشجویان المپیادی)
 • معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی خوارزمی ، فارابی ، رازی ، ابن سینا (برای برگزیدگان جشنواره ها در مقطع کارشناسی ارشد)
 • تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی ، علمی پژوهشی ،ISC ، ISI که منتشر شده باشد.در صورت انتشار مقاله ، تصویر جلد مجله حتماً ضمیمه شود
 • تصویر کلیه مقالات ارائه شده درکنفرانس ها،کلیه تألیفات،کتب و فعالیت های پژوهشی داوطلب
 • گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند. نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود.
 • تصویر جلد مجله که اعتبار و درجه ی علمی مجله مشخص باشد (علمیپژوهشی،ISI ، ISC )،مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.
 • ارائه فرم تأیید مقاله توسط استاد راهنما
 • ارائه اصل و کپی از فیش واریزی به مبلغ 800/000 ریال)معادل 80 هزار تومان( به حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه رازی به شماره  شماره شبا:  8201000004001073303020547 IR نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
 • شناسه واریزمعاونت آموزشی: 397073356118000000000000000002
 • یک نسخه از فیش واریزی را جهت پیگیری های احتمالی نزد خود نگاه دارید

مهلت ارسال مدارک حداکثر تا پایان وقت اداری 98/02/31 خواهد بود.

به مدارک ناقص و یا ارسال شده بعد از مهلت مقرر ، ترتیب اثر داده نخواهد شد. زمان و مکان برگزاری مصاحبه درزمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

لیست رشته‌های دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه رازی سال تحصیلی 99-98

عنوان رشتهگرایشعنوان رشتهگرایش
علوم اقتصادیتوسعه اقتصادیزبان و ادبیات عرب
علوم اقتصادیاقتصاد منابعآب و هوا شناسی
علوم اقتصادیاقتصاد بخش عمومیآموزش زبان انگلیسی
علوم سیاسیجامعه شناسی سیاسیزبان و ادبیات فارسی
کار آفرینیتربیت بدنی- مدیریت ورزشی
روان شناسیفیزیولوژی ورزشی
ترویج و آموزش کشاورزی پایدارترویج کشاورزی پایدار و منابع طبیعیرفتار حرکتی
علوم و مهندسی آبآبیاری و زهکشیعلوم و فناوری نانو -نانو شیمینانو مواد معدنی
علوم و مهندسی آبسازه های آبیشیمیشیمی آلی
آگرو تکنولوژیاکولوژی گیاهان زراعیشیمیشیمی تجزیه
آگرو تکنولوژیفیزیولوژی گیاهان زراعیشیمیشیمی کاربردی
علوم دامیتغذیه دامشیمیشیمی معدنی
حشره شناسی کشاورزیریاضیآنالیز
علوم دامیتغذیه طیورریاضی کاربردیتحقیق در عملیات
ژنتیک و به نژادی گیاهیآمار
مهندسی عمرانمهندسی آب و سازه های هیدرولیکی
مهندسی عمرانژئوتکنیک
مهندسی مکانیکطراحی کاربردی شاخه تخصصی مکانیک جامدات
مهندسی مکانیکتبدیل انرژی
مهندسی برقالکترونیک
مهندسی برققدرت
مهندسی برقمخابرات میدان و موج
مهندسی برقمخابرات سیستم
مهندسی کامپیوترمعماری سیستمهای کامپیوتری
مهندسی برقمخابرات میدان و موج
مهندسی شیمی
علوم اقتصادیاقتصاد سنجی
علوم اقتصادیاقتصاد شهری و منطقه ای
علوم اقتصادیاقتصاد پولی

جدول ارزشیابی داوطلبان بدون آزمون دکتری دانشگاه رازی

جدول شماره 1- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی

نوع فعالیتنحوه ارزیابی(طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)حداکثر امتیازحداقل

امتیاز

مقالات علمی- پژوهشی(داخلی و خارجی) مرتبط با پایان نامه

 

گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

 

برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی(خوارزمی ،فارابی، رازی و ابن سینا)

–   هرمقاله تا 7 امتیاز

–   گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

 

–   برگزیدگی داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

40 امتیاز

 

 

 7

امتیاز

 

 

 

مقالات علمی- ترویجی مرتبط با پایان نامههر مقاله تا 3 امتیاز6 امتیاز –
مقالات چاپ شده در کنفرانسهای معتبر) داخلی یا خارجی(هر مقاله خارجی تا 2 و هرمقاله داخلی 1 امتیاز4 امتیاز –
تألبف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی –4 امتیاز –
کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشدعالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز4 امتیاز –
حداقل و حداکثر امتیاز قابل محاسبه 407

جدول شماره 2- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی 

نوع فعالیتنحوه ارزیابی(طبق نظر کمیته مصاحبه کننده)حداکثر امتیاز
معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسیمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه6 امتیاز
میانگین کل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته)بدون احتساب نمره پایان نامه(مطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه5 امتیاز
طول مدت تحصیل دوره کارشناسیبیش از 8 نیمسال کارشناسی پیوسته و بیش از 4 نیمسال کارشناسی ناپیوسته امتیازی ندارد3 امتیاز
طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوستهبیش از 5 نیمسال امتیازی ندارد3 امتیاز
برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجوییرتبه 1 تا 3، 5 امتیاز، رتبه 4 تا 6، 4 امتیاز، رتبه 7 تا 9، 3 امتیاز، رتبه 10 تا 12، 2 امتیاز و رتبه 13 تا 15، 1امتیاز5 امتیاز
داشتن مدرک زبان معتبرطبق جدول شماره 48 امتیاز
جمع 30

* رشته هایی که طبق مصوبه شورای برنامه ریزی آموزش عالی در دوره کارشناسی برای 9 نیمسال و کارشناسی ناپیوسته برای 5 نیمسال تصویب شده اند ، با نظر کمیته مصاحبه کننده می توانند از مجموع امتیاز بندهای 8 و 9 بهره مند شوند.

جدول شماره 3- امتیازات مصاحبه (حداکثر 30 امتیاز)

شاخص ارزیابیحداکثر امتیاز
تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سوالات3 امتیاز
وسعت نظر، نوآوری و کارآفرینی3 امتیاز
شخصیت، متانت و نحوه تعامل3 امتیاز
نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی3 امتیاز
توانایی فن بیان و انتقال مطالب3 امتیاز
همراستایی زمینه پژوهش داوطلب با اولویتهای علمی اعضای گروه15 امتیاز
جمع 30

منبع : دانشگاه رازی

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 19 =