تیزهوشان و نمونه دولتی

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ : ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ با توجه به سطح بالای این مدارس بسیاری از دانش‌آموزان و والدین آنها را به خود جلب نموده است. از این رو تعداد بالایی از دانش آموزان معمولا هر ساله اقدام به ثبت نام در مدارس تیزهوشان می نمایند.

به دلیل اینکه برای تحصیل در مدارس تیزهوشان دانش آموزان باید در یک آزمون ورودی شرکت نمایند به همین جهت شرایط شرکت در این آزمون اولین موضوع مهم در فرایند ثبت نام می باشد. به همین جهت شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ موضوع مورد بررسی در این مقاله خواهد بود.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم از جمله ثبت نام های مدارس تیزهوشان به حساب می آید.

دانش‌ آموزان برای تحصیل در مدارس تیزهوشان بایستی در آزمون این مدارس ثبت‌ نام نمایند. پس از ثبت‌ نام شرکت در آزمون مرحله بعدی می باشد. قبل از شروع فرآیند ثبت نام دانش آموزان بایستی دارای شرایط تعیین شده این ثبت‌ نام بوده باشند. از این رو شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ از سوالات مهم در فرآیند ثبت نام به حساب می آید.

معمولاً دانش‌آموزان و والدین آنها در این رابطه سوالات و ابهاماتی را ممکن است داشته باشد. به دلیل اینکه ثبت نام مدارس تیزهوشان در دو پایه جداگانه صورت می گیرد به همین جهت در بررسی شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ به بررسی این دو بخش به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر می باشد شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ در قالب دفترچه ثبت نام از طریق سایت www.azmoon.medu.ir و یا hoosh.medu.ir در اختیار دانش اموزان و والدین آنها قرار می گیرد.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ ششم به هفتم

ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ پایه ششم به هفتم از میان دانش آموزان دوره ابتدایی انجام می گیرد. شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای پایه های ششم به هفتم در نظر گرفته شده است شامل موارد زیر است:

 1. تمامی دانش آموزان ثبت نام نموده در این آزمون باید دارای تابعیت ایرانی باشند.
 2. تمامی دانش آموزان ثبت نام نموده در این آزمون بایستی مقیاس نمره توصیفی خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم سال پنجم ابتدایی را کسب نموده باشند.
 3. تمامی دانش آموز ثبت نام نموده در این آزمون بایستی دارای نمره توصیفی خیلی خوب در تمامی دروس در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی باشند.

تبصره :
لازم به ذکر است در رابطه با بند اول که دارا بودن تابعیت ایرانی شرط می باشد بایستی بر نماییم که داوطلبان و دانش آموزان غیر ایرانی می توان با توجه به برخی شرایط خاص در این آزمون ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ نهم به دهم

دومین پایه ای که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ در آن انجام می گیرد پایه نهم به دهم می باشد. برای این پایه تحصیلی نیز همچون پایه تحصیلی ششم به هفتم شرایط ثبت نام جداگانه در نظر گرفته شده است که بایستی تمامی داوطلبان جهت ثبت نام دارایی این شرایط باشند.

از جمله شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ در پایه های نهم به دهم می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. دانش آموزان ثبت نام نمونه در این آزمون باعث دارای تابعیت ایرانی باشند البته دانش آموزان غیر ایرانی با توجه به برخی شرایط امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.
 2. تمامی دانش‌ آموزان برای این ثبت نام بایستی مشغول تحصیل در پایه نهم متوسطه باشند.
 3. تمامی دانش اموزان برای این ثبت نام باید دارای معدل سالانه دانش آموزان در پایه هشتم بایستی ۱۹ و بالاتر از آن بوده باشد.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

موارد دیگر نیز ممکن است در زمینه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ مطرح می باشد. از از جمله آنها می‌توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • پذیرش و قبولی دانش آموزان در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در این آزمون بر اساس نمره آزمون آنها می باشد و معدل دانش آموزان در این پذیرش تاثیری ندارد.
 • انتخاب مدارس تیزهوشان متناسب با محل سکونت دانش آموزان صورت می گیرد از این رو در شهر هایی که در یک منطقه چندین دبیرستان دوره اول و دوم تیزهوشان وجود دارد هر داوطلب حداکثر می‌تواند ۳ دبیرستان را به ترتیب اولویت های خود انتخاب نمایید.
 • میزان ظرفیت پذیرش هر کدام از پایه های تحصیلی به هنگام انجام ثبت نام الکترونیکی در سایت های تعیین شده به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید.
 • تمامی داوطلبان و دانش آموزان در پایه های نهم به دهم در آزمون تیزهوشان تنها مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی می‌باشند. پذیرش نهایی دانش آموزان در این رشته های تحصیلی منوط به کسب شرایط احراز رشته متناسب با فرم هدایت تحصیلی دانش آموزان می باشد.
 • امکان تغییر رشته در مدارس دوره دوم دبیرستان های تیزهوشان در سال اول پذیرش وجود دارد اما پس از سال اول متوسطه با شرایط و ضوابط تعیین شده امکان تغییر رشته برای دانش آموزان وجود دارد.

در پایان لازم به ذکر است دانش آموزان در بازه زمانی ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  در صورت ثبت اطلاعات اشتباه و غیر واقع نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =