دانشگاه علمی کاربردی

سامانه هم آوا

سامانه هم آوا

سامانه هم آوا : سیستم جامع یکپارچه دانشگاه علمی کاربردی می باشد که بوسیله آن می توانید:

 1. نمرات خود را مشاهده کنید
 2. درخواست انتقالی دهید
 3. درخواست مهمان بودن در دانشگاه دیگر دهید
 4. دانشجویان جدیدالورود می توانند توسط سامانه هم آوا ثبت نام نمایند.
 5. می توانید انتخاب واحد کنید
 6. می توانید کارنامه کامل خود را مشاهده نمایید.
 7. می توانید درخواست انصراف از تحصیل دهید
 8. می توانید وضعیت مالی شهریه های خود را مشاهده نمایید

و خیلی از امکانات دیگر که از طریق سایت هم آوا برای شما عزیزان فراهم آورده شده است.

در فرایند ثبت نام و پذیرش در هر دانشگاهی معمولا داوطلبان پذیرفته شده پس از اعلام نتایج بایستی اقدام به ثبت نام  اینترنتی نمایند. و برای این مورد سامانه ای مستقل در نظر گرفته می شود. در زمینه دانشگاه علمی کاربردی نیز به همین صورت ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان از طریق سامانه خاصی انجام می گیرد.

این سامانه ، سامانه هم آوا می باشد که البته امکانات دیگری را نیز در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

در این مطلب به بررسی و بیان این کاربردها خواهیم پرداخت. از این رو در صورتی که در هر کدام از مقاطع تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرده باشید مطالب ارائه شده می تواند موثر باشد. در صورتی که صفا فقط می خواهید وارد این سامانه شوید اینجا کلیک کنید.

سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

 

بخش های مختلف سامانه هم آوا

در مجموع می توان تمامی کاربردهای سامانه هم آوا را به دو بخش ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان جدید و پنل دانشجویی تقسیم نمود. البته کاربردهای دیگری نیز در این سامانه وجود دارد اما مهمترین این کاربردها این دو مورد می باشد.

در ادامه این مطلب به بررسی و توضیح در این دو کاربرد سامانه هم آوا خواهیم پرداخت.

ثبت نام پذیرفته شدگاه جدید در سامانه هم آوا

یکی از اولین کاربرد های سامانه هم آوا در واقع ثبت نام اینترنتی پذیرفت شگان جدید می باشد. چرا که در اکثر دانشگاه ها پذیرفته شدگان یک مرحله ثبت نام اینترنتی نیز دارند که در آن بایستی به سامانه خاصی برای این امر مراجعه نمایند. دانشگاه علمی کاربردی برای این مورد سامانه هم آوا را در نظر گرفته است.

با توجه به این توضیحات در صورتی که داوطلبی اقدام به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نماید و رد این ثبت نام قبول شود بایستی در مرحله بعدی به سامانه هم آوا مراجعه نماید.

در ادامه این بخش به بیان این مورد خواهی پرداخت.

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان جدید در سامانه هم آوا

در اولین اقدام برای ثبت نام پذیرفته شدگان جدید در سامانه هم آوا پس از اعلام نتایج مراجعه به سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی www.edu.uast.ac.ir می باشد. پس از ورود به این سامانه داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند.

سامانه هم آوا

ورود به بخش ثبت نام پذیرفته شدگان سامانه هم آوا

همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود دو کادر رنگش با عنوان ثبت نام پذیرفته شدگاه کاردانی و کارشناسی وجود دارد. از این رو برای ثبت نام اینترنتی در سامانه سامانه هم آوا داوطلبان پذیرفته شده بایستی بر روی یکی از این دو کادر کلیک نماید.

سامانه هم آوا علمی کاربردی

پس از کلیک بر روی یکی از این دو آیکون داوطلبان وارد بخش بعدی می شوند که در آن بایستی مطابق با تصویر زیر کد ملی و شماره شناسنامه خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایند.

سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

پس از ورود این اطلاعات فرایند ثبت نام اینترنتی شروع می گردد. داوطلبان در این مرحله اطلاعاتی که در مورد آنها در سیستم ثبت شده است را تایید نمایند. لازم به ذکر است در صورت مغایرت این اطلاعات بایستی نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند. همچنین داوطلبان در مرحله بعد مدارک شناسایی خود را که شامل تصویر شناسنامه ، کارت ملی ، تصویر آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات می باشد را در سامانه بارگزاری نمایند.

پس از اتمام این موراد بایستی با تایید نهایی فرایند ثبت نام اینترنتی خود را به اتمام رسانند.

پنل دانشجویی در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

پس از ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان جدید دانشگاه علمی کاربردی شاید مهمترنی بخش سامانه هم آوا پنل دانشجویی می باشد. برای ورود به پنل دانشجویی همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود در بخش ورود به سامانه کد ملی و رمز عبور ( شماره شناسنامه داوطلب ) خود را وارد نمایید.

www.edu.uast.ac.ir

پس از این که کد ملی و رمز عبور دانشجو در بخش تعیین شده وارد گردید امکان استفاده از امکانات این پنل فراهم می گردد.

امکانات پنل دانشجویی سامانه هم آوا

پس از ورود به این پنل دانشویان با تصویر زیر مواجه می شوند که اطلاعات اولیه آنان ثبت گردیده است. با کلیک بر روی گزینه دسترسی ها تمامی امکانات موجود در این پنل برای دانشجو مشخص و نمایان می گردد.

edu.uast.ac.ir

همانگونه که بیات کردیم با کلیک بر روی گزینه دسترسی امکانات موجود در پنل دانشجویی در دسترس دانشجویان قرار می گیرد. از جمله این امکانات که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود می توان به کارنامه موقت ، انتخاب واحد ، تسویه حساب دانشجو ، درخواست ها ، کارنامه مالی دانشجو و… اشاره نمود.

سایت هم آوا

هر کدام از این بخش ها کاربرد های مختص به خود را دارند که با توجه به برخی محدودیت ها در این مطلب نمی توان به طور کامل در زمینه این کاربرد ها توضیحاتی ارائه نمود.

دیگر کاربرد های سامانه هم آوا

همانگونه که در صفحه اصلی سایت هم آوا می توان مشاهده نمود بجز پنل دانشجویی و ثبت نام اینترنتی بخش اطلاعیه ها ، کانال تلگرامی سامانه و لینک ورود به سایت قدیمی سجاد دیگر بخش های سامانه هم آوا به حساب می آید.

هم آوا

داوطلبان با کمک بخش اطلاعیه ها که در صفحه اصلی سامانه قابل دسترس می باشد از جدید ترین اطلاعیه هایی که معمولا در زمینه زمانبندی های ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگاه جدید دانشگاه علمی کاربردی می باشد اطلاع حاصل می نمایند.

همچنین لازم به ذکر می باشد با توجه به این که دانشگاه علمی کاربردی در دو وروذی مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. از این رو ثبت نام اینترنتی در سامانه هم آوا در دو مرحله فعال می باشد.

نرم افزار جستجوی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

در انتهای این مطلب نرم افزار جستجوی رشته های دانشگاهی را قرار داده ایم. داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از این نرم افزار نسبت به وجود رشه هایی که در دانشگاه علمی کاربردی دانشجو پذیرش می نماید اطلاع حاصل نمایند.

در صورتی که درباره سامانه هم آوا سوالی داشته باشید می توانید از مشاوران مرکز کمک بگیرید.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫12 نظرها

 1. با سلام ، من رمز ورود به سامانه هم آوا رو فراموش کردم ، چجوری میتونم رمزم رو پیدا کنم؟

  1. صبا عزیز در سایت هم آوا علمی کاربردی روی لینک رمز را فراموش کرده ام کلیک کنید و مراحل را ادامه دهید تا رمز را دوباره دریافت کنید.

 2. با سلام ، آیا امکانش هست از طریق سامانه جامع آموزش هم آوا درخواست تغییر عکس کارت دانشجویی رو داد؟ممنون

  1. محمدی عزیز خیر متاسفانه در داخل سایت هم آوا امکانش وجود ندارد و باید به واحد مربوطه بصورت حضوری برای تغییر عکس اقدام نمایید.

 3. سلام خسته نباشین خوبین؟ میشه از سایت هم آوا درخواست انصراف از دانشگاه علمی کاربردی رو داد؟مرسی

  1. هیراد عزیز برای درخواست انصراف از دانشگاه علمی کاربردی بهتر است بصورت حضوری از دانشگاه اقدام نمایید.

 4. سلام ووقت بخیر میخوام درخواست یک ترم مرخصی تحصیلی بدم از طریق سیستم چطور این کا رو انجام بدم؟

  1. پس از ورود به سامانه هم آوا میتوانید از قسمت درخواست ها ، درخواست مرخصی به همراه دلایل خود را ثبت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + سه =