تیزهوشان و نمونه دولتی

hamgam.medu.ir

hamgam.medu.ir

hamgam.medu.ir : جامع ترین پورتال ملی مدارس کشور که با عنوان سامانه همگام با آدرس اینترنتی www.hamgam.medu.ir شناخته می شود ، زیر نظر وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

مهلت شرکت در آزمون های مشاوره ای سالتحصیلی ۹۸ – ۹۹ ( آزمون های توانایی و آزمون رغبت و تکمیل نمون برگ های نظرخواهی از دانش‌آموزان ، والدین ، مشاوران و معلمان) در سایت همگام تا پانزدهم فرودین ماه ۹۸ فعال خواهد بود. لذا آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیلی موفق به شرکت در این آزمون ها نشده اند فقط تا تاریخ مذکور حق شرکت خواهند داشت و پس از آن به هیچ عنوان این آزمون ها قابل تمدید نخواهد بود.

جهت مشاوره اجرای آزمون های مشاوره ای (رغبت و توانایی) در سایت همگام

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

hamgam.medu.ir

hamgam.medu.ir

سامانه جامع همگام با هدف بالا بردن سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری های جدید آموزشی و تربیتی و ایجاد یکپارچگی و هماهنگی تمامی سامانه های مرتبط با آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

در این سامانه تمامی افراد به اطلاعیه ها و موارد مرتبط با آموزش و پرورش و آزمون های آن دسترسی خواهند داشت و در واقع ایجاد سامانه همگام باعث آسان سازی در فرایند های موجود آموزشی همچنین در دسترس راحت به تمامی اطلاعات مورد نیاز در فرآیند آموزش راه اندازی شده است.

سامانه جامعه همگام به نشانی اینترنتی ‏hamgam.medu.ir بخش‌ های متعددی را در دسترس دانش آموزان مدیران و معلمان قرار داده است. با توجه به فراگیر بودن این سایت و کاربرد های متعدد آن در این مطلب به بررسی و بیان بخش‌ های متعدد آن و همچنین کاربردهای مهم این سامانه خواهیم پرداخت.

نحوه دسترسی به سایت hamgam.medu.ir

دانش آموزان عزیز برای دسترسی به سایت همگام به نشانی اینترنتی ‏hamgam.medu.ir آدرس اینترنتی را به صورت دقیق وارد نمایند. پس از ورود نمودن آدرس اینترنتی دانش آموزان به صفحه اصلی سایت وارد می شوند. با ورود به صفحه اصلی سایت با تصویر زیر مواجه می شوید که در این بخش آخرین اخبار آخرین اطلاعیه ها و بخش استان ها قابل مشاهده می باشد.

سامانه همگام

همچنین بخش های دیگری نیز در سایت همگام قابل مشاهده می باشد که از جمله آنها می توان به به بخش لینک های مفید اشاره نمود.

لازم به ذکر است دانش آموزان عزیز می توانند از طریق آرشیو اخبار به اطلاعیه ها و اخباری که در رابطه با آموزش و پرورش و آزمون های آن در بازه های زمانی گذشته انتشار یافته است دسترسی داشته باشند.

اما مهمترین بخش سامانه یا سایت همگام بخش پرتال سامانه همگام می باشد که در ادامه در رابطه با نحوه ورود و کاربرد های بخش توضیحات لازم ارائه می گردد.

نحوه ورود به پرتال سامانه همگام hamgam.medu.ir

داوطلبان پس از ورود به سایت همگام می توانند از طریق بخش ورود که در صفحه اصلی سایت موجود می باشد به بخش پرتال این سایت دسترسی داشته باشند. از این رو پس از ورود به سایت همگام مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

سامانه همگام hamgam.medu.ir

با کلیک بر روی گزینه ورود داوطلبان در صفحه بعد با تصویر زیر مواجه می شوند که در آن بایستی کد ملی و رمز ورود خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. رمز ورود به پورتال همگام از طریق مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و از این طریق امکان ورود به پرتال سامانه همگام برای دانش آموزان فراهم می گردد.

ورود به پرتال همگام hamgam.medu.ir

پس از ورود اطلاعات مورد نیاز دانش آموزان به پرتال سامانه همگام دسترسی خواهند داشت. همانگونه که در تصویر نیز می توان مشاهده نمود در پرتال سامانه همگام ‏hamgam.medu.ir بخش‌ هایی در داشبورد اصلی آن در نظر گرفته شده است.

سایت همگام

دانش آموزان در بازه زمانی اعلام شده جهت انتخاب رشته می توانند از طریق بخش هدایت تحصیلی نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود با توجه به دستورالعمل که در ادامه بیان خواهیم نمود اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته در hamgam.medu.ir

از مهمترین کاربردهای سامانه همگام hamgam.medu.ir برای دانش آموزان انتخاب رشته نهم به دهم می باشد. انتخاب رشته نهم به دهم از مهمترین و حساس‌ ترین مراحل در دوره متوسطه به حساب می آید.

در این مرحله دانش آموزان متناسب با استعداد ها و همچنین علایق خود بایستی از میان رشته های موجود اقدام به انتخاب رشته نمایند. با توجه به تغییراتی در رابطه با نحوه انتخاب رشته در سال های اخیر به وجود آمده انتخاب رشته نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق hamgam.medu.ir صورت می‌گیرد.

دانش آموزانم پس از ورود به سامانه همگام جهت انتخاب رشته نهم به دهم بایستی اقدام به تکمیل فرم های رغبت و توانایی تحصیلی نمایند.

در واقع فرم های رغبت سنجی و توانایی تحصیلی از مواردی می باشد که در رابطه با انتخاب رشته دانش آموزان تاثیر گذار است. جهت تکمیل این فرم داوطلبان پس از ورود به پرتال سامانه همگام بایستی به بخش انتخاب رشته هدایت تحصیلی مراجعه نمایند. پس از ورود به این بخش دانش آموزان بایستی فرم هدایت تحصیلی را تکمیل نمایند.

همچنین مطابق با تصویر زیر در بخش آزمون های مشاوره ای دانش آموزان بایستی برای انتخاب رشته در آزمون های موجود شرکت نمایند.

سایت همگام hamgam.medu.ir

فرم هدایت تحصیلی ۶ مولفه موثر می باشد که این شش مولفه عبارتند از نظر دانش آموزان ، نظر معلمان ، نظر والدین ، آزمون های مشاوره ای ، سوابق تحصیلی و نظر مشاور.

پس از تکمیل فرم هدایت تحصیلی و همچنین فرم رغبت و توانایی تمامی مولفه های موثر در هدایت تحصیلی پایه نهم جمع بندی می گردد و در نهایت رشته مورد نظر برای دانش آموز تعیین می شود.

توضیحات پایانی در زمینه hamgam.medu.ir

همان گونه که در بخش‌ های قبلی بیان کردیم از جمله مهمترین کاربرد های سامانه همگام برای دانش آموزان در رابطه با انتخاب رشته نهم به دهم می باشد.

این انتخاب رشته که به صورت اینترنتی و از طریق سایت hamgam.medu.ir صورت می‌گیرد در زمان بندی خاصی که معمولا از نیمه دوم تیرماه به بعد است فعال می شود.

به همین جهت دانش آموزان در بازه زمانی تعیین شده جهت ثبت نام و دریافت تکمیل فرم های هدایت تحصیلی بایستی به این سایت مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است بخش هدایت تحصیلی hamgam.medu.ir تنها در بازه زمانی تعیین شده برای استفاده دانش آموزان فعال می گردد به همین جهت در صورتی که در زمانبندی تعیین شده به این بخش مراجعه نکنید امکان دسترسی به فرم های هدایت تحصیلی وجود نخواهد داشت.

در پایان با توجه به اهمیت بسیار بالای انتخاب رشته نهم به دهم برای دانش آموزان و همچنین آینده آنان توصیه می گردد در رابطه با تکمیل فرم های مربوطه بسیار دقت نموده و تمامی جوانب مورد نظر را بسنجید. همچنین در تمامی مراحل تکمیل فرم استفاده از نظرات مشاوران مجرب در رابطه با انتخاب رشته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =