دانشگاه پیام نور

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور : همانگونه که در بخش‌ های مختلف بیان کردیم پذیرش و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به دو شیوه صورت می گیرد.

در روش اول داوطلبان بایستی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری شرکت نمایند و پس از کسب رتبه و انتخاب رشته در صورت دارا بودن شرایط مناسب در یکی از رشته محل ها پذیرش خواهند شد.

اما روش دوم کمی متفاوت با روش اول می باشد. به این صورت که داوطلبان بایستی در آزمونی شرکت نمایند که توسط سازمان سنجش برگزار می گردد. یکی از موراد متمایز در این آزمون زمان انتخاب رشته می باشد که در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور صورت می گیرد. اما مهم ترین ویژگی و وجه تمایز پذیرش فراگیر ارشد پیام نور در منابع آزمون می باشد به این صورت که منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از قبل توسط سازمان سنجش اعلام می گردد.

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

همان گونه که در بخش ابتدایی بیان شد مهمترین وجه تمایز آزمون ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در رابطه با منابع آزمون می باشد. منابع این آزمون مانند منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت از قبل تعیین می گردد از این رو در این آزمون داوطلبان به طور کامل منابعی که بایستی برای شرکت در آزمون مطالعه نمایند آشنا می شوند.

با توجه به این توضیحات و به دلیل اهمیت این امر در این مطلب به بررسی منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور خواهیم پرداخت به همین جهت در صورتی که در زمینه منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سوال و یا ابهامی داشته باشید توصیه می گردد به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نحوه اطلاع از منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را دارند بایستی در ابتدا اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام نمایند.

از بخش‌ های بسیار مهم این دفترچه بخش منابع آزمون می باشد. به این صورت که به طور دقیق منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در تمامی گرایش های آن مشخص شده است. به همین جهت برای اطلاع دقیق از این منابع بایستی اقدام به دانلود آن نمایند. دانلود دفترچه ثبت نام به مانند فرایند ثبت نام ، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور و یا دریافت نتایج آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور از طریق سایت سنجش صورت می گیرد.

به همین جهت ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایید.

منابع آزمون ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

پس از ورود به این سایت با کلیک بر روی گزینه پیام نور از منوی سمت راست آن وارد بخش اختصاصی پیام نور در این سایت شوید. داوطلبان در این بخش به تمامی لینک ها و اطلاعیه های مرتبط با آزمون فراگیر ارشد پیام نور دسترسی خواهند داشت.در این بخش برای اطلاع از منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بایستی اقدام  به دانلود دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور نمایید. پس از دانلود و مطالعه این دفترجه امکان مشاهده این منابع وجود خواهد داشت.

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در گرایشهای مختلف

همانگونه که در بخش قبل بیان کردیم داوطلبان برای اطلاع از منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بایستی از طریق دفترچه ثبت نام اقدام نمایند. در این دفترچه بخش جداگانه ای اختصاص به بیان منابع آزمون فراگیر در گرایش های مختلف آن دارد.

لازم به ذکر می باشد تمامی رشته هایی که به صورت فراگیر در مقطع ارشد پیام نور دانشجو پذیرش می نمایند در گروه های آموزشی علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی و هنر دسته بندی می گردد.

داوطلبان پس از دانلود دفترچه ثبت نام بایستی ابتدا با توجه به گروه آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این بخش ها پیدا نمایید. پس از پیدا کردن گرایش مورد نظر خود می توانید منابع درسی ، تعداد واحد های آنها ، نام دقیق مولف یا مترجم ، نام دقیق انتشارات آن را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که در بخش ملاحظات نیز فصولی که بایستی مطالعه شود و یا بخش های حذف شده آن نیز به طور دقیق مشخص شده است.

نمونه ای از منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

در تصویر زیر داوطلبان می توانند منابع برخی از گرایش های موجود در فراگیر ارشد پیام نور را مشاهده نمایند.

منابع آزمون ارشد فراگیر پیام نور

برای مثال برای رشته حقوق بین الملل منابع که در نظر گرفته شده است کتاب های زیر می باشد :

 1. برای درس حقوق جزای بین الملل منبع تعیین شده کتاب حقوق بین الملل کیفری مولف مهدی مومنی از انتشارات دانش می باشد.
 2. دومین درس سازمان های بین المللی می باشد منبع تعیین شده برای این درس کتاب حقوق سازمان های بین المللی می باشد. مولف این کتاب ابراهیم بیک زاده انتشارات مجد می باشد. در بخش ملاحظات مربوط به این درس عنوان شده است که بخش سوم و چهارم و پنجم از عنوان اول و بخش دوم از عنوان دوم تا ابتدای سایر ارکان ملل متحد مطالعه شو.
 3. درس دیگری که توسط داوطلبان بایستی مطالعه شود نظام بین‌المللی حقوق بشر می‌باشد. منبع تعیین شده برای این بخش کتاب نظام بین المللی حقوق بشر تالیف حسین مهرپور است. این کتاب را انتشارات اطلاعات چاپ نموده اس.
 4. برای درس حقوق بین الملل اسلامی منبع تعیین شده کتاب فقه سیاسی حقوق تعهدات بین المللی و دیپلماسی در اسلام نوشته عباس علیه امید زنجانی می باشد. این کتاب از سوی انتشارات سمت به چاپ رسیده است.

همان طور که داوطلبان عزیز مشاهده نمودند برای تمامی گرایش ها به مانند رشته حقوق بین الملل به طور دقیق منابع آزمون مشخص شده است. به همین جهت داوطلبان برای این آزمون در زمینه منابع مورد مطالعه به مراتب کار آسان تری به نسبت آزمون کارشناسی ارشد سراسری خواهند داشت که در آن منابع به طور دقیق عنوان شده است. با توجه به این توضیحات در مجموع می توان آزمون ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل داوطلبان در نظر گرفت.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫5 نظرها

 1. سلام خوبین؟ مشاورین مرکز شما میتونن در تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر کمکم کنند؟مرسی

  1. حسینی عزیز بله شما می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را دریافت نمایید.

 2. سلام… خسته نباشید…
  ببخشید،میخواستم بدونم،آیا منابع آزمون فراگیر در سال های مختلف تغییر می کنند؟؟…
  آیا امکان دسترسی به منابع آزمون فراگیر نوبت بیستم(98 )آزمون امسال وجود دارد؟؟؟
  لطفا راهنمایی بفرمائید.

 3. سلام… خسته نباشید…
  ببخشید،میخواستم بدونم،آیا منابع آزمون فراگیر در سال های مختلف تغییر می کنند؟؟…
  آیا امکان دسترسی به منابع آزمون فراگیر نوبت بیستم(98 )آزمون امسال وجود دارد؟؟؟
  لطفا راهنمایی بفرمائید.
  ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور تغییر زیادی نمی کند و در اکثر رشته ها منابع همان کتب سابق می باشد و شما میتوانید با تهیه منابع نوبت نوزدهم برای آزمون جدید آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.