دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد : ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سالهای گذشته به صورت جداگانه انجام می گرفت. در این ثبت نام داوطلبان دارای شرایط بایستی به صورت جداگانه از طریق سایت دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

اما پس از تغییرات گسترده ای که در زمینه برگزاری آزمون های ورودی مقاطع مختلف تحصیلی صورت گرفت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری با یکدیگر ادغام گردید.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پس از ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در رابطه با ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سوالات و ابهامات برای داوطلبان به وجود آمد.

لازم به ذکر است برخی از مراحل این ثبت نام و شرکت در آزمون به صورت مشترک انجام می‌گیرد و مراحل دیگر آن به صورت اختصاصی و از طریق سایت های تعیین شده دانشگاه آزاد باعث صورت گیرد. به همین جهت در ادامه مطلب به بررسی ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و موارد مرتبط به آن خواهیم پرداخت.

زمان شروع ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ابتدا بیان کردیم که ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ادغام گردید است به همین جهت زمان شروع ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام ارشد دانشگاه سراسری خواهد بود.

با توجه به این توضیحات و سنوات گذشته می توان زمان شروع این ثبت نام را اواسط آذر ماه در نظر گرفت.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همانند دیگر آزمون‌ ها شرایط و ضوابط خاصی برای ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است و داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت‌ نام در این آزمون را خواهند داشت.

از جمله شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توان به دارا بودن مدرک کارشناسی اشاره نمود. به این صورت که تمامی داوطلبان برای شرکت در این آزمون بایستی دارای حداقل مدرک کارشناسی بوده باشند. این مدرک کارشناسی می تواند به صورت پیوسته یا ناپیوسته باشد.

لازم به ذکر است مدرک کارشناسی داوطلبان بایستی مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته باشد. از این رو تمامی داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری، پیام نور، غیر انتفاعی و… اخذ نموده اند امکان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را خواهند داشت.

در پایان این بخش توصیه می گردد داوطلبان عزیز برای اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نمایند.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

قبل از ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت ثبت نام دانشگاه آزاد به صورت مستقل انجام می‌ گرفت. اما پس از اعمال تغییرات گسترده در این رابطه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری ثبت نام این آزمون ادغام ردیده و به صورت هم زمان انجام می گیرد.

ورود به سایت سازمان سنجش و بخش کارشناسی ارشد

از این رو برای ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی در بازه زمانی شروع این آزمون جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.oeg مراجعه نمایند.

 

پس از ورود به سایت سازمان سنجش مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایید. با کلیک بر روی گزینه کارشناسی ارشد داوطلبان بخش اختصاصی کارشناسی ارشد سایت سازمان سنجش وارد می‌شوند.

 

دانلود دفترچه ثبت نام و خرید کارت اعتباری ثبت نام

و این مرحله اول اولین اقدام دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد می باشد. پس از دانلود این دفترچه و مطالعه آن  داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط این ثبت‌ نام بایستی در مرحله بعد اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت‌نام نمایند. با خرید این کارت داوطلبان هزینه شرکت در آزمون را پرداخت می نمایند.

برای خرید کارت اعتباری ثبت نام با مراجعه به صفحه اصلی سایت ثبت نام مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه خرید کارت کلیک نموده و با انتخاب کارت اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اقدام به خرید این کارت نمایید.

با خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد امکان تکمیل فرم ثبت نام برای داوطلبان وجود خواهد داشت. پس از تکمیل فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رسید ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. اطلاعات موجود در رسید ثبت نام که شامل شماره داوطلبی و کد پیگیری می باشد در زمان دریافت کارت ورود به جلسه و همچنین دریافت نتایج این آزمون مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری زمان برگزاری این آزمون نیز ادغام شده است. از این رو بر خلاف سنوات گذشته و با اعمال این تغییرات برگزاری این آزمون در اواسط اردیبهشت ماه خواهد بود.

داوطلبان شرکت کننده در این آزمون همچون دیگر آزمون ها بایستی یک هفته قبل از برگزاری آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود اطلاعات داوطلبی خود اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمایند. در این کارت زمان دقیق برگزاری آزمون و همچنین محل آن مشخص می گردد.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دو مرحله صورت می گیرد. در مرحله اول یا همان اعلام نتایج اولیه آزمون یک ماه پس از برگزاری آزمون و به احتمال زیاد در خرداد ماه صورت خواهد گرفت. در این بازه زمانی داوطلبان مجاز به شرکت در انتخاب رشته مشخص می شوند.

مرحله انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به طور جداگانه از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی آزمون صورت می‌گیرد. در این مرحله داوطلبان مجاز با دانلود دفترچه انتخاب رشته از سایت آزمون بایستی از میان رشته محل های موجود در دفترچه اقدام به انتخاب نمایند. در این مرحله امکان انتخاب حداکثر صد کد رشته برای داوطلبان وجود دارد.

پس از انتخاب رشته اعلام نتایج نهایی این آزمون در اواسط شهریور ماه صورت می گیرد. در این مرحله اسامی پذیرفته شدگان نهای آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مشخص می گردد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =