دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور : ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور همچون سال های گذشته در نیمه دوم سال و به احتمال زیاد در اواخر مهر ماه شروع می گردد.

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور از میان داوطلبان دارای شرایط ثبت نام صورت می گیرد. داوطلبان در صورتی که دارای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور باشند و مهمتر از آن تمایل به تحصیل در این مقطع و به این شیوه را در دانشگاه پیام نور داشته باشند می توانند در بازه زمانی مشخص اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

برای ثبت نام در این مقطع بمانند دیگر آزمون ها شرایط و ضوابط خاصی از سوی دانشگاه پیام نور و سازمان سنجش در نظر گرفته شده است. شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از بعضی لحاظ همانند شرایط ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد. اما به جهت برخی موارد خاص که در این ثبت نام وجود دارد بایستی شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را به صورت جداگانه و خاص مورد بررسی قرار دهیم.

در همین ابتدا لازم به ذکر است شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور نیز به دو دسته کلی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم بندی می شود. به هیمن جهت در زمینه بررسی این شرایط این تقسیم بندی را رعایت خواهیم نمود.

با توجه به این توضیحات ابتدایی در این مطلب به بررسی شرایط کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور خواهیم پرداخت. از این رو آن دسته از داوطلبان که تمایل به ثبت نام در این مقطع را دارند توصیه می گردد در ادامه این مطلب به موارد مورد بحث در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور توجه نمایند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در بخش عمومی

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در بخش عمومی شامل موارد زیر می گردد :

 1. داوطلبان شرکت کننده در این مقطع بایستی به دین اسلام و یا دیگر ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند
 2. نداشتن هیچگونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران مصادیق عناد و دشمنی شامل مواردی همچون مبارزه مسلحانه با نظام ، داشتن هرگونه وابستگی تشکیلاتی به گروه ها و تشکل های محارب ، پرداخت هرگونه کمک مالی در هر سطحی به گروه های محارب و هواداری تشکیلاتی و عضویت در این گروه ها می باشد.
 3. تبلیغ ادیان ساختگی و ماتریالیسم
 4. عدم احراز فساد اخلاقی مصادیق و موارد فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا می باشد
 5. برخورداری کامل داوطلبان از توانایی جسمی و روانی متناسب با رشته انتخابی خود.

لازم به ذکر است احراز شرایط عمومی داوطلبان در صورت نیاز از طریق مراجع ذیصلاح قانونی صورت می گیرد.

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در بخش اختصاصی

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در بخش اختصاصی شرایط و ضوابطی را شامل می گردد که مختص به این ثبت نام و مربوط به مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد می باشد. در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در بخش شرایط اختصاصی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. تمامی داوطلبان ثبت نام نموده در این مقطع تحصیلی بایستی دارای مدرک کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته و یا مدرک بالاتر بوده باشند.
 2. مدرک کارشناسی داوطلبان بایستی مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت قرار گیرد
 3. تمامی دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی بایستی حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن سال جاری فارغ التحصیل شده باشندو امکان دریافت مدرک را داشته باشند
 4. داوطلبانی که دارای مدرک معادل کارشناسی می باشند بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حق شرکت در آزمون ورودی دوره های بالاتر را خواهند داشت
 5. آن دسته از داوطلبان حوزوی که مدرک آن ها صادر شده از مدیریت حوزه قم ، اصفهان و یا خراسان رضوی می باشد و دوره سطح ۲ را گذرانده اند مدرک آنان معادل مدرک کارشناسی می باشد. برای این دسته از داوطلبان منعی برای ثبت نام وجود ندارد. البته این دسته از داوطلبان تنها در رشته‌ های علوم انسانی می تواند ادامه تحصیل نمایند.

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

برخی از داوطلبان در فرایند ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور دارای برخی شرایط و ضوابط خاصی می باشند. در این حالت لازم است داوطلبان حتما برای اطلاع دقیق از شرایط خاص خود به دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور مراجعه نمایند و این دفترچه را به طور دقیق مطالعه کنند. برای دانلود این دفترچه نیز لازم است داوطلبان از سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام نمایند.

لازم به ذکر است در این دفترچه به طور کامل در زمینه شرایط خاص در این ثبت نام که ممکن است برای برخی داوطلبان به وجود آید توضیحات لازم ارائه شده است. از این رو مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام در فرآیند ثبت نام لازم می باشد.

همچنین آن دسته از داوطلبان مرد که دوره نظام وظیفه عمومی خود را طی نکرده اند توصیه می گردد قبل از ثبت نام به طور دقیق اقدام به مطالعه بخش که در زمینه شرایط مقررات وظیفه عمومی اختصاص دارد نمایند. این دسته از داوطلبان برای ثبت نام بایستی به شرایط ذکر شده در جدول وضعیت نظام وظیفه موجود در دفترچه ثبت نام توجه داشته و به طور کامل این موارد را مطالعه نمایند.

در نهایت در زمینه سهمیه های خاص برای داوطلبان شاهد ، ایثار گر و همچنین داوطلبان غیر ایرانی نیز توضیحاتی ارائه شده است که لازم است داوطلبان اقدام به مطالعه این بخش ها نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

 1. سلام خسته نباشید. من در بازه زمانی اعلام شده موفق به ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت نوزدهم نشدم. امکانش هست فرصت مجدد برای ثبت نام داشته باشیم؟ممنون

  1. سالمی عزیز نه متاسفانه دیگر امکان ثبت نام وجود ندارد و ماه دیگر آزمون برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.