دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد : پس از ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز تغییراتی به خود دیده است.

در ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توضیحاتی در رابطه با فرآیند این ثبت نام ارائه نمودیم و مراحل ثبت نام و زمان بندی آن را به طور کامل بیان کردیم. در ادامه نیز در این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

قبل از ادغام آزمون کارشناسی ارشد و برگزاری آزمون هماهنگ دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها دفترچه جداگانه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انتشار می یافت.

در این دفترچه شرایط و ضوابط و همچنین فرآیند ثبت نام به طور کامل توضیح داده می‌ شد اما پس از ادغام این آزمون چنین دفترچه انتشار نمی‌یابد و تنها داوطلبان بایستی اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.oeg نمایند.

با توجه به اعمال این تغییرات و بروز ابهامات متعددی در این رابطه در ادامه این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در میان شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرایط عمومی به آن دسته از شرایط این آزمون اطلاق می گردد که بایستی تمامی داوطلبان در ابتدا واجد آن باشند تا بتوان فرایند ثبت نام را شروع نمود. این شرایط تفاوتی با شرایط درگر آزمون های دانشگاه ندارند. به همین جهت به این موارد شرایط عمومی اطلاق می گردد.

از جمله شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام و یا دیگر ادیان آسمانی
 2. عدم انار و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران تبصره در صورتی که داوطلب دارای سابقه دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی را بوده باشد بایستی تغییر نظر او محرز گردد.
 3. عدم سابقه عضویت در گروه های معاند از جمله ساواک و گروه های فراماسونری و دیگر گروه های مشابه
 4. عدم اشتهار داوطلب به فساد اخلاقی
 5. عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی ، تحصیلی در طول دوره تحصیل و یا در زمان اشتغال
 6. ملتزم بودن داوطلب به احکام عملی اسلام داوطلبان سایر ادیان از این قاعده مستثنی می باشند. البته نبایستی این دسته از داوطلبان به انجام اعمال خلاف شئون اسلامی اشتهار داشته باشند.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در بخش اختصاصی به آن دسته از شرایط اطلاق می گردد که داوطلبان به صورت خاص ملزم به رعایت این شرایط می باشند. از شرایط اختصاصی ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 1. تمامی داوطلبان شرکت کننده در این آزمون بایستی دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و بالاتر از آن مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت بوده باشد
 2. داوطلبانی که سال آخر دوره کارشناسی می باشند حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور بایستی فارغ التحصیل شده باشند
 3. دانشجویان دوره کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر از آن تنها در صورت امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت که تا پایان زمان ثبت نام اقدام به انصراف از تحصیل نمایند. البته دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد را دارند از این قاعده مستثنا می باشند.
 4. دانشجویان رشته های گروه پزشکی که ملزم به طی طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت می باشند بایستی قبل از ثبت نام وضعیت خود را در این رابطه مشخص نمایند.
 5. داوطلبان و دانشجویان رشته های دبیری بایستی قبل از اقدام به ثبت نام موافقت نامه کتبی و بدون قید شرط را از وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ادامه تحصیل دریافت نمایند.
 6. داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ ها سازمان‌ ها و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت نامه خود را از محل خدمت خود مبنی بر ادامه تحصیل دریافت نمایند.

در این بخش لازم به ذکر است که در صورت وجود هرگونه تبصره و شرایط خاص داوطلبان بایستی اقدام به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد نمایند. چرا که کوچکترین اشتباه در این رابطه ممکن است داوطلبان را از حضور در جلسه آزمون و یا حتی پس از پذیرش از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل آورند.

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همانطور در ابتدا بیان کردیم پس از ادغام این آزمون دفترچه جداگانه ای تحت عنوان شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اتشار نمی یابد. از این رو داوطلبانی که تمایل به تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد را دارند بایستی قبل از هر کاری اقدام به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی  www.sanjesh.oeg نمایند.

در این دفترچه جدا از شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون توضیحاتی در زمینه مقررات نظام وظیفه عمومی ، شرایط ثبت نام اتباع خارجی ، شرایط خاص استفاده از سهمیه ها و دیگر موارد بیان شده است. داوطلبان این آزمون بایستی قبل از شروع فرایند ثبت نام با کمال دقت بند های مختلف این شرایط را مطالعه نمایند.

لازم به ذکر است برخی اط شرایط در این مطلب به صورت کلی بیان شده است. در هر کدام از این شرایط تبصر های مختلفی نیز وجود دارد. به همین جهت لازم است داوطلبان به این تبصر ها نیز توجه نمایند. چرا که ممکن است برخی از این تبصر ها شرایط داوطلب مورد نظر را برای ادامه تحصیل با مشکل مواجه شود.

از دیگر موارد مهم در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رابطه با انصراف از تحصیل داوطلبان مقاطع بالاتر می باشد. در این زمینه نیز لازم است داوطلبان توجه خاصی نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − سه =