دانشگاه پیام نور

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور : دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو شیوه اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. به این صورت که داوطلبان یا از طریق شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد در این مقطع به تحصیل خواهند پرداخت و یا از طریق ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور. در هر دو این شیوه ها دانشجویان میزان مشخصی با عنوان شهریه پرداخت نمایند. در مطلب شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در زمینه میزان شهریه در این مقطع توضیحات لازم ارائه گردید. در این مطلب نیز به بررسی میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور خواهیم پرداخت.

با توجه به این توضیحات داوطلبان تحصیل در کارشناسی ارشد پیام نور را برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه میزان شهریه این مقطع به مطالعه ادامه این مطلب را توصیه می نماییم.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

با وجود این که میزان شهریه در دانشگاه های مختلف متناسب با گروه های آموزشی تعیین می گردد اما در میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در تمامی گروه ها تقریبا یکسان می باشد. البته در ادامه به بررسی میزان این شهریه در گروه علوم انسانی و سایر گروه های به صورت جداگانه می پردازیم.

با توجه به این که دانشجویان دانشگاه پیام نور برای تحصیل خود ههزینه پرداخت می نمایند از این رو نیازی به ارائه تعهد خدمت نخواهند داشت.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در گروه علوم انسانی

گروه علوم انسانی دانشگاه پیام نور به مانند دیگر مقاطع تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد. از این رو بخش قابل توجهی از داوطلبان رد این دانشگاه به تحصیل می پردازند. میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در اینگروه را می توان در ادامه مشاهده نمایند.

میزان شهریه ثابت

میزان شهریه ثابت در نظر گرفته شده در گروه علوم انسانی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور مبلغی در حدود ۱,۰۶۶٫۰۰۰ تومان می باشد.

شهریه متغییر:

در دروس نظری دانشجویان گروه علوم انسانی بایستی برای هر واحد این دروس مبلغی در حدود ۱۰۶,۵۰۰ تومان را هزینه نمایند. برای دروس عملی کم هزینه نیز در هر واحد مبلغ ۳۱۹,۵۰۰ تومان تعیین گردیده است. هر واحد دروس عملی پر هزینه و پایان نامه نیز مبلغی در حدود ۵۰۹,۰۰۰ تومان هزینه خواهد داشت.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سایر گروه ها

برای سایر گروه های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور نیز داوطلبان هزینه های زیر را نمایند. این گروه ها شاما گروه های فنی و مهندسی ، علوم پایه ، هنر و کشاورزی می باشد. این میزان شهریه برای گروه های زیر به قرار زیر می باشد:

میزان شهریه ثابت:

میزان سهریه ثابت در نظر گرفته شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برای این گروه ها مبلغی در حدود ۱,۰۶۶,۰۰۰ تومان خواهد بود.

شهریه متغییر:

در بخش شهریه متغییر و برای هر واحد دروس نظری دانشجویان این گروه بایستی مبلغی در حدود ۱۰۶,۵۰۰ تومان را هزینه نمایند. برای هر واحد دروس عملی کم هزینه نیز مبلغ تعیین شده در حدود ۳۱۹,۵۰۰ تومان خواهد بود. برای هر واحد دروس عملی پر هزینه و پایان نامه نیز شهریه تعیین شده مبلغ ۵۰۹,۰۰۰ تومان می باشد.

شهریه کارشناسی ارشد پیام نور

تسهیلات ویژه برای پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور برای دانشجویان پذیرفته شده تسهیلات در نظر گرفته شده ایت که در صورت دارا بودن برخی شرایط می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند. در ادامه به برخی از این تسهیلات اشاره خواهیم نمود:

  1. رتبه های اول هر مرکز و واحد دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد از پرداخت ۳۰ درصد شهریه معاف می باشند.
  2. پژوهشگران دارای مقالات علمی پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد از پرداخت ۳۰ درصد شهریه ثابت معاف می باشند.
  3. دارندگان مقالات ISI در مقطع کارشناسی ارشد از پرداخت ۴۰ درصد شهریه معاف می باشند.
  4. دارندگان کتاب مرتبط با رشته خود در مقطع کارشناسی ارشد از پرداخت ۴۰ درصد شهریه ثابت معاف می باشند.
  5. همچنین تمامی دانشجویان این مقطع تحصیلی با توجه به هماهنگی های صورت گرفته شده می توانند با مراجعه به بانک های منتخب ( بانک های صادراتو تجارت ) نسبت به دریافت کل شهریه به صورت تسهیلات قرض الحسنه اقدام نمایند.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.