دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی : دانشگاه غیرانتفاعی همانند دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد همه ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه به صورت بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید. با توجه به این که ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی بدون برگزاری آزمون صورت می گیرد به همین جهت معمولا داوطلبان  علاقه مند به این ثبت نام به تحصیل در این دانشگاه می باشند. با توجه به این توضیحات ممکن است در زمینه شرایط و ضوابط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی و همچنین زمان و نحوه آن سوالات متعدد برای داوطلبان تحصیل در این دانشگاه وجود داشته باشد. از این رو در این مطلب به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. و توضیحات لازم را تا حد امکان در این رابطه در اختیار داوطلبانی که تمایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی دارند ارائه خواهیم نمود

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

زمان شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

همانگونه که بیان شد دانشگاه غیرانتفاعی در دو ورودی مهر و بهمن ماه دانشجو پذیرش می نماید. برای ورودی مهر این دانشگاه داوطلبان بایستی همزمان با شروع انتخاب رشته دانشگاه سراسری که در اواسط مرداد ماه می باشد اقدام به ثبت نام نمایند. برای ورودی بهمن ماه نیز معمولا از اواسط دی ماه ثبت نام این دانشگاه شروع می‌شود. تمام این ثبت نام ها به صورت بدون آزمون و کنکور می باشد که این خود امتیاز خوبی برای تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی به حساب می آید. با توجه به این که ثبت نام ورودی مهر و بهمن ماه این دانشگاه تفاوت های اساسی با یکدیگر دارد به صورت جداگانه به بررسی نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در این دو ورودی می پردازیم.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای ورودی مهر

همانطور که در بخش قبل اشاره گردید ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی برای ورودی مهر همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری صورت می گیرد. به همین جهت داوطلبان بایستی برای این ثبت نام به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. با ورود به این سایت به بخش سراسری که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود ورود نمایید.

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

دانلود دفترچه انتخاب رشته سراسری

پس از ورود به بخش سراسری سایت سازمان سنجش برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بایستی داوطلبان ابتدا دفترچه انتخاب رشته سراسری را دانلود و مطالعه نمایند. چرا که  در داخل این دفترچه تمامی رشته محل ها یی که دانشگاه غیرانتفاعی به صورت بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نماید قرار داده شده است. داوطلبان با مطالعه این دفترچه و اطلاع از لیست رشته محل های موجود بایستی رشته محل های مورد علاقه خود را یاداشت برداری نمایند. در زمینه انتخاب رشته محل ها به اصل علاقه مندی ، آینده کاری رشته ها و همچنین واحد های ارائه دهنده توجه نمایید. تمامی این موارد می تواند در یک انتخاب رشته مناسب موثر باشد.

خرید کارت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

همانطور که در بخش های قبل بیان گردید برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ورودی مهر ماه داوطلبان بایستی اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند. در این انتخاب رشته داوطلبان حداکثر می تواند ۱۵۰ انتخاب داشته باشند که در مرحله اول بایستی خرید کارت ثبت نام صورت گیرد. برای خرید این کارت از صفحه اصلی سایت سازمان سنجش که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود قدام نمایید. با کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری داوطلبان بایستی ابتدا خرید کارت ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی را انتخاب نمایند. پس از این اقدام بایستی اقدام به ورود برخی اطلاعات نمایند. این اطلاعات معمولا شامل نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه می باشد. با ورود این اطلاعات و تایید آن داوطلب وارد درگاه اینترنتی پرداخت می شود. در این مرحله نیز اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و هزینه خرید کارت را پرداخت نمایید. با اتمام فرایند خرید کارت کد ۱۰ الی ۱۵ رقمی در اختیار داوطلب قرار می گیرد.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی

کلیک بر روی لینک انتخاب رشته

پس از اتمام فرایند خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی شماره کارت ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. در این مرحله بایستی بر روی لینک انتخاب رشته سراسری کلیک نموده و با ورود شماره کارت خریداری شده اقدام به تکمیل فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی نماید. در این مرحله کد رشته محل‌ های انتخابی خود را که بر اساس اولویت هایی همچون علاقه‌ مندی و آینده شغلی انتخاب نموده اید را در بخش های تعیین شده بایستی وارد نمایید. پس از اتمام این فرآیند رسید ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در این رسید شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام قرار داده شده است. با توجه به این که برای دریافت نتیجه ثبت نام بایستی از این اطلاعات استفاده نمود به همین جهت در نگهداری این رسید دقت نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای ورودی بهمن

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای ورودی بهمن تفاوت های اساسی با ثبت‌ نام ورودی مهر دارد. به این صورت که داوطلبان بایستی در ابتدا از لیست رشته محل هایی که برای ورودی بهمن اقدام به پذیرش دانشجو می‌نمایند اطلاع حاصل نمایند. پس از اطلاع از این رشته ها با مراجعه به واحد ارائه دهنده رشته محل مورد نظر بایستی اقدام به ثبت‌ نام حضوری و ارائه مدارک نمایند. لازم به ذکر می باشد برای ورودی بهمن داوطلبان تنها می‌توان یکی انتخاب داشته باشند. و با توجه به حساسیت‌ های این امر لازم است اطلاعات کامل در مورد واحدهای دانشگاهی و همچنین رشته های مورد نظر داشته باشید تا بتوانید در این ثبت نام به بهترین شکل ممکن اقدام نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + یک =