دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی : دانشگاه غیر انتفاعی از دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می باشد که زیر نظر وزارت علوم به فعالیت می پردازد. مدارک ارائه شده مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه ها نیز مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد. از این رو در زمینه اعتبار مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های غیر انتفاعی تردیدی وجود ندارد. این دانشگاه در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو پذیرش می نماید. با توجه به اینکه این دانشگاه ها غیردولتی می باشد از این رو دانشجویان و داوطلبان تحصیل در این دانشگاه بایستی برای تحصیل در آن اقدام به پرداخت شهریه نمایند. از این رو میزان شهریه دانشگاه غیر انتفاعی از موضوعات مهم برای داوطلبانی می باشد که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی نموده اند. اولین مقطعی که در زمینه میزان شهریه بدان خواهیم پرداخت مقطع کاردانی باشد. از این رو در صورتی که در زمینه شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی سوال و یا ابهامی داشته باشیم موارد ارائه شده در این مطلب می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد.

قبل از بررسی این موضوع به ارائه توضیحاتی در زمینه انواع شهریه خواهیم پرداخت. به همین جهت در صورتی که در این موضوع ابهام خاصی وجود نداشته باشد به ادامه نطلب مراجعه نمایید.

شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

تفاوت های شهریه ثابت و شهریه متغیر در  شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

برای دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه و تحصیل در آن یکی از سوالات و ابهاماتی که ممکن است مطرح باشد در زمینه تفاوت های موجود میان شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد. به‌ خصوص اینکه اکثر دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه اقدام به پرداخت شهریه برای تحصیل خود نمی نمایند. به همین جهت ممکن است در این زمینه سوال و یا ابهامی وجود داشته باشند. به همین جهت قبل از بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی ، به ارائه توضیحاتی در زمینه تفاوت های موجود میان شهریه ثابت با شهریه متغیر خواهیم پرداخت.

شهریه ثابت:
شهریه ثابت در دانشگاه ها به میزان مبلغ و شهریه ای اطلاق می گردد که در طول دوره آموزشی متناسب با مقطع تحصیلی بایستی پرداخت گردد. به این صورت که تمامی دانشجویان در ابتدای ترم تحصیلی خود را به هنگام انتخاب واحد باید بایستی میزان مبلغ ثابتی را با عنوان شهریه ثابت پرداخت نمایند. این میزان شهریه در طول دوره تحصیلی تغییر نمی نماید.
شهریه متغیر:
شهریه متغیر برخلاف شهریه ثابت میزان مبلغی می باشد که متناسب با نوع واحد میزان آن تعیین می گردد. به این صورت که هر واحدی با توجه به تعاریفی که در زمینه نوع واحد ، نحوه آموزش آن و امکانات آن آموزش تعریف کردیده از میزان مبلغ شهریه خاصی برخوردار خواهد بود. این واحدها به واحدهای عمومی ، پایه نظری ، اصلی تخصصی ، آزمایشگاهی و پروژه تقسیم بندی می شود. هر کدام از آنها میزان شهریه متفاوتی با دیگری دارد. در ادامه این مطلب به بررسی میزان شهریه ثابت و متغیر در گروه های آموزشی کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی خواهیم پرداخت.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

مقطع کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی نیز به مانند سایر دانشگاه ها در چهار ترم و در دو ساله برگزار می گردد. در این مطلب به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی در گروه های آموزشی علوم انسانی و فنی مهندسی به صورت جداگانه خواهیم پرداخت. میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی متناسب با نوع واحد ها و تعداد واحدهای اخذ نموده متفاوت خواهد بود. به این صورت که رشته هایی که واحد های عملی یا تخصصی بیشتری دارند به همان نسبت میزان شهریه بالاتری نیز خواهند داشت. لازم به ذکر می باشد داوطلبان و دانشجویان دوره کاردانی در طول این دوره متناسب با رشته تحصیلی خود حداقل ۷۸ واحد و و حداکثر ۹۵ واحد سپری خواهند نمود.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی در گروه آموزشی علوم انسانی

در گروه آموزشی علوم انسانی میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی به قرار زیر می باشد:
شهریه ثابت:
شهریه ثابت در نظر گرفته شده در گروه علوم انسانی کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی مبلغی در حدود ۴۰۲,۰۰۰ تومان می باشد.
شهریه متغیر:
شهریه متغیر دانشگاه غیرانتفاعی به بخش های عمومی ، پایه نظریه و اصلی تخصصی ( نظریه ) تقسیم بندی می شود. از این رو شهریه متغیر هر واحد دروس عمومی مبلغی در حدود ۱۹,۳۰۰ تومان می باشد. برای هر واحد دروس پایه نظری نیز مبلغ تعیین شده توسط هیات امنای دانشگاه غیرانتفاعی برای گروه آموزشی علوم انسانی مبلغ ۲۹,۰۰۰ تومان می باشد. برای دروس اصلی و تخصصی (نظری) مبلغ تعیین شده نیز برای هر واحد درسی ۳۰,۵۰۰ تومان می باشد. شهریه دروس عملی آزمایشگاهی و کارگاهی عملی برای هر ساعت اجرا در هفته نیز مبلغی در حدود ۲۴۱,۵۰۰ می باشد. در نهایت شهریه هر واحد پروژه در صورت وجود در برنامه آموزشی برای دانشجویان گروه علوم انسانی ۸۰,۵۰۰ تومان می باشد

شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی در گروه آموزشی فنی و مهندسی

گروه آموزشی فنی و مهندسی دیگر گروهی می باشد که در زمینه میزان شهریه کاردانی در دانشگاه غیر انتفاعی بدان خواهیم پرداخت. از این‌ رو میزان شهریه در نظر گرفته شده و در این گروه آموزشی به صورت زیر می باشد.
شهریه ثابت
میزان شهریه ثابتی که از سوی دانشگاه غیر انتفاعی برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در نظر گرفته شده است مبلغی در حدود ۴۹۴,۵۰۰ تومان می باشد.
شهریه متغیر
میزان شهریه متغیر هر واحد دروس عمومی در در گروه آموزشی فنی و مهندسی مبلغی در حدود ۱۹,۳۰۰ تومان می باشد. شهریه متغیر هر واحد دروس پایه نظری نیز در این گروه آموزشی و مانند گروه علوم انسانی حدودا ۲۹,۰۰۰ تومان می باشد. شهریه متغیر هر واحد دروس اصلی تخصصی (نظری) نیز مبلغی در حدود ۳۶,۶۰۰ تومان می باشد.
میزان شهریه دروس عملی آزمایشگاهی و کارگاهی عملی برای هر ساعت اجرا در هفته نیز برای داوطلبان و دانشجویان رشته های گروه فنی و مهندسی مبلغی در نظر گرفته شده ۳۰,۰۰۰ تومان می باشد.
شهریه هر واحد پروژه در در صورت وجود در برنامه آموزشی رشته مورد نظر نیز مبلغی در حدود ۸۱,۸۰۰ تومان خواهد بود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + هفت =