دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ : به میزان قابل توجهی از داوطلبان هر ساله درگیر ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم می‌ باشد. تمایز عمده فرایند ثبت نام در نیمسال دوم نسبت به نیمسال اول در دانشگاه غیر انتفاعی ابهاماتی در این رابطه ممکن است به وجود آورد.

به همین جهت یکی از پرسش‌ های اساسی در این رابطه شرایط ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی نیمسال دوم ۹۷ خواهد بود.

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

در مطالب قبلی در زمینه ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ و ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ توضیحاتی ارائه گردید.

در این مطالب به صورت کوتاه در رابطه با شرایط ثبت نام ها مواردی بیان کردیم. با توجه به اهمیت این مورد به صورت جداگانه به بررسی شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷  به بیان این شرایط خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ همانند دیگر دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی آنها به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دسته بندی می گردد. البته شرایط عمومی معمولا در تمامی دانشگاه ها تقریبا یکی می باشد . اما شرایط اختصاصی ممکن است متناسب با مقطع و دانشگاه تفاوت هایی داشته باشد.

با توجه به این توضیحات در ادامه به بیان این شرایط به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط عمومی که برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ در نظر گرفته شده تفاوت چندانی با شرایط عمومی ثبت نام در سایر دانشگاه ها ندارد.

با توجه به این توضیحات می‌توان شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ در بخش عمومی را شامل موارد زیر دانست :

  1. اعتقادات ربانی به دین اسلام یا دیگر ادیانی که در قانون اساسی کشورمان بدان اشاره شده است
  2. نداشتن هیچ گونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران مصادیق عناد و دشمنی شامل موارد زیر می باشد الف) شرکت در مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ایران ب) وابستگی به تشکیلات و گروهک‌ های محارب ج) پرداخت کمک های مالی به گروه های محارب یا هواداری تشکیلاتی از گروه ها و هواداری و عضویت در آنها د) تبلیغ ماتریالیسم و یا دیگر ادیان ساختگی
  3. عدم اجازه فساد اخلاقی مصادیق فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا می باشد
  4. برخورداری کامل از توانایی جسمی متناسب با رشته یا رشته های انتخابی

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ در بخش اختصاصی شامل این دسته از شرایط می باشد:

  1. تمامی داوطلبان بازی دارای مدرک تعیین شده جهت ثبت نام با تو باشند : برای دوره کاردانی دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم دیپلمه نظام جدید ، برای دوره کاردانی دارا بودن گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا همچنین داشتن مدرک کاردانی عنوان مدرک پایه
  2. مدرک کاردانی داوطلبان باعث مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری رسیده باشد
  3. تمامی داوطلبین باعث حداکثر تا ۳۰ بهمن ماه فارغ التحصیل شده باشد
  4. فارغ تحصیلان دوره های کاردانی رشته های گروه آموزش پزشکی به شرطی می تواند در این دوره ها ثبت نام نمایند خدمات قانونی مقرر خود را تا تاریخ معینی به پایان رسیده باشد این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش بایستی گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه نمایند
  5. دانشجویان دوره های شبانه ، نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس های خودگردان ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند می توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله ثبت نام نمایند و در صورت پذیرش بایستی از رشته قبلی خود به طور کامل انصراف داده و سپس اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ ممکن است شامل دیگری نیز گردد که از جمله آنها می‌توان به روابط سهمیه‌ ها اشاره نمود. سهمیه ها به دو دسته کلی سهمیه مناطق سهمیه رزمندگان ، ایثارگران و خانواده شهدا تقسیم‌ بندی می‌ شود. تمامی داوطلبان برای استفاده از هر کدام از این سهمیه ها بایستی به هنگام ثبت نام بند های مربوط به سهمیه مورد نظر خود را به طور جداگانه تکمیل نمایند.

داوطلبان ثبت نام در دانشگاه غیر انتفاعی می توانند برای اطلاع از شرایط هر کدام از این سهمیه ها به صفحات ابتدایی دفترچه ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی نیمسال دوم ۹۷ مراجعه نمایند و بند های هر کدام را به طور دقیق مطالعه نمایند.

همچنین در زمینه نظام وظیفه عمومی نیز شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد که مختص داوطلبان مرد می باشد. در این رابطه نیز داوطلبان بایستی به دفترچه ثبت نام مراجعه نموده و یکی کد های موجود را که در بردارنده شرایط خود می باشد انتخاب نمایند.

لازم به ذکر می باشد هر کدام از کد های نظام وظیفه دارای تعاریف خاصی می باشد که بایستی متناسب با شرایط هر داوطلب در رابطه با نظام وظیفه عمومی انتخاب گردد.

با توجه به این توضیحات ضروریست که حتما داوطلبان ابتدا دفترچه ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی را مطالعه نمایند. لازم به ذکر است در ابتدای این دفترچه توضیحاتی کامل در زمینه فرایند ثبت نام ، شرایط و ضوابط ثبت نام شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی ، شهریه کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی  و دیگر موارد گنجانده شده است. در انتها نیز لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی قرار داده شده است.

برای دانلود این دفترچه می توانید به سایت سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =