وزارت بهداشت

پرستاری بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور

در زیر سر فصل های مطلب پرستاری بدون کنکور آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه
  2. پرستاری بدون کنکور
  3.  راهکار مناسب برای تحصیل در پرستاری بدون کنکور
  4. تحصیل در دوره های دارای تعهد خدمت
  5. تحصیل در دوره ها و رشته های نزدیک به رشته پرستاری
  6. میزان شهریه تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور

[sta_anchor id=”1″ /]

مقدمه

پرستاری بدون کنکور : در میان رشته های پزشکی و پیراپزشکی رشته پرستاری از جمله رشته‌ های پرطرفدار به حساب می‌آید.  از این رو پرستاری بدون کنکور که روشی راحت برای تحصیل در این رشته می باشد معمولا مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد.

همچنین پذیرش و تحصیل در رشته پرستاری به دلیل جایگاه مناسب شغلی و بازار کار خوب آن مورد توجه داوطلبان گروه تجربی می‌ باشد.

پرستاری بدون کنکور [sta_anchor id=”2″ /]

پرستاری بدون کنکور

یکی از سوالات اصلی برای داوطلبان رشته های تجربی در زمینه امکان ثبت نام و تحصیل بدون کنکور رشته پرستاری می باشد. از این رو بایستی در همین ابتدا بیان نماییم که پذیرش و تحصیل در کارشناسی رشته پرستاری بدون کنکور در داخل کشور وجود ندارد.

البته برای تحصیل در رشته پرستاری بدون شرکت در کنکور سراسری راهکار های دیگری را نیز می‌توان پیشنهاد نمود. از این رو در این مطلب به بررسی راهکار های مورد استفاده جهت تحصیل در رشته پرستاری بدون شرکت در کنکور سراسری خواهیم پرداخت.

با توجه به این توضیحات در صورتی که در زمینه پرستاری بدون کنکور سوال و یا ابهامی وجود داشته باشد توصیه می گردد به ادامه مطلب توجه کنید.

[sta_anchor id=”3″ /]

راهکار مناسب برای تحصیل در پرستاری بدون کنکور

از جمله راهکار هایی که می توان برای پرستاری بدون کنکور بیان نماییم تحصیل در دانشگاه بین المللی و یا دانشگاه های خارج از کشور می باشد.

داوطلبان می‌توانند پس از تحصیل و گذراندن تعدادی واحد (در حدود ۷۵ واحد) با طی فرایند و مراحل قانونی نسبت به انتقال به داخل کشور و تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر اقدام نمایند. از این رو از جمله راهکار های اولیه برای پرستاری بدون کنکور تحصیل در دانشگاه های بین المللی و یا خارج از کشور می باشد.

[sta_anchor id=”4″ /]

تحصیل در دوره های دارای تعهد خدمت

برای تحصیل و پذیرش در پرستاری بدون کنکور راهکار دیگری نیز وجود دارد و آن تحصیل در دوره های دارای تعهد خدمت می باشد. به این صورت که وزارت بهداشت در برخی از شهر ها و مراکز استانی به دلیل کمبود نیرو و یا دلایل دیگر اقدام به پذیرش و تحصیل داوطلبان بدون توجه به رتبه کنکور آنها می نماید. البته با توجه به رایگان بودن و پذیرش بدون کنکور تحصیل در این رشته ها دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد.

از جمله رشته هایی که به این طریق پذیرش و تحصیل در آنها امکان پذیر می باشد رشته پرستاری می باشد. به همین جهت پرستاری بدون کنکور با رعایت برخی شرایط و ضوابط در دوره های دارای تعهد خدمت امکان پذیر می باشد.

البته همان طور که بیان شد این دوره ها در مقطع کاردانی و در برخی از شهرها برگزار می گردد. از جمله شرایطی که برای تحصیل در دوره‌های تعهد خدمت مقطع کاردانی رشته پرستاری بدون کنکور در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • داوطلبان و دانشجویان بایستی زیر ۲۳ سال بوده باشند
  • تمامی داوطلبان بایستی قبلا دانشجو نبوده باشند
  • داوطلبان بایستی در مراحل مصاحبه پذیرفته شده باشند.

لازم به ذکر است تحصیل در دوره‌ های دارای تعهد خدمت در دانشگاه های علوم پزشکی و به صورت رایگان انجام می گیرد. همچنین تمامی داوطلبان بایستی در کنکور سراسری شرکت نموده باشند. البته این پذیرش بدون توجه به رتبه کنکور داوطلبان صورت می گیرد.

[sta_anchor id=”5″ /]

تحصیل در دوره ها و رشته های نزدیک به رشته پرستاری

از دیگر راهکار هایی که در رابطه با پرستاری بدون کنکور می توان به آن اشاره نمود تحصیل در رشته ها و دوره های نزدیک به رشته پرستاری می باشد. از جمله این دوره ها می‌ توان به دوره کمک پرستاری اشاره نمود. این دوره توسط جهاد دانشگاهی هر ساله در کثر استان‌ ها برگزار می‌گردد.

دوره های کمک پرستاری که توسط جهاد دانشگاهی برگزار می گردد دوره های می باشد که اکثر دروس رشته پرستاری را در بر می گیرد. البته این دوره ها به صورت آزاد و با پرداخت شهریه صورت می گیرد. به همین جهت می توان شرکت در این دوره ها را یکی از راهکارهای تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور بیان نمود.

همچنین رشته های نیز در دانشگاه علمی کاربردی مورد پذیرش و تحصیل قرار می گیرد که از بسیاری جهات نزدیک به رشته پرستاری می‌ باشد. البته سر فصل ها و دروس تعیین شده برای این رشته ها به طور کامل منطبق با سر فصل ها و دروس رشته پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی نمی باشد. به همین جهت توصیه می گردد با دقت نسبت به انتخاب تحصیل در رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایید.

[sta_anchor id=”6″ /]

میزان شهریه تحصیل در پرستاری بدون کنکور

همان طور که در بخش های قبلی بیان کردیم برای تحصیل در دوره های دارای تعهد خدمت رشته پرستاری نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد. اما برای تحصیل در دوره‌ های کمک پرستاری که توسط جهاد دانشگاهی برگزار می گردد داوطلبان بایستی برای تحصیل شهریه ای در حدود ۲ تا ۳ میلیون پرداخت نمایند. البته میزان دقیق پرداخت شهریه ممکن است متفاوت باشد.

همچنین لازم به ذکر است برای تحصیل در واحد های بین المللی یا همان پردیس های خود گردان داوطلبان بایستی مبلغی در حدود ۳ تا ۴ میلیون برای هر ترم پرداخت نمایند. که این میزان شهریه برای تحصیل متناسب با واحد دانشگاهی بالاتر نیز می باشد. از این رو لازم است داوطلبان قبل از اقدام نسبت به اطلاع دقیق از میزان شهریه پرداختی در هر ترم در این واحد های دانشگاه اطلاع حاصل نمایند.

در پایان لازم به ذکر است برای برخی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی امکان تحصیل از طریق آزمون لیسانس به پزشکی نیز وجود دارد. به همین جهت به مطلبی که در زابطه به آزمون لیسانس به پزشکی انتشار داده ایم توجه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.