تیزهوشان و نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی : پس از اتمام فرایند ثبت‌ نام مدارس نمونه و شرکت در آزمون مدارس اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی صورت می گیرد. اعلام نتایج این آزمون معمولا سه هفته الی یک ماه پس از برگزاری آزمون به صورت اینترنتی و هماهنگ کشوری انجام می گیرد.

داوطلبانی که در این آزمون در مدارس نمونه دولتی پذیرفته نشده اند امکان ثبت اعتراض نسبت به نتیجه آزمون وجود دارد. اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را می توان آخرین فرصت و شانس داوطلبان برای پذیرش و تحصیل در مدارس نمونه دولتی به حساب آورد.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

همانطور که در ابتدا بیان کردیم برای آن دسته از داوطلبان و دانش آموزانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی پذیرفته نشده امکان ثبت اعتراض نسبت به نتیجه این آزمون وجود دارد.

از این رو زمانبندی ثبت اعتراض همچنین نحوه انجام آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که آخرین فرصت و شانس برای پذیرش و تحصیل در مدارس نمونه دولتی به حساب می آید. با توجه به این اهمیت در ادامه مطلب در رابطه با اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود.

زمان و موارد مهم در اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی همچنین دیگر آزمون ها پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی انجام می گیرد. به همین جهت زمان شروع اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به زمان اعلام نتایج این آزمون بستگی دارد. بر اساس سنوات گذشته می توان زمان اعلام نتایج و همچنین شروع اعتراض به نتایج مدارس نمونه دولتی را حداکثر یک ماه پس از برگزاری آزمون دانست.

لازم به ذکر است اعلام نتایج و به همان نسبت شروع اعتراض به نتایج آزمون به صورت هماهنگ به مانند برگزاری آزمون و ثبت نام آن صورت می گیرد.

در زمینه نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نیز بایستی بیان نمود که این اعتراض به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام و اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir صورت می‌گیرد. همانگونه که برای دریافت نتایج به این سایت بایستی مراجعه نمود برای اعتراض نیز باید به این سایت مراجعه کنید.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

اولین اقدام برای اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورود به سایت azmoon.medu.ir می باشد . پس از ورود به صفحه اصلی سایت با ورود کد ملی و رمز همگام خود وارد پنل مدیریت خود می شوید. در این بخش ابتدا اقدام به دانلود و مشاهده کارنامه خود نمایید.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

پس از مشاهده کارنامه و بررسی وضعیت موجود همانگونه که در تصویر زیر نیز می توان مشاهده نمود می توانید با کلیک بر روی گزینه مدیریت اقدام به ثبت اعتراض خود نمایید.

شرایط اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

با کلیک بر روی لینک مدیریت داوطلبان برای این امر وارد بخش ثبت اعتراضات می شوند. در این بخش بایستی اقدام به تکمیل فرم اعتراض نمود. این فرم که رسید درخواست تجدید نظر می باشد بایستی برای اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تکمیل نمود.

فرایند اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

  در این بخش داوطلبان بایستی موارد مورد نظر یا دلایل خود را جهت بررسی و تجدید نظر ذکر نمایند.

از جمله این موارد می توان به این دو مورد اشاره نمود :

  • بررسی مجدد پاسخ نامه داوطلب و تعداد پاسخ های صحیح و غلط آن
  • بررسی اطلاعات داوطلب و اعمال سهمیه خاص که می تواند در پذیرش آنان موثر قرار گیرد

همچنین موارد دیگری نیز وجود دارد که داوطلبان می توانند متناسب با این موارد نسبت به ثبت درخواست اعتراض و بررسی مجدد در آزمون خود نمایند.

موارد موجود جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

به طور کلی با وجود این که ثبت اعتراض بسیار آسان می باشد اما در این رابطه داوطلبان بایستی به مواردی که احتمال موثر واقع شدن این اعتراضرا بالا می برند توجه نمود.

دو مورد به عنوان اولین موارد مورد اشاره جهت اعتراض وجود دارد این دو مورد عبارتند از : اشتباه در محاسبه درصد دروس در این مورد داوطلبان با ثبت این اعتراض در واقع نسبت به ثبت نادرست گزینه های آنان اعتراض می نمایند. در این حالت امکان دارد با بررسی مجدد درصد داوطلبان در هر کدام از دروس تغییر یابد.

مورد دوم اشتباه در اطلاعات اولیه ثبت شده و سهمیه دانش آموزان می باشد. همانطور که در بخش قبل بیان کردیم برای برخی از دانش آموزان سهمیه خاصی جهت پذیرش در نظر گرفته شده است. از جمله این سهمیه می‌توان به سهمیه شاهد و دیگر سهمیه ها اشاره نمود. در صورتی که دانش آموز نامبرده دارای سهمیه بوده باشد اما این سهمیه در پذیرش آن اعمال نشده باشد می توان با ثبت این اعتراض نسبت به بررسی مجدد شرایط داوطلب اقدام کرد.

در این بخش لازم به ذکر است داوطلبان در صورت ثبت درست اعتراض با پیام زیر موجه خواهند شد.

اعتراض به نتیجه آزمون مدارس نمونه دولتی

توضیحات پایانی در مورد اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

پس از اتمام زمان اعتراض و ثبت آن نتیجه این اعتراض معمولا چند روز پس از ثبت اعتراض از طریق سامانه در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

داوطلبان با مراجعه به پنل کاربری خود می‌توانند نسبت به مشاهده نتیجه اعتراض خود اقدام نمایند. همچنین لازم به ذکر می باشد برای پذیرفته شدگان مدارس نمونه دولتی معمولاً یک لیست ذخیره ای نیز وجود دارد. لیست ذخیره در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از داوطلبان پذیرفته شده بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام مدارس نمونه نداشته باشند. عدم ثبت نام داوطلبان می تواند به خاطر دلایل شخصی و یا دارا نبودن شرایط خواسته شده باشد.

در این حالت داوطلبانی که در لیست ذخیره قرار دارند برای ثبت نام دعوت می شند. از این رو داوطلبانی که در لیست ذخیره قرار دارند احتمال دعوت به ثبت نام را خواهند داشت. این دسته از داوطلبان می توانند با مدرسه مورد نظر برای ادامه مراحل ثبت نام احتمالی در ارتباط باشند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =