کنکور

شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی

شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی

شهریه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی: آخرین مقطع تحصیلی که به بررسی میزان شهریه آن در دانشگاه غیر انتفاعی خواهیم پرداخت مقطع دکتری می باشد. البتع بایسای در همین ابتدا بیان شود که تعداد محدودی از واحد های غیر انتفاعی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری می‌نمایند. اما به دلیل وجود این نگرش که مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های غیر انتفاعی از اعتبار بالا تری به نسبت سایر دانشگاه های پولی برخورد می باشد به همین جهت استقبال مناسبی از مقطع دکتری دانشگاه غیر انتفاعی توسط داوطلبان صورت می‌گیرد. به همین جهت اطلاع از میزان میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی برای این دسته از داوطلبان می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.  از این رو و با توجه این توضیحات در ادامه مطلب به بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی خواهیم پرداخت.

شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی

میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی

همانطور که در بخش قبل اشاره گردید تعداد واحدهای دانشگاهی اندکی ممکن است در مقطع دکتری اقدام به پذیرش دانشجو نمایند. البته با توجه به کیفیت مناسب و اعتبار مدرک دانشگاه غیر انتفاعی معمولا تحصیل مقطع دکتری دانشگاه غیر انتفاعی مورد توجه داوطلبان نیز قرار می گیرند. برای این دسته از داوطلبان نیز اطلاع از میزان شهریه در طول دوره و همچنین میزان آن در هر نیمسال تحصیلی از اهمیت برخوردار می باشد. به همین جهت نیز در ادامه مباحث مرتبط با میزان شهریه دانشگاه غیر انتفاعی به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

داوطلبان می توانند برای اطلاع از میزان شهریه کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی میزان شهریه کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی و در نهایت میزان شهریه  کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی به مطالب انتشار داده شده در این زمینه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی همچون دیگر مقاطع تحصیلی در دو بخش گروه های علوم انسانی و سایر گروه ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

میزان شهریه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی گروه علوم انسانی

اولین گروه آموزشی  که به بررسی میزان شهریه آن در مقطع دکتری دانشگاه غیرانتفاعی خواهیم پرداخت گروه علوم انسانی باشد. میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی در گروه علوم انسانی معمولا متفاوت با سایر گروه‌ ها می باشد. که این امر همچون دیگر مقاطع تحصیلی است. میزان شهریه این مقطع تحصیلی در این گروه آموزشی به صورت زیر می باشد.

شهریه ثابت :

شهریه ثابتی که برای رشته‌ های گروه علوم انسانی در نظر گرفته شده است حدودا مبالغی بین ۳,۹۹۰,۰۰۰ تومان تا ۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان خواهد بود. که داوطلبان بایستی در ابتدای هر ترم تحصیلی و هم زمان با شروع انتخاب واحد اقدام به پرداخت این مبلغ نمایند.

شهریه متغیر:

شهریه متغیر دکتری دانشگاه غیرانتفاعی در سه بخش واحد های نظری ، واحد های عملی و پایان نامه تقسیم بندی می شود. میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی در رشته های گروه علوم انسانی به این صورت می باشد که برای هر واحد دروس نظری دانشجویان مبلغی بین ۵۳۰,۰۰۰ تومان تا ۸۱۰,۰۰۰ تومان را بایستی پرداخت نماید. به ازای هر واحد عملی نیز مبلغی که در نظر گرفته شده است ۵۳۰,۰۰۰ تومان تا ۸۱۰,۰۰۰ تومان می باشد. شهریه پایان نامه برای هر واحد در این گروه آموزشی نیز حدودا مبالغی بین ۸۱۰,۰۰۰ تومان تا ۱,۱۸۰,۰۰۰ تومان می باشد.

میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی

میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی در سایر گروه های آموزشی

دیگر گروه های آموزشی که بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی خواهیم پرداخت گروه آموزشی فنی مهندسی ، گروه آموزشی علوم پایه و گروه آموزشی کشاورزی می باشد.  با توجه به اینکه در مطالب قبلی مرتبط با میزان شهریه دانشگاه غیر انتفاعی به صورت جداگانه به بررسی آن در این گروه ها پرداختیم از این رو در این مطلب نیز به همان رویه ادامه خواهیم داد.

شهریه ثابت:

میزان شهریه ثابتی که برای رشته های گروه های فنی مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی در نظر گرفته شده است مبلغی بین ۳,۹۹۰,۰۰۰ تومان تا ۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان می باشد.

شهریه متغیر:

شهریه متغییر هر واحد از دروس نظری در این گروه های آموزشی حدوداً مبلغ بین ۵۳۰,۰۰۰ تومان تا ۸۱۰,۰۰۰ تومان می باشد. شهریه متغیر هر واحد عملی نیز در این گروه ها برای داوطلبان و دانشجویان این مقطع تحصیلی مبلغ ۵۳۰,۰۰۰ تومان تا ۸۱۰,۰۰۰ تومان می باشد. در آخر میزان شهریه هر واحد پایان نامه برای دانشجویان این گروه های آموزشی در مقطع دکتری دانشگاه غیر انتفاعی مبلغی در حدود ۸۱۰,۰۰۰ تومان تا ۱,۱۸۰,۰۰۰ تومان تخمین زده می شود.
در پایان با توجه به این مبالغ می توان گفت که شهریه کل دوره دکتری در دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی مبلغی در حدود ۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان می باشد این مبلغ مربوط به کل دوره یعنی پنج سال تحصیلی دانشجویان در مقطع دکتری دانشگاه غیرانتفاعی است. البته ممکن است این مبالغ تغییراتی هر ساله داشته باشد که در ابتدای هر سال تحصیلی میزان افزایش آن اطلاع رسانی می گردد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + نه =