دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ : پس از اینکه دانشگاه پیام نور در این چند سال اخیر در اکثر رشته‌ های خود پذیرش بدون آزمون دارد به همین جهت این ثبت نام مورد و استقبال داوطلبان قرار می‌ گیرد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ براساس سوابق تحصیلی و بدون برگزاری آزمون صورت می‌ گیرد. به همین جهت داوطلبان دارای شرایط ثبت نام می توانم برای ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ اقدام نمایند.

با توجه به اینکه این ثبت نام براساس سوابق تحصیلی صورت بگیرد از این رو داوطلبانی که دارای معدل بالاتر می باشند احتمال قبولی بیشتری را خواهند داشت.

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

از دیگر ثبت نام های مهم دانشگاهی که در روز های آتی شروع می گردد ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ می باشد. همان طور که در ابتدا بیان شد این ثبت نام به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد.

به همین جهت با توجه به سطح آموزشی مناسب دانشگاه پیام نور این ثبت نام معمولا از استقبال خوبی از سوی داوطلبان  موجه می شود.

در رابطه با ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ موارد متعددی مطرح می باشد. که از جمله آنها می توان به زمان شروع این ثبت نام ، نحوه ثبت نام ، شرایط ثبت نام و دیگر موارد اشاره نمود.

با توجه به این اهمیت در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و اطلاعات لازم را در رابطه با این موضوع در اختیار داوطلبان قرار خواهیم نمود.

زمان شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ از جمله ثبت نام های مهم برای ورودی بهمن ماه می باشد. به همین جهت شروع ثبت نام بایستی قبل از شروع ترم بهمن بوده باشد.

به همین جهت بر اساس سنوات گذشته می توان زمان شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ را می توان دی ماه سال جاری تخمین زدد. داوطلبان در این بازی زمانی و در صورت دارا بودن شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه پیام نور امکان ثبت نام را خواهند داشت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

از موارد بسیار مهم در رابطه با ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ اطلاع از شرایط آن می باشد. در این بخش به بررسی این شرایط می پردازیم. این شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام می باشد و داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت نام را خواهد داشت.

از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. تمامی داوطلبان شرکت کننده در این ثبت نام بایستی دارایی مدرک دیپلم در یک از شاخه نظری به اضافه مدرک پیش دانشگاهی بوده باشد.
  2. و یا اینکه داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی بوده باشند
  3. تمامی داوطلبان باید دارای شرایط عمومی ثبت‌نام بوده باشند
  4. داوطلبان مرد از لحاظ نظام وظیفه معنی برای ادامه تحصیل نداشته باشد.

لازم به ذکر است داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه‌ای کاردانش هستند تنها در صورتی می تواند در این دانشگاه ثبت‌نام نمایند که دارای مدرک کاردانی بوده باشند و مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک پایه برای این ثبت نام ارائه نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

از دیگر موضوعات مهم در رابطه با ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ می توان بیان نمود در زمینه نحوه انجام این ثبت نام می باشد.

برخلاف ثبت نام ورودی مهر این دانشگاه که به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش به نشانی اینترنتی ‏www.sanjesh.org صورت می‌گیرد ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ بر اساس دوره های گذشته بایستی به صورت حضوری انجام گیرد.

داوطلبانی که تمایل به ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ هستند بایستی در بازه زمانی شروع این ثبت نام ابتدا به سایت دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی pnu.ac.ir مراجعه نمایند. داوطلبان با ورود به سایت دانشگاه پیام نور با تصویر زیر مواجه می شوند.

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم

مشاهده لیست رشته های موجود

داوطلبان پس از ورود به سایت دانشگاه پیام نور ابتدا بایستی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور موجود جهت این ثبت نام و ظرفیت آنها اطلاع حاصل نمایند. پس از مشاهده لیست رشته ها و تمایل به ثبت نام در مرحله بعد باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ نمایند.

پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. پس از پرداخت هزینه ثبت نام در مرحله بعد داوطلبان بایستی به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نموده و با ارائه مدارک مورد نیاز ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

لازم به ذکر است در این مرحله تنها امکان انتخاب یک کد رشته را خواهید داشت. از این رو توصیه می گردد در انتخاب رشته مورد نظر خود و واحد دانشگاهی دقت نمایید.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

همان طور که در بخش قبل بیان کردیم موضوعی که باعث تمایز ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ سایر ثبت‌ نام ها می باشد نحوه انجام آن است. چرا که این ثبت نام به صورت حضوری و با مراجعه به واحد دانشگاهی ارائه کننده رشته مورد نظر انجام می گیرد.

همچنین به دلیل که داوطلبان در این مرحله از ثبت نام تنها حق انتخاب یک رشته محل را دارند توصیه می گردد در زمینه انتخاب رشته محل مورد نظر خود نیز دقت نمایید. داوطلبان در فرایند ثبت نام باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مراجعه نمایند به همن جهت قبل از حضور جهت ثبت نام مدارک مورد نیاز را آماده نمایید.

مورد دیگر این که به دلیل حضوری بودن این ثبت نام اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در ورودی بهمن از طریق خود واحد دانشگاهی انجام می گیرد.

همچنین در پایان لازم به ذکر است تمامی فرآیند ثبت نام و مراحل قبلی آن از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org و یا از طریق سایت دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی pnu.ac.ir انجام می گیرد. به همنی جهت از مراجعه به دیگر سایت ها جهت فرآیند ثبت نام جداً خودداری نمایید.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 11 =