وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت : در این چند سال اخیر با ایجاد تغیراتی که در زمینه نحوه برگزاری این آزمون صورت گرفت باعث ادغام آن با آزمون دکتری دانشگاه آزاد شد. در این ادغام تنها یک آزمون توسط وزارت بهداشت برگزار گردید.  در مطلب قبلی در زمینه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه گردیم در این مقاله نیز به بررسی و ارائه توضحاتی در زمینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت خواهیم پرداخت.

با توجه به این توضیحاتی در صورتی که در این موضوع سوال و یا و ابهامی داشته باشید توصیه می شود به ادامه این مطلب توجه نمایید. در ابتدا نیز به بیان شرایط این ثبت نام خواهیم پرداخت.

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

شرایط و مقررات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داوطلبان بایستی دارای برخی شرایط باشند که این شرایط با عنوان شرایط اصلی و اولیه برای این ثبت نام به حساب می آید. در ادامه به بیان برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

 1. تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک پایه تعیین شده یعنی مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی مرتبط بوده باشند.
 2. تمامی داوطلبان موظف اند تا مدرک زبان انگلیسی معتبر را برای این آزمون ارائه نمایند. از جمله این آزمون ها که می توان برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ارائه نمود می توان به  آزمون TOEFL ، آزمون IELTS  ، آزمون TOLIMO ، آزمون MELAB ، آزمون MHLE و آزمون MSRT اشاره نمود.
 3. داوطلبان بایستی رشته های انتخابی خود را برای آزمون با توجه به جدول رشته های مرتبط در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت انتخاب نمایند.

زمان شروع ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به مانند ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در نیمه دوم سال انجام می گیرد. از این رو بر اساس سنوات گذشته برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می توان اواخر بهمن ماه را تخمین زد. با توجه به این توضیحات در صورت داشتن شرایط بالا داوطلبان می توانند در اواخر بهمن ماه بر اساس مراحل توضیحی در ادامه برای ثبت نام اقدام نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داوطلبان بایستی مراحلی را پشت سر بگذرانند. این مراحل همرا با تصاویر مرتبط در ادامه این مطلب قرار داده خواهد شد. از این رو در صورتی که در زمینه مراحل ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ابهام و یا پرسشی داشته باشید مطالعه دقیق ادامه این بخش توصیه می شود. در ابتدا نیز به صورت تیتر وار به بیان این مراحل می پردازیم.

 1. گام اول ورود به سایت www.sanjeshp.ir
 2. گام دوم ورود به بخش دکتری مرکز سنجش آموزش پزشکی
 3. گام سوم دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
 4. گام چهارم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
 5. گام پنجم ورود اطلاعات داوطلبی و پایان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

گام اول ورود به سایت www.sanjeshp.ir

داوطلبان به مانند ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت بایستی در اولین گام برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت وارد سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور شوند. در واقع تمامی ثبت نام ها و اعلام نتایج آزمون های ورودی وزارت بهداشت از طریق این سایت به نشانی www.sanjeshp.ir صورت می گیرد. در صورتی که به درسی وارد این سایت شده باشید با تصویر زیر مواجه می شوید.

ثبت نام آزمون دکتری بهداشت

گام دوم ورود به بخش دکتری مرکز سنجش آموزش پزشکی

پس از ورود به سایت سنجش آموزش پزشکی داولبان بایستی وارد بخش دکتری سایت شوند. در این بخش است که داوطلبان می توانند لینک ثبت نام و دانلود دفترچه ثبت نام را مشاهده نمایند. در تصویر زیر می توان تصویر مربوط به بخش دکتری این سایت را مشاهده نمایند.

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

گام سوم دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

پس از ورود به بخش دکتری سایت سنجش پزشکی داوطلبان در اقدام اول دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را دانلود نمایند. در این دفترچه تمامی اطلاعاتی را داوطلبان برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت نیاز خواهند داشت قرار داده شده است.

آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

گام چهارم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

همانگونه که بیان شد داوطلبان پس دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت بایستی تمامی شرایط را دارا بوده باشند. همچنین رشته مورد نظر داوطلب در این مقطع برای شرکت در آزمون در داخل دفترچه وجود داشته باشند. پس از این موارد برای ادامه فرایند ثبت نام بایستی هزینه ثبت نام را از طریق سامانه واریز نمایند. این هزینه که مبلغی در حدود ۶۰ هزار تومان می باشد.

آزمون دکتری بهداشت

داوطلبان برای پرداخت هزینه ثبت نام با کلیک بر روی لینک پرداخت هزینه با تصویر زیر موجه می شوند. در این تصویر همانگونه که مشاهده می شود در ابتدا بایستی اطلاعات داوطلبی را بایستی وارد نمود. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره شناسنامه ، نام پدر ، آدرس پست الکترونیکی و شماره تلفن هماره می باشد. پس از ورود این اطلاعات داوطلبان بر روی ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار کلیک نمایند.

پس از این اقدام وارد درگاه پرداخت اینترنتی می شوید و بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دون وارد نمود و هزینه را پرداخت نمایید.

 

گام پنجم ورود اطلاعات داوطلبی و پایان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داوطلبان بایستی اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند. در این مرحله تمامی اطلاعات داوطلبی که در داخل فرم خواسته شده است بایستی در بخش های تعیین شده وارد نمود. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسایی و اطلاعات آموزشی داوطلبان می باشد. با اتمام این فرایند رسید ثبت نام که شامل کد پیگیری ثبت نام می باشد صادر می شود.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫۴ نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر- ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با ثبت نام آزمون دکتری که اعلام شده ۶ آذر شروع میشه یکیه؟ممنون

  1. حسنلو عزیز خیر آزمون کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت بصورت جداگانه از سایت sanjeshp.ir انجام میشه و دکتری وزارت علوم از سایت sanjesh.org انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + نه =