وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

شروع ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

ثبت نام پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، داروسازی و دندانپزشکی برای سال 99 شروع شد. مهلت ثبت نام از تاریخ 98/11/16 تا 98/11/26 خواهد بود و ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت بصورت اینترنتی و از طریق سامانه sanjeshp.ir خواهد بود.

داوطلبان دقت نمایند :

ثبت نام آزمون، ارسال مدارک و دریافت کد رهگیری از تاریخ 98/16/11 تا 98/11/26 فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت سنجش و آموزش پزشکی صورت میگیرد. همزمان با تکمیل فرم ثبت نام، داوطلبان باید نسبت به ارسال مدارک اسکن شده خود فقط به صورت اینترنتی به آدرس فوق الذکر اقدام نمایند. لازم به ذکر است پس از تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک و بلافاصله پس از فشار دادن دکمه ثبت توسط داوطلب، برای وی کد رهگیری صادر میشود و برای افرادی که کد رهگیری دارند، در صورت کامل بودن مدارک و احراز شرایط شرکت در آزمون، کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.

داوطلبان موظفند پس از صدور کد رهگیری آن را به همراه نسخه چاپ شده از فرم ثبت نامشان برای مراحل بعدی آزمون نزد خود محفوظ نگه دارند.

لازم به توضیح است که هیچ گونه مدرکی به صورت حضوری یا کتبی یا ارسال از طریق پست و یا اتوماسیون اخذ نخواهد شد. همچنین به مدارکی که با پست الکترونیکی ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. بنابراین، داوطلبان ملزم هستند کلیه مدارک اسکن شده خود را همراه با فرم ثبت نام به صورت اینترنتی ارسال نمایند. برای افرادی که در هنگام ثبت نام مدارک ارسال
نمی کنند و یا ناقص ارسال میکنند، کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد.

هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ 1.000.000 ریال (یک میلیون ریال) و استفاده از خدمات پیامکی 6000 ریال (شش هزار ریال) است. داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) اقدام نماید. لازم به ذکر است وجه پرداختی به هیچ  عنوان قابل استرداد نیست.

توجه: داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (یا مجموعه) هستند باید برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.

برای دریافت مشاوره ثبت نام آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴ از استان تهران

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داوطلبان بایستی دارای برخی شرایط باشند که این شرایط با عنوان شرایط اصلی و اولیه برای این ثبت نام به حساب می آید. در ادامه به بیان برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

 1. تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک پایه تعیین شده یعنی مدرک کارشناسی ارشد مرتبط  یا دکتری حرفه ای ( پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی) بوده باشند. داوطلبان توجه داشته بانذ که مطابق با مدرک تحصیلی ، رشته امتحانی خود را انتخاب نمایند.
 2. تمامی داوطلبان موظف اند تا مدرک زبان انگلیسی معتبر را برای این آزمون ارائه نمایند. از جمله این آزمون ها که می توان برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ارائه نمود می توان به  آزمون TOEFL ، آزمون IELTS  ، آزمون TOLIMO ، آزمون MELAB ، آزمون MHLE و آزمون MSRT اشاره نمود.
 3. داوطلبان بایستی رشته های انتخابی خود را برای آزمون با توجه به جدول رشته های مرتبط در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت انتخاب نمایند.
 4. دانشجویان نیمسال آخر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با ارائه گواهی مبنی بر فراغت التحصیل تا تاریخ ۹۸/۰۶/۳۱ مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۸ می باشند.
 5. پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری تخصصی سال ۹۷ که در دانشگاه ثبت نام نگرده اند و یا انصراف داده اند مجاز به شرکت در آزمون دکتری تخصصی Ph.D سال ۹۸ نمی باشند.
 6. دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در آزمون نیستند.

زمان شروع ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به مانند ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در نیمه دوم سال انجام می گیرد. از این رو بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت مهلت نام نویسی و ارسال مدارک آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۸  از تاریخ 98/11/16 تا 98/11/26 خواهد بود و ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت بصورت اینترنتی و از طریق سامانه sanjeshp.ir خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون کتبی99/03/21 و 99/03/22 و 99/03/23 و به شیوه الکترویک خواهد بود.

مراحل ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داوطلبان بایستی مراحلی را پشت سر بگذرانند. این مراحل همرا با تصاویر مرتبط در ادامه این مطلب قرار داده خواهد شد. از این رو در صورتی که در زمینه مراحل ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ابهام و یا پرسشی داشته باشید مطالعه دقیق ادامه این بخش توصیه می شود. در ابتدا نیز به صورت تیتر وار به بیان این مراحل می پردازیم.

 1. گام اول ورود به سایت www.sanjeshp.ir
 2. گام دوم ورود به بخش دکتری مرکز سنجش آموزش پزشکی
 3. گام سوم دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
 4. گام چهارم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
 5. گام پنجم ورود اطلاعات داوطلبی و پایان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

گام اول ورود به سایت www.sanjeshp.ir

داوطلبان بایستی در اولین گام برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت وارد سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور شوند. در واقع تمامی ثبت نام ها و اعلام نتایج آزمون های ورودی وزارت بهداشت از طریق این سایت صورت می گیرد. در صورتی که به درسی وارد این سایت شده باشید با تصویر زیر مواجه می شوید.

ثبت نام آزمون دکتری بهداشت

گام دوم ورود به بخش دکتری مرکز سنجش آموزش پزشکی

پس از ورود به سایت سنجش آموزش پزشکی داولبان بایستی وارد بخش دکتری سایت شوند. در این بخش است که داوطلبان می توانند لینک ثبت نام و دانلود دفترچه ثبت نام را مشاهده نمایند. در تصویر زیر می توان تصویر مربوط به بخش دکتری این سایت را مشاهده نمایند.

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

گام سوم دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

پس از ورود به بخش دکتری سایت سنجش پزشکی داوطلبان در اقدام اول دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را دانلود نمایند. در این دفترچه تمامی اطلاعاتی را داوطلبان برای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت نیاز خواهند داشت قرار داده شده است.

آزمون دکتری وزارت بهداشت

گام چهارم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

همانگونه که بیان شد داوطلبان پس دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت بایستی تمامی شرایط را دارا بوده باشند. همچنین رشته مورد نظر داوطلب در این مقطع برای شرکت در آزمون در داخل دفترچه وجود داشته باشند. پس از این موارد برای ادامه فرایند ثبت نام بایستی هزینه ثبت نام را از طریق سامانه واریز نمایند. این هزینه که مبلغی در حدود ۸۰ هزار تومان می باشد.

آزمون دکتری بهداشت

داوطلبان برای پرداخت هزینه ثبت نام با کلیک بر روی لینک پرداخت هزینه با تصویر زیر موجه می شوند. در این تصویر همانگونه که مشاهده می شود در ابتدا بایستی اطلاعات داوطلبی را بایستی وارد نمود. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره شناسنامه ، نام پدر ، آدرس پست الکترونیکی و شماره تلفن هماره می باشد. پس از ورود این اطلاعات داوطلبان بر روی ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار کلیک نمایند.

پس از این اقدام وارد درگاه پرداخت اینترنتی می شوید و بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دوم وارد نمود و هزینه را پرداخت نمایید.

گام پنجم ورود اطلاعات داوطلبی و پایان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت داوطلبان بایستی اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند. در این مرحله تمامی اطلاعات داوطلبی که در داخل فرم خواسته شده است بایستی در بخش های تعیین شده وارد نمود. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسایی و اطلاعات آموزشی داوطلبان می باشد. با اتمام این فرایند رسید ثبت نام که شامل کد پیگیری ثبت نام می باشد صادر می شود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫4 نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر- ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با ثبت نام آزمون دکتری که اعلام شده ۶ آذر شروع میشه یکیه؟ممنون

  1. حسنلو عزیز خیر آزمون کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت بصورت جداگانه از سایت sanjeshp.ir انجام میشه و دکتری وزارت علوم از سایت sanjesh.org انجام می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + دوازده =